TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Историскиот момент се ближи, утрински тренинг на Македонија во Букурешт

Gol.mk - 11.06.2021

Македонската репрезентација напорно се подготвува за првиот натпревар на Европското против Австрија кој ќе се одигра в недела. Од пред неколку дена нашите репрезентативци се во Букурешт и веќе одржаа неколку тренинг сесии.

ЕВРО 2020: Македонските фудбалери го одработија утринскиот тренинг

Нова ТВ

ФОТО: Утрински тренинг на македонските фудбалери во Букурешт

Слободен Печат

Утрински тренинг во Букурешт во одлична атмосфера📷

Спортски

ФОТО: Утрински тренинг, Македонија се подготвува за победа над Австрија

Sport M

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија со утрински тренинг, подготовките за Австрија се во тек

Дриблинг

Утрински тренинг во Букурешт: Подготвени за Австрија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia

Курир Локално Сител Република Независен Опсервер Точка

Почнува ЕП 2020: Италија – Турција на „Олимпико“, Македонија дебитира во недела

Нова ТВ - 11.06.2021

Со натпреварот меѓу Турција и Италија вечерва во 21 часот, ќе стартува Европското фудбалско првенство. Натпреварот ќе се одигра на „Олимпико“ во Рим, во рамки на групата А во која се наоѓаат и селекциите на Швајцарија и на Велс.

УЕФА нема дадено дозвола за зголемување на капацитетот на стадионот во Букурешт

Спортски

Романците го зголемија капацитетот на стадионот во Букурешт, но УЕФА го има последниот збор

Телма

Романците го зголемија капацитетот за присуство на трибините, се чека потврда од УЕФА!

Дерби

Романците го зголемија капацитетот за присуство на трибините, се чека потврда од УЕФА!

Точка

На 50% зголемен капацитетот на Арената во Букурешт

24 Вести

Шанса за Македонските навивачи: Владата во Букурешт дозволи 50% капацитет на стадионот

Дриблинг

Sport M Курир Република PressingTV Опсервер MakPress Вечер Прес Zoom