TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Охридско Езеро фатени над 100 килограми марихуана

Сител - 30.06.2020

Во пловен објект на брегот на Охридското езеро пронајдени седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми. Дрогата била запленета во координирана акција на регионалниот пат Струга Охрид во близина на месноста ...

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското езеро

Алсат-М - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

Над 100 килограми марихуана пронајдени во чамец на брегот на Охридското Езеро

МКД - 30.06.2020

Во чамец на брегот на Охридското езеро во близина на месноста викана „Рампа“ кај Струга полицијата пронашла седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со вкупна тежина од над 100 килограми, соопшти МВР.

Во кајче на брегот на Охридското Езеро пронајдени 100 килограми дрога

OhridNews - 30.06.2020

Поголема количина на дрога – марихуана со тежина од над 100 килограми, која била спакувана во торбици, рано утрово е откриена на регионалниот пат Струга – Охрид во близина на месноста викана „Рампа“ кај Струга во пловен објект на брегот на ...

Над 100 килограми марихуана пронајдени во чамец во Охридското езеро

Макфакс - 30.06.2020

Во чамец на брегот на Охридското езеро во близина на месноста викана Рампа, кај Струга полицијата пронашла седум торбици со марихуана со тежина од над 100 килограми. Како што информираат од МВР од страна на увидна екипа бил извршен увид на местотот, ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на охридското езеро

ТВ21 - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Запленети над 100 килограми марихуана во Струга

Точка - 30.06.2020

Министерството за внатрешни работи информира дека во утринска акција во близина на Струга биле запленети над 100 килограми марихуана. Како што соопштија од МВР, на пловен објект во Охридското езеро, кај месноста Рампа во близина на Струга биле ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на охридското езеро

Скопје1 - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро

Сител - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Запленети над 100 килограми марихуана во Струга

360 степени - 30.06.2020

Во полициска акција што се одвивала утринава запленета е голема количина на марихуана во пловен објект во Охридското езеро. Се работи за марихуана со тежина од над 100 килограми, информира Министерството за внатрешни работи.

Пронајдени над 100 килограми марихуана на брегот на Oхридското езеро

24Инфо - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро

+инфо - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга во пловен објект кај Струга ...

ФОТО: Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро

Press24 - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во чамец на брегот на Охридското Езеро

ММС - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското езеро (ФОТО)

Слободен Печат - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана на брегот на Охридското Езеро

Н.Македонија - 30.06.2020

Полициски службеници пронашле седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми, во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, информира МВР. Акцијата ја извеле полициски службеници од Одделението за ...

МВР: Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското езеро

Канал5 - 30.06.2020

На регионалниот пат Струга -Охрид во близина на месноста викана ,, Рампа,, кај Струга во пловен објектна бреготна езерото пронајдоа седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми.

ФОТО: Пронајдени над 100 кг. марихуана на брегот на Охридското езеро

Курир - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро

Либертас - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга во пловен објект кај Струга ...

Запленети над 100 килограми марихуана на брегот на Oхридското езеро

Локално - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

(Ексклузивно фото) Во Акција на БЈБ предводена од Сашо Тасевски најдени над 100 килограми дрога

Centar - 30.06.2020

Во чамец на брегот на Охридското езеро во близина на месноста викана Рампа, кај Струга во акцијата во координација на Бирото за јавна безбедност предводена од Саше Тасевски пронашла седум торбици со марихуана со тежина од над 100 килограми.

Над 100 килограми марихуана пронајдени во чамец во Охридското езеро

Вечер - 30.06.2020

Во чамец на брегот на Охридското езеро во близина на месноста викана Рампа, кај Струга полицијата пронашла седум торбици со марихуана со тежина од над 100 килограми. Како што информираат од МВР, од страна на увидна екипа бил извршен увид на ...

Од Охридското Езеро “испливаа” над 100 килограми марихуана

Фокус - 30.06.2020

Во полициска акција што се одвивала утринава запленета е голема количина на марихуана во пловен објект во Охридското Езеро. Се работи за марихуана со тежина од над 100 килограми, информира Министерството за внатрешни работи Полициски службеници од ...

Над 100 килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

24 Вести - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Опсервер - 30.06.2020

Охрид, 30 јуни 2020 () – Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“.

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Независен - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

А1 On - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Кајгана - 30.06.2020

Охрид, 30 јуни 2020 (МИА) – Над сто килограми марихуана се откриени утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга, кај местото викано „Рампа“.

(Фото) Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

еМагазин - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана на брегот на Охридското Езеро

Скопје инфо - 30.06.2020

Полициски службеници пронашле седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми, во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, информира МВР. Акцијата ја извеле полициски службеници од Одделението за ...

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Вечер Прес - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

МВР откри 100 килограми марихуана во брод во Охридското езеро

MakPress - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на охридското езеро

4NEWS - 30.06.2020

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното јавно обвинителство Струга како резултат на претходно ...

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Бриф - 30.06.2020

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“. Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и ...

Во Охридско Езеро фатени над 100 килограми марихуана

Курир - 30.06.2020

Во пловен објект на брегот на Охридското езеро пронајдени седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми. Дрогата била запленета во координирана акција на регионалниот пат Струга Охрид во близина на месноста ...

Во Охридско Езеро фатени над 100 килограми марихуана

Нетпрес - 30.06.2020

Во пловен објект на брегот на Охридското езеро пронајдени седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми. Дрогата била запленета во координирана акција на регионалниот пат Струга Охрид во близина на месноста ...