TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од Македонија допатувале со пелени полни со злато, на Прешево останаа и без накит и без автомобил

Слободен Печат - 09.08.2022

Двајца патници на граничниот премин Прешево се обиделе преку српската граница во пелени да прошверцуваат златен накит чија вредност се проценува на над 2,2 милиони динари, соопшти Царинската управа на Србија.

Со злато скриено во пелени се обиделе од Македонија да заминат кон Швајцарија

Република

Памперс полн златен накит вреден милиони – Брачен пар поминал на Табановце со златото, па им го заплениле на Прешево

ММС

ФОТО: Детски пелени полни со злато, вредно над 18.000 евра

Курир

Млад прачен пар се обиделе да шверцуваат злато во пелени, откриени на Прешево-Табановце

Кајгана

Злато во вредност од 2,2 милиони динари сокриено во детски пелени

Скопје инфо

ФОТО| На влез во Србија од Македонија се обиделе во пелени да прошверцуваат злато за над 18.000 евра

Нетпрес

Кумановски м. Lider 360 степени Либертас Сител

Прешево-Табановце: Цариници пронашле килограм златен накит и дукати скриени во детски пелени

Локално - 09.08.2022

Царинските службеници во соработка со полицијата спречија двајца патници да шверцуваат на Прешевскиот премин. Прекршокот бил откриен вчера кога на влезот на овој премин за детален преглед бил издвоен автомобил марка „фолксваген пасат“ со швајцарски ...

На Прешево-Табановце откриени половина килограм златен накит и дукати скриени во детски пелени

Опсервер

На Прешево-Табановце откриени половина килограм златен накит и дукати скриени во детски пелени

24Инфо

На Прешево-Табановце откриени половина килограм златен накит и дукати скриени во детски пелени

MakPress

Го криеле во пелени: На Прешево-Табановце откриени половина килограм златен накит и дукати

Бриф

На Прешево-Табановце откриени половина килограм златен накит и дукати скриени во детски пелени

ТВ21

Сакале од Македонија во Швајцарија да пренесат злато и дукати, ги сокриле во детски пелени, полицијата на Прешево ги откри (ФОТО)

Zoom

Во Центар

ДУКАТИ ВО ПЕЛЕНИ Шверцувале злато во „памперс“, сѐ им одзеле на граница

+инфо - 09.08.2022

Прекршокот бил откриен кога на влезот на овој премин во Србија бил издвоен на детален преглед автомобил „фолксваген пасат“ со швајцарски регистарски ознаки, во кој од правец на Македонија кон Швајцарија се движел млад брачен пар.

Во пелени сокриле злато со дукати, српската Царина им го одзеде заедно со „пасатот“

МКД