TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште еден случај на сексуален напад од Расел Бренд пријавен во лондонската полиција

Р.С.Европа - 18.09.2023

Лондонската полиција добила дојава за наводен сексуален напад што се случил пред 20 години, по извештаите во медиумите за обвинувањата против британскиот комичар и актер Расел Бренд. Бренд беше обвинет од четири жени за силување, напад и емоционално ...

Се појавило старо интервју на Расел Бренд - Актерот непрестајно правел непримерни шеги на тема силување и педофилија: ...

Точка - 18.09.2023

Актерот Расел Бренд е обвинет за силување, сексуален напад и злоставување на 4 жени, по заедничката истрага на лондонските „Сандеј Тајмс“, „Тајмс“ и „Канал 4 Диспечес“ – а една жртвите наводно имала само 16 години во тоа време.

ОД СТЕНД-АП КОМИЧАР И ГУРУ ДО ОБВИНЕНИЕ ЗА СИЛУВАЊЕ Случајот со Расел Бренд ја разбранува јавноста во Велика Британија

+инфо - 18.09.2023

Актерот и инфлуенсер силно ги отфрли сите наводи во заедничката истрага на Тајмс, Сандеј Тајмс и Канал 4. Од четирите жени кои се пожалија ја злоставување, една жена тврди дека ја силувал на ѕидот во неговата куќа во Лос Анџелес во јули 2012 година ...

Познат актер обвинет за грозоморни злосторства: Беше голема љубов на Кети Пери, а сега е обвинет за повеќекратни ...

Попара - 18.09.2023

Дури пет девојки го обвинија познатиот уметник за емоционално малтретирање.Расел Бренд, познатиот комичар и поранешен сопруг на познатата пејачка Кети Пери,е обвинет за повеќекратни силувања и напади.

Таткото на Расел Бренд во одбрана на синот: „Мрачни сили се одмаздуваат“

Еспресо - 18.09.2023

Откако четири жени го обвинија Расел Бренд за силување, сексуален напад и злоупотреба, се огласи таткото на актерот, Рон. Тој рече дека тврдењата против неговиот син се „недокажани“ и дека „мрачните сили се одмаздуваат“ додека жените продолжуваат да ...

Му ја нудел асистентката на педофил во етер, силувал 16-годишна девојка...: Што сè се дозна вчера за британскиот актер ...

Точка - 18.09.2023

„Russell Brand: In Plain Sight“ е насловот на 90-минутната посебна епизода од истражувачкиот документарец нa емисијата „Dispatches“, која беше емитувана вчера на британскиот „Channel 4“ и во која познатиот комичар и актер Расел Бренд е обвинет за ...

Расел Бренд ги губи сите работни места поради обвиненијата за силување

Репортер - 18.09.2023

Агенцијата за таленти Tavistock Wood откри дека ја прекинала врската со британскиот комичар Расел Бренд, кој на врвот на својата слава беше обвинет за силување и емоционално малтретирање на четири жени. „Веруваме дека лошо не измамил.

Расел Бренд се соочува со нови тужби неколку дена по наводите за силување

Макфакс - 18.09.2023

Британскиот комичар, водител и актер Расел Бренд се соочува со нови тужби само неколку дена откако беше обвинет за силување, сексуален напад и емоционална злоупотреба на четири жени. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања за Бренд.

„Не прифаќаше ‘НЕ’ за одговор“ – Четири жени го обвинуваат Расел Бренд, бившиот на Кети Пери, за силување

Црнобело - 18.09.2023

Имале секс еднаш, а потоа кога не сакале тоа да се случи повторно, актерот ги присилувал. Отприлика вака гласат обвиненијата со коишто се соочува актерот Расел Бренд. Вкупно 4 жени тврдат дека биле жртви на силување и сексуално малтретирање од него, ...

ОДВРАТНИ ДЕТАЛИ од сведочењето на жена која тврди дека Расел Бренд ја силувал како малолетна!

Локално - 18.09.2023

Познатиот актер и комичар Расел Бренд во петокот на својот канал на Јутјуб негираше низа обвинувања против него, вклучително и дека тој наводно силувал, сексуално нападнал и малтретирал четири жени, од кои едната била малолетна.

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

MakPress - 18.09.2023

Само неколку дена откако во медиумите беше обвинет за силување, сексуален напад и злоупотреба на четири жени, Расел Бренд се соочува со нови обвинувања. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец.

Расел Бренд обвинет за силување и малтретирање на четири жени, еве што вели тој

Република - 17.09.2023

Актерот Расел Бренд е обвинет за силување и сексуален напад, што се случувале во период од седум години. Како што пренесува „Тајмс“, за ова бил обвинет од четири жени, а сето тоа наводно се случило во екот на неговата слава.

Така говореше Расел Бренд

Оff.net - 17.09.2023

Расел Бренд е последниот од серијата јавни личности прозвани дека биле сексуални предатори и гадови. Ќе видиме како тоа ќе заврши, дали ќе наебе ко Харви Вајнстин или на крај ќе испадне невин ко Кевин Спејси (откако му ја упропастија кариерата).

Поранешниот сопруг на Кети Пери обвинет за силување и злоставување

Канал5 - 17.09.2023

Комичарот и актер Расел Бренд е обвинет за силување, сексуален напад и емоционална злоупотреба во текот на седумгодишниот период кога беше еден од најпопуларните и најангажираните актери на светот.

„Имав 16 години кога насилно ми ја одзеде невиноста“: Расел уживаше затоа што бев дете

Фактор - 17.09.2023

Јавноста беше шокирана од признанието на жената која наводно ја силувал познатиот актер Расел Бренд кога имала 16 години. Познатиот актер и комичар Расел Бренд во петокот на својот канал на Јутјуб ги демантираше сериозните обвинувања кои му беа ...

Маск и Тејт во одбрана на познатиот актер обвинет за силување: Добредојде во тимот

Слободен Печат - 17.09.2023

Познатиот актер Расел Бренд беше обвинет за силување, сексуален напад и малтретирање на четири жени во текот на седум години, а една жртва била 16-годишно девојче. Откако се проширија обвиненијата против 48-годишниот актер, според истрагата објавена ...

Илон Маск и Ендрју Тејт го поддржаа Расел Бренд: Добредојде во клубот

Локално - 17.09.2023

По обвинувањата за силување и сексуално вознемирување, актерот и комичар Расел Бренд доби поддршка од Илон Маск и Ендрју Тејт. Имено, Расел Бренд, по обвинувањата за силување, вчера на својот Твитер профил сподели видео во кое објаснува дека бил цел ...

Илон Маск и Ендрју Тејт поддржаа актер обвинет за силување: Не сакаат конкуренција

Кајгана - 17.09.2023

Илон Маск и Ендрју Тејт му дадоа поддршка на Расел Бренд откако тој беше обвинет за силување. Расел Бренд беше обвинет дека силувал четири жени, од кои едната тогаш имала само 16 години. Илон Маск и Ендрју Тејт ја искористија можноста јавно да го ...

„Имав 16 години, ме нарекуваше бебе, ме бањаше во када и ми ја зеде невиноста“: Славниот актер обвинет за силување

Убавина и Здравје - 17.09.2023

Две жени го обивнија комичарот Расел Бренд за сексуално и психолошки слоставување, а едната од нив имала само 16 години. Ова е само почеток на тешките обвиненија против Бренд изнесени во саботата во документарната емисија Dispatches.

Илон Маск и Ендру Тејт го поддржаа актерот обвинет за силување: „Добредојде во клубот“

Точка - 17.09.2023

Илон Маск, Ендру Тејт и Такер Карлсон му упатија поддршка на Расел Бренд откако испливаа информации дека славниот актер е обвинет за силување и злоставување на четири жени во период од 7 години. Една од нив наводно во тоа време имала само 16 години.

Актерот Расел Бренд обвинет за силување

Сакам да кажам - 16.09.2023

Британскиот актер и комичар Расел Бренд е обвинет за силување, сексуални напади и емоционална злоупотреба. Наводите беа изнесени во заедничка истрага на „Сандеј тајмс“, „Тајмс“ и „Канал 4“.

Актерот Расел Бенд обвинет за силување

Репортер - 17.09.2023

Британскиот актер и комичар Расел Бренд е обвинет за силување, сексуални напади и емоционална злоупотреба. Четири жени го обвинија за сексуални напади меѓу 2006 и 2013 година, а истите следеа по истрагата на „Сандеј тајмс“, „Тајмс“ и „Канал 4“.

Илон Маск и Ендрју Тејт го поддржаа актерот обвинет за силување: „Тие не сакаат конкуренција“/ФОТО

Вечер Прес - 17.09.2023

Илон Маск и Ендрју Тејт му дадоа поддршка на Расел Бренд откако тој беше обвинет за силување. Расел Бренд беше обвинет дека силувал четири жени, од кои едната тогаш имала само 16 години. Илон Маск и Ендрју Тејт ја искористија можноста јавно да го ...

Актерот Расел Бренд обвинет за силување доби поддршка од Илон Маск и Ендрју Тејт: „Добредојде во клубот“

Еспресо - 17.09.2023

Илон Маск и Ендрју Тејт му дадоа поддршка на Расел Бренд откако тој беше обвинет за силување. Расел Бренд беше обвинет дека силувал четири жени, од кои едната имала само 16 години. Илон Маск и Ендрју Тејт ја искористија можноста јавно да го поддржат.

Расел Бренд се соочува со нови тужби неколку дена по наводите за силување

Опсервер - 18.09.2023

Британскиот комичар, водител и актер Расел Бренд се соочува со нови тужби само неколку дена откако беше обвинет за силување, сексуален напад и емоционална злоупотреба на четири жени. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања за Бренд.

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Независен - 18.09.2023

Само неколку дена откако во медиумите беше обвинет за силување, сексуален напад и злоупотреба на четири жени, Расел Бренд се соочува со нови обвинувања. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец.

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Либертас - 18.09.2023

Само неколку дена откако во медиумите беше обвинет за силување, сексуален напад и злоупотреба на четири жени, Расел Бренд се соочува со нови обвинувања. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец.

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Канал5 - 18.09.2023

Само неколку дена откако во медиумите беше обвинет за силување, сексуален напад и злоупотреба на четири жени, Расел Бренд се соочува со нови обвинувања. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец.

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

24Инфо - 18.09.2023

Само неколку дена откако во медиумите беше обвинет за силување, сексуален напад и злоупотреба на четири жени, Расел Бренд се соочува со нови обвинувања. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец.