TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РУЧЕК ЗА 15 МИНУТИ: Тестенини во многу вкусен сос од тиквички, идеално брзо јадење кое го правам најмалку 2 пати ...

НМД - 03.12.2021

РУЧЕК ЗА 15 МИНУТИ: Тестенини во многу вкусен сос од тиквички, идеално брзо зимско јадење кое го правам најмалку 2 пати седмично. Рецепт на CooKing. Како што изгледа, такво е и на вкус, преубава паста во сос од тиквички… Кога немам време после ...

НЕ ГОТВЕТЕ МАКАРОНИ ВО ВОДА, СО ОВОЈ ТРИК ЌЕ БИДАТ ПОКРЕМАСТИ: Ви треба само 1 состојка за брзи и ефтини тестенини!

Попара - 02.12.2021

Кога ќе готвите макарони во млеко, а не во вода, добивате покремаста паста. Особено кога на сето тоа ќе додадете топено сирење, вкусот е неверојатен. Брзо и лесно се подготвува, па затоа е одличен оброк за сите кои се брзаат.

НЕ ГОТВЕТЕ МАКАРОНИ ВО ВОДА, СО ОВОЈ ТРИК ЌЕ БИДАТ ПОКРЕМАСТИ: Ви треба само 1 состојка за брзи и ефтини тестенини!

Курир - 02.12.2021

Кога ќе готвите макарони во млеко, а не во вода, добивате покремаста паста. Особено кога на сето тоа ќе додадете топено сирење, вкусот е неверојатен. Брзо и лесно се подготвува, па затоа е одличен оброк за сите кои се брзаат.

НЕ ГОТВЕТЕ МАКАРОНИ ВО ВОДА, СО ОВОЈ ТРИК ЌЕ БИДАТ ПОКРЕМАСТИ: Ви треба само 1 состојка за брзи и ефтини тестенини!

Zoom - 02.12.2021

Кога ќе готвите макарони во млеко, а не во вода, добивате покремаста паста. Особено кога на сето тоа ќе додадете топено сирење, вкусот е неверојатен. Брзо и лесно се подготвува, па затоа е одличен оброк за сите кои се брзаат.

Макарони со мелено месо

Gotvi.mk - 01.12.2021

Сочни и вкусни макарони од рерна. Ручек со само 300 гр месо за целото семејство. Состојки: 500 гр макарони 300 гр мелено месо 1 морков 200 гр кромид 100 мл масло 200 мл вода 150 мл домати пелати сол бибер зачин кашкавал по желба кругови домати Начин ...