TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Елена Ристеска сподели емотивни семејни фотки: Сѐ за жената која ѝ го подари животот

Хаштаг - 23.02.2021

Пејачката сподели фотографии на кои е и нејзиниот починат татко... Со емотивна објава пејачката Елена Ристеска и го честиташе роденденот на својата мајка. Поп ѕвездата на Фејсбук објави неколку семејни фотографии од периодот кога била бебе, па се до ...

Мајката на Елена Ристеска слави роденден – Елена и честиташе на најуникатен начин

Скопје24 - 23.02.2021

Пејачката Елена Ристеска важи за човек кој сака да го троши своето време со најблиските, најсаканите нејзини, една од тие е и нејзината мајка која пак слави роденден, а Елена на посебен начин одлучи да и го честита.

Со емотивни семејни фотки: Елена Ристеска ѝ го честиташе роденденот на мајка ѝ

Женски магазин - 23.02.2021

Со емотивна објава пејачката Елена Ристеска и го честиташе роденденот на својата мајка. Поп ѕвездата на Фејсбук објави неколку семејни фотографии од периодот кога била бебе, па се до нејзините музички концерти, фотки од младоста на кои е заедно со ...

„Една е мајка“: Елена Ристеска со семејни фотографии ѝ го честиташе роденденот на мајка си

Црнобело - 23.02.2021

Елена секогаш говори за важноста на семејството и за болката кога го изгуби татко ѝ. Сега, со стари фотки од семејните албуми покажува каква клучна улога во нејзиниот живот има мајка ѝ. Елена Ристеска на социјалните мрежи постојано објавува ...

Елена Ристеска со неколку ретро фотографии се обрати на својата мајка со посебен повод (фото)

Вистина.мк - 23.02.2021

Бесценетата љубов со најискрените чувства може да се добие од најблиските, најсаканите – членовите на семејството. Елена Ристеска ужива во семејните мигови поминати со најсаканите, односно со нејзината мајка, сестра, внуката, но ретко споделува ...