TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И денеска се трага по возачот на Голфот: На терен 50 припадници на АРМ, повикани нуркачи од Охрид и „Тигрите“

Курир - 30.09.2022

Четврт ден трае потргата по по возачот од возило кое излета во реката Вардар. Од Центарот за управување со кризи информираат дека од 9 часот на терен се 50 припадници од АРМ Тетово кои и денеска ќе вршат копнено пребарување.

Екипи и жители на терен – се бара 22 годишното момче кое со возило излета во Вардар

4NEWS - 30.09.2022

Полициски службеници на СВР Тетово и денеска (30 септември), четвртти ден по ред, продолжија со пребарување на водите на Вардар, на потегот од мостот на тетовско Желино до скопско Радуша, за пронаоѓање на 22-годишниот кумановец Е.Р.

Со кучиња и нуркачи се бара 22-годишниот кумановец кој пред три дена падна со возилото во Вардар

Сакам да кажам - 29.09.2022

Трет ден трае потрагата по 22-годишното момче од Куманово кое со возилото слета од патот Тетово-Скопје и заврши во Вардар. Автомобилот беше изваден од коритото на реката, но без возачот, па веднаш започна обемна потрага, во која се вклучени екипи на ...

И денеска продолжува потрагата по возачот кој со автомобил падна во Вардар кај Желино

еМагазин - 30.09.2022

И денеска продолжува потрагата по возачот од возило кое излета во реката Вардар на 27 септември, во близина на Желино. „Од 9 часот на терен се 50 припадници од АРМ Тетово кои и денеска ќе вршат копнено пребарување.

Продолжува потрагата по момчето кое со автомобил излета во Вардар, таткото аплеира: „Жив или мртов, институциите да го ...

Локално - 30.09.2022

И денеска продолжува потрагата по возачот од возило кое излета во Реката Вардар на ден 27.09.2022год. -Од 9 часот на терен се 50 припадници од АРМ Тетово кои и денеска ќе вршат копнено пребарување.

И денеска се трага по возачот на Голфот: На терен 50 припадници на АРМ, повикани нуркачи од Охрид и „Тигрите“

Република - 30.09.2022

Четврт ден трае потргата по по возачот од возило кое излета во реката Вардар. Од Центарот за управување со кризи информираат дека од 9 часот на терен се 50 припадници од АРМ Тетово кои и денеска ќе вршат копнено пребарување.

Припадници на АРМ, нуркачи, Тигри и пожарникари денес ќе трагаат по возачот од возилото што излета во Вардар

Скопје инфо - 30.09.2022

И денес продолжува потрагата по возачот од возилото кое излета во река Вардар, на 27.09.2022. Од 9 часот на терен се 50 припадници од АРМ Тетово кои и денеска ќе вршат копнено пребарување.

50 припадници на АРМ, нуркачи и „Тигрите“ трагаат по возачот, којшто со „голф“ влета во Вардар

Press24 - 30.09.2022

Четврти ден трае потргата по по возачот од возило кое излета во реката Вардар. Од Центарот за управување со кризи информираат дека од 9 часот на терен се 50 припадници од АРМ Тетово кои и денеска ќе вршат копнено пребарување.

И денеска се трага по возачот на голфот, ангажирани се 50 припадници на АРМ, нуркачи од Охрид и „Тигрите“

Нетпрес - 30.09.2022

Четврт ден трае потргата по по возачот од возило кое излета во реката Вардар. Од Центарот за управување со кризи информираат дека од 9 часот на терен се 50 припадници од АРМ Тетово кои и денеска ќе вршат копнено пребарување.

Продолжува потрагата по 22-годишното момче кое со возило излета во Вардар

ТВ21 - 30.09.2022

Полициски службеници на СВР Тетово и денеска (30 септември), четвртти ден по ред, продолжија со пребарување на водите на Вардар, на потегот од мостот на тетовско Желино до скопско Радуша, за пронаоѓање на 22-годишниот кумановец Е.Р.

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

Сител - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

Frontline - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. Од тетовската полиција информираа дека денеска се пребарува во водите на Вардар, на ...

Четврти ден се трага по 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

МКД - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. „Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Четврти ден потрага по 22-годишниот кумановец: Се приклучија и припадници на АРМ, ова се деталите од пребарувањето

Курир - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Армијата се приклучи во потрагата по 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар

Канал5 - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Армијата се приклучи во потрагата на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар

Н.Македонија - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува потрагата по 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. – Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од специјализираните ...

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

Фокус - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

Либертас - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Четврти ден потрага по 22-годишниот кумановец: Се приклучија и припадници на АРМ, ова се деталите од пребарувањето

Lider - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

ММС - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Четврти ден од потрагата по возачот кој со автомобил излета во Вардар – се вклучија и припадници на Армијата

360 степени - 30.09.2022

Дваесет и две годишниот кумановец Е.Р. на 27 септември околу 11.30 часот со возило „фолксфаген голф“ со кумановски регистарски, ознаки излета од коловозот во реката Вардар Во потрагата досега беа вклучени и хеликоптер и кучиња трагачи, но засега без ...

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

Zoom - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

И Армијата се приклучи во потрагата по 22-годишникот кој со „голф“ излета во Вардар

Република - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. , информираше полковник Тони Јаневски , портпарол на Г енерал Штаб н а А рмијата.

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

Бриф - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Армијата се приклучи во пребарувањето на 22-годишен возач кој излета во реката Вардар

Опсервер - 30.09.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...

Четврти ден ни трага ни глас од 22 годишниот возач кој излета во Вардар, и Армијата се вклучи во негова потрага

MakPress - 01.10.2022

Четврти ден по ред продолжува пребарувањето на 22-годишниот возач кој излета во реката Вардар кај тетовско Желино, при што се приклучија и припадниците на Армијата. -Вчера и денеска во пребарувањето активно се вклучени десет луѓе од ...