TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечни романтичари: Зошто е добро да имате жена Вага во животот

Женски магазин - 24.09.2020

Хороскопскиот знак Вага (латински: Libra, грчки: Ζυγός) го носат оние коишто се родени меѓу 23-ти септември и 22-ри октомври. Со овој знак владее планетата Венера. Еве 10 причини зошто е добро да имате некој со хороскоп Вага во вашиот живот. 1.

Љубовен хороскоп: Какви личности се родените во Рак, Шкорпија и Риби?

Скопје инфо - 24.09.2020

Ако сте родени во еден од знаците Рак, Шкорпија или Риби, чувствата се на прво место во вашиот живот. Имате силна потреба да се поврзете со другите луѓе, копнеете кон чувство на сигурност, но имате и силна потреба да бидете сакани.

Три најсебични хороскопски знаци

Кајгана - 24.09.2020

Сите сме понекогаш малку себични и нема ништо лошо во тоа, но ако тоа е честа појава за која другите ви замеруваат, треба да размислите за тоа. Луѓето родени во овие три знаци се најсебичните личности, според хороскопот.

3 хороскопски знаци кои остануваат во врска и после неверство

Црнобело - 24.09.2020

Неверството е сериозен предизвик преку кој малкумина се решаваат да поминат. Од него се распаѓаат многу врски и бракови, но некои луѓе едноставно решаваат да замижат. Тие луѓе обично се родени во 3 хороскопски знаци: Бикот е земјен знак кој тешко им ...

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Кајгана - 24.09.2020

Есента е период на промени со потрајни последици. По летото кога одмараме и имаме по некоја авантура, следува богатата и плодна есен кога носиме одлуки што ќе имаат долгорочно влијание и важност во нашите животи.

Есента им носи неопислива среќа на овие 4 хороскопски знаци

Кафе пауза - 24.09.2020

Зачекоривме во сезоната кога лисјата паѓаат, мрачните облаци лебдат над небото, а звукот на дождот нè заспива. Деновите се пократки, ноќите и утрата се посвежи, расположението не е на некои високо ниво, но, сепак, среќата им се насмевнува на некои ...

Еве кои хороскопски знаци се најубави, кои се најопacни, а кои се најпаметни

Скопје24 - 24.09.2020

Секој хороскопски знак има свои предности и недостатоци. Недвосмислено и тешко да се каже под кое соѕвездие е подобро да бидете родени. Но, во зависност од квалитетите што ги цените, одреден хороскопски знак може да се покаже како најдобар и ...

Какви личности се луѓето што се родени во знакот Водолија?

Lady - 24.09.2020

Луѓето родени во знакот на Водолија се независни и од сите знаци се најдружељубиви и најхумани. Тие се интелектуално илјадници километри пред другите. Еднаш формираното мислење го менуваат многу тешко, а го бранат упорно и долго.

Ако поддршката ви е најважна во врската, изберете ги овие хороскопски знаци за партнери!

Локално - 24.09.2020

Ако сакате партнер на кој можете да се потпрете, треба да бидете во врска со личност чиј хороскопски знак има такви квалитети да умее да ви биде поддршка. Сите знаци се способни да бидат силни и постојани партнери, но земјените знаци се за нијанса ...

Овие 3 хороскопски знаци важат за најарогантни – Мислат дека светот се врти околу нив!

Нане - 24.09.2020

Сигурно познавате луѓе кои мислат дека светот се врти околу нив. Големи се шансите тие да припаѓаат на еден од овие хороскопски знаци: Кога сака нешто, Овенот ќе го добие, без разлика колку пријатели ќе изгуби на патот кон освојување на истото.

Сè што треба да знаете за жената родена во знакот на вага

Алфа - 24.09.2020

Жената родена во овој хороскопски знак е олицетворение на совршенство, рамнотежа, беспрекорност и харизматичност. Вагите се социјализираат и имаат дарба за комуникација па сакаат да бидат опкружени со нивното семејство и пријателите.

Дневен хороскоп (24.09.2020)

Kumanovo News - 24.09.2020

Дневен хороскоп Овен Супер ден во кој се' ќе можете да постигнете. Дури еден миг и ќе се запрашате, како е можно во само еден ден да ги завршите сите работи. Но, покрај вашата ефикасност, денес би можеле да почувствувате и "блага" нервоз.

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ги изневерат своите партнери

Кумановски м. - 24.09.2020

Постојат луѓе кои не се неверни и кои никогаш не би сториле такво нешто кога се во врска. За овие хороскопски знаци не постои флертување кога се во врска и скоро никогаш не ги разочаруваат своите партнери.

3 машки хороскопски знаци кои паѓаат на раскошни жени кои имаат што да покажат

Курир - 23.09.2020

Има мажи кои преферираат високи жени или девојки со манекенски стави, но според хороскопот има некои кои паѓаат на дами, кои дефинитивно имаат што да покажат. Еве кои се тие луѓе, за кои задникот и големото деколте се вистинска радост и уживање за ...

Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за тврдокорни ергени

Скопје24 - 23.09.2020

Некои луѓе едноставно не можат да си замислат да го минат животот со една личност, односно тешко го прифаќаат моногамниот стил на живеење. Тие едноставно сакаат авантури, слобода, запознавање на нови луѓе и патувања.

Машки хороскоп: Како изгледа жената од соништата за секој хороскопски знак?

Press24 - 23.09.2020

За каква жена сонува секој од хороскопските знаци? Хороскопот ни дава одговор какви жени сакаат мажите. Овен Мажите родени во овој знак сакаат независна жена. Гламурозниот изглед и згодното тело им се помалку важни.

Три хороскопски знаци кои важат за најарогантни – Мислат дека светот се врти околу нив

Press24 - 24.09.2020

Сигурно познавате луѓе кои мислат дека светот се врти околу нив. Големи се шансите тие да припаѓаат на еден од овие хороскопски знаци: 1. Овен Кога сака нешто, Овенот ќе го добие, без разлика колку пријатели ќе изгуби на патот кон освојување на ...

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Вистина.мк - 24.09.2020

Есента е период на промени со потрајни последици. По летото кога одмараме и имаме по некоја авантура, следува богатата и плодна есен кога носиме одлуки што ќе имаат долгорочно влијание и важност во нашите животи.

Три најсебични хороскопски знаци

Скопје24 - 24.09.2020

Сите сме понекогаш малку себични и нема ништо лошо во тоа, но ако тоа е честа појава за која другите ви замеруваат, треба дали претерувате. Луѓето родени во овие три знаци се најсебичните личности, според хороскопот.

Овие 3 хороскопски знаци важат за најарогантни – Мислат дека светот се врти околу нив

Скопје24 - 24.09.2020

Сигурно познавате луѓе кои мислат дека светот се врти околу нив. Големи се шансите тие да припаѓаат на еден од овие хороскопски знаци: 1. Овен Кога сака нешто, Овенот ќе го добие, без разлика колку пријатели ќе изгуби на патот кон освојување на ...

Ако поддршката ви е најважна во врската, изберете ги овие хороскопски знаци за партнери!

Скопје24 - 24.09.2020

Сите знаци се способни да бидат силни и постојани партнери, но земјените знаци се за нијанса подобри во тоа од другите. Најважната карактеристика на земјените знаци е нивната приземност. Девица Девицата е многу посветен знак и многу сериозно ја ...

Есента им носи убави и романтични моменти на овие хороскопски знаци

Локално - 23.09.2020

Откријте кои знаци во Зодијакот ќе имаат убави моменти оваа есен. Есента пристигна, деновите се пократки, ноќите и утрата се посвежи, расположението е на пониско ниво, но на некои знаци среќата сепак ќе им се насмевне.

Најдобрата есен во животот: Прекрасни денови се пред овие четири хороскопски знаци

Скопје24 - 23.09.2020

Според астрологијта, есента носи голема среќа за овие четири хороскопски знаци. Вага Вагата е знак кој што не сака крајности, па поради тоа есента им е најомилено годишно време. Бидејќи Вагите сакаат да бидат активни наутро, еснските утра се ...

Како влијае есента кај вас според хороскопскиот знак?

Женски магазин - 23.09.2020

ОВЕН - Се фокусира на неговите односи со роднините и колегите БИК - Време е да ги сортира распоредот и приоритетите БЛИЗНАЦИ - Станува центар на вниманието каде и да оди Следна ...

ПЕЧУАНСКИ ХОРОСКОП: Е ова е нешто кое ја крие вистината за секој човек

Скопје24 - 23.09.2020

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18 месеци од 20 дена, на кои беа додадени 5 дена секој од нив – бескорисен.

Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за тврдокорни ергени

Кајгана - 23.09.2020

Некои луѓе едноставно не можат да си замислат да го минат животот со една личност, односно тешко го прифаќаат моногамниот стил на живеење. Тие едноставно сакаат авантури, слобода, запознавање на нови луѓе и патувања.

Машки хороскоп: Погледнете која е неговата жена од соништата

Скопје24 - 23.09.2020

За каква жена сонува секој од хороскопските знаци? Хороскопот ни дава одговор какви жени сакаат мажите. Овен Мажите родени во овој знак сакаат независна жена. Гламурозниот изглед и згодното тело им се помалку важни.

Жените родени во овој хороскопски знак најмногу ги плашат мажите – Тие се неверојатни силни!

Нане - 23.09.2020

Паметните, убави и успешни жени се опасност за многу мажи, па затоа на многумина од нив е тешко да се најде партнер кој може да ја трпи нивната доминација, а сè повеќе се зборува за жени од кои мажите се плашат.

Заљубена Девица: Сите предности и мани во врската со жена родена во овој хороскопски знак

Скопје инфо - 23.09.2020

Девицата е шестиот по ред хороскопски знак и се работи за пасивен земјен знак, кој има променлив, меланхоличен темперамент. Девицата е одговорна, грижлива и верува во вистинска љубов и во практична љубов.

Дневен хороскоп за 23.09.2020: Стрелци - ќе имате повод за прослава, Водолии - избегнувајте сериозни одлуки

Црнобело - 23.09.2020

Што да очекувате од денешниот ден? Кој треба да им се посвети на професионалните цели, а кој мора да најде време само за ...

3 машки хороскопски знаци кои паѓаат на раскошни жени кои имаат што да покажат

Фактор - 23.09.2020

Има мажи кои преферираат високи жени или девојки со манекенски стави, но според хороскопот има некои кои паѓаат на дами, кои дефинитивно имаат што да покажат. Еве кои се тие луѓе, за кои задникот и големото деколте се вистинска радост и уживање за ...

Момците родени во овие три хороскопски знаци никогаш нема да ве оженат

Точка - 23.09.2020

Додека на дел од популацијата бракот и семејството им е идеал во животот, некои од нас не можат да замислат дека животот ќе го поминат со една личност. Врежано е мислењето дека мажите најчесто страдаат од страв од врзување во врска, па астрологијата ...

Овие хороскопски знаци не можете да ги измамите

Кумановски м. - 23.09.2020

Од вашата енергија и поглед, овие хороскопски знаци точно ќе знаат како се чувствувате и што мислите. Иако првично ќе мислите дека претеруваат, подоцна ќе сфатите дека луѓето родени во овие знаци на Зодијакот ве читаат како отворена книга.