TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени две лица осомничени за разбојништво

МКД - 14.05.2022

Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница. Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно ...

Приведени разбојници од радовишко

Скопје инфо - 14.05.2022

На 13.05.2022 полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш ...

Приведени разбојници од радовишко

Курир - 14.05.2022

На 13.05.2022 полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш ...

Приведени разбојници од радовишко

MakPress - 14.05.2022

На 13.05.2022 полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш ...

Приведени разбојници од радовишко

Нетпрес - 14.05.2022

На 13.05.2022 полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш ...

Приведени двајца разбојници од радовишко

Press24 - 14.05.2022

Полициски службеници од ОВР Радовиш вчера ги уапсиле Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. „ Имено, по претходно добиена наредба од Основен суд Радовиш извршен се ...

Приведени разбојници од радовишко

Локално - 14.05.2022

На 13.05.2022 полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Освовен суд Радовиш ...

Приведени две лица од радовишко поради сомнение за разбојништво

Опсервер - 14.05.2022

– Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница. Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно ...

Приведени две лица од радовишко поради сомнение за разбојништво

Канал5 - 14.05.2022

Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница. Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно ...

Приведени две лица од радовишко поради сомнение за разбојништво

Алсат-М - 14.05.2022

Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница. Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно ...

Приведени разбојници во Радовиш

Макфакс - 14.05.2022

Вчера полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Основен суд Радовиш извршени ...

Приведени две лица од радовишко поради сомнение за разбојништво

Вечер Прес - 14.05.2022

Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница. Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно ...

Приведени две лица од радовишко поради сомнение за разбојништво

Слободен Печат - 14.05.2022

Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница. Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно ...

Приведени разбојници во Радовиш

Centar - 14.05.2022

Вчера полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишија од слобода Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“. Имено, по претходно добиена наредба од Основен суд Радовиш извршени ...

Разбојништво во Радовишко: Приведени две лица

Lider - 14.05.2022

Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница. Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно ...