TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силна експлозија во фабрика во Кина

Р.С.Европа - 19.07.2019

Најмалку двајца луѓе загинале денеска, додека 12 се водат како исчезнати во експлозија во гасна постројка во централна Кина. Експлозијата се случила во градот Саменкси во провинцијата Хенан, јави телевизијата ЦЦТВ.

Силна експлозија одекна во Крајстчрч - над шест повредени лица

Канал5 - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, во која пред четири месеци се случија смртоносните напади во џамиите, повредени се шест лица а над десет луѓе се евакуирани од своите домови. Експлозијата се почувствувала на далечина од неколку километри а ...

Прозорци и врати на згради во Кина пукаа од моќна експлозија во фабрика за гас

Макфакс - 19.07.2019

Прозорци и врати на згради биле искршени при моќна експлозија во фабрика за гас во централниот дел на Кина. Некои од зградите биле оддалечени и на три километри од местото на експлозијата.

Силна експлозија во фабрика за гас во Кина

Опсервер - 19.07.2019

Многу силна експлозија одекна во фабрика за гас во централниот дел на Кина, при што биле искршени прозорци и врати на згради кои се наоѓале на оддалеченост од три километри. Инцидентот се случи во фабриката за гас Јима во провинцијата Хенан.

Паника и евакуација во Крајстчрч, експлозија во градот кадешто пред 4 месеци терорист уби 51 лице!

Алсат-М - 19.07.2019

Шестмина повредени и десетици евакуирани е билансот по силната експлозија што одекна во градот Крајстчрч на Нов Зеланд. Првичните информации откриваат дека станува збор за експлозија на гас, но истрагата сѐ уште е во тек.

Четири месеци по маскрот во џамиите, нов ужас во Крајстчерч - 6 лица повредени, наредена итна евакуација на луѓето

Press24 - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчерч, во Ноз Зеланд во кој пред 4 месеци се случи смртоносен напад во џамии, повредени се 6 лица, а над десетици станари се евакуирани од своите домови.

Силна експлозија во Крајстчрч, евакуирани жители

Опсервер - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Експлозијата е почувствувана и на неколку километри од настанот, а ...

Силна експлозија во Кина – двајца загинати 12 исчезнати

Нетпрес - 19.07.2019

Најмалку двајца луѓе загинале денеска, додека 12 се водат како исчезнати во експлозија во гасна постројка во централна Кина. Експлозијата се случила во градот Саменкси во провинцијата Хенан, јави телевизијата ЦЦТВ.

Прозорци и врати на згради во Кина пукаа од моќна експлозија во фабрика за гас

Centar - 19.07.2019

Прозорци и врати на згради биле искршени при моќна експлозија во фабрика за гас во централниот дел на Кина. Некои од зградите биле оддалечени и три километри од местото на експлозијата. Според државните медиуми, засега не е познат бројот на жртвите.

Силна експлозија во фабрика за гас во Кина

Локално - 19.07.2019

Многу силна експлозија одекна во фабрика за гас во централниот дел на Кина, при што биле искршени прозорци и врати на згради кои се наоѓале на оддалеченост од три километри. Инцидентот се случи во фабриката за гас Јима во провинцијата Хенан.

Силна експлозија во Крајстчрч, евакуирани жители

Либертас - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Експлозијата е почувствувана и на неколку километри од настанот, а ...

Силна експлозија во фабрика за гас во Кина

24Инфо - 19.07.2019

Многу силна експлозија одекна во фабрика за гас во централниот дел на Кина, при што биле искршени прозорци и врати на згради кои се наоѓале на оддалеченост од три километри. Инцидентот се случи во фабриката за гас Јима во провинцијата Хенан.

Силна експлозија во Крајстчрч, евакуирани жители, има повредени (ВИДЕО)

+инфо - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Експлозијата е почувствувана и на неколку километри од настанот, а ...

Силна експлозија во фабрика за гас во Кина

+инфо - 19.07.2019

Многу силна експлозија одекна во фабрика за гас во централниот дел на Кина, при што биле искршени прозорци и врати на згради кои се наоѓале на оддалеченост од три километри. Инцидентот се случи во фабриката за гас во Јима во провинцијата Хенан.

Силна експлозија во Крајстчрч, повредени и евакуирани жители

24Инфо - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Експлозијата е почувствувана и на неколку километри од настанот, а ...

Силна експлозија во Крајстчрч, евакуирани жители

24 Вести - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Експлозијата е почувствувана и на неколку километри од настанот, а ...

Силна експлозија во Крајстчрч: Десетици евакуирани, има и повредени (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.07.2019

Експлозијата била почувствувана и на неколку километри од настанот, а првично луѓето мислеле дека е земјотрес. Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а ...

Евакуација на жители поради силна експлозија во Крајстчрч

Макфакс - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч во Нов Зеланд, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови.

Силна експлозија во Крајстчрч, евакуирани жители

Сител - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Експлозијата е почувствувана и на неколку километри од настанот, а ...

Силна експлозија во Крајстчрч

Фокус - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Властите соопштија дека станува збор за експлозија на гас, а ...

Силна експлозија во Крајстчрч, евакуирани жители

MakPress - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови. Експлозијата е почувствувана и на неколку километри од настанот, а ...

Евакуација на жители поради силна експлозија во Крајстчрч

Точка - 19.07.2019

Во силна експлозија на гас во Крајстчрч во Нов Зеланд, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се евакуирани од своите домови.