TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се преврте турски автобус во Куманово, три лица повредени

ТВ21 - 17.06.2021

Автобус со турски национални ознаки се преврте попладнево во Куманово, во населбата Долно Којнаре, јавува САКАМДАКАЖАМ.МК Порталот јавува за три повредени лица, а автобусот во моментот на излетувањето од патот, бил полн со патници.

Се преврте турски автобус во Куманово, трoјца повредени

Kumanovo News - 17.06.2021

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Според очевидци автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот пат кон Крива Паланка од ...

Турски автобус се преврте на патот Куманово-Крива Паланка, има повредени

ММС - 17.06.2021

Денеска по 16 часот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, на клучката кај Долно Којнаре, се случила сообраќајна незгода каде автобус со турски национални ознаки излетал од патот. Од дежурната екипа на брза помош, информираат дека нема жртви, ...

Автобус се преврте кај Куманово

Press24 - 17.06.2021

Три лица се повредени откако турски автобус полн со патници се преврте попладнево на раскрсницата на автопатот Куманово-Белград, јавува СДК.МК. Како што пишува порталот, автобусот се исклучил од автопатот за да се вклучи на магистралниот пат кон ...

Турски автобус се превртел на патот Куманово-Крива Паланка, три лица се повредени

Локално - 17.06.2021

Автобус на туристичка агенција, кој сообраќал кон Истанбул, попладнево околу 17 часот излетал и се превртел во близина на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка, соопшти ТВ+. Како што информираат од кумановската полиција, три лица кои се здобиле со ...

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС ВО КУМАНОВО: Три лица повредени (ФОТО)

Кумановски м. - 17.06.2021

Автобус на приватна туристичка агенција од Турција попладнево се преврте во Куманово, при што најмалку три лица се повредени. – Во 16:57 часот во СВР Куманово е пријавено дека на исклучок од автопатот Куманово кон Крива Паланка излетал автобус на ...

Тројца повредени во превртен турски автобус во Куманово

Сакам да кажам - 17.06.2021

Тројца патници се повредени откако попладнево се преврте турски автобус полн со патници на раскрсницата на автопатот Куманово-Белград, во населбата Долно Којнаре. Според очевидци, автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот ...

Се преврте турски автобус во Куманово, тројца повредени

+инфо - 17.06.2021

Според првичните информации три лица се здобиле со полесни повреди, но одбиле лекарска помош - велат од кумановската полиција. Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово-Белград, во населбата Долно ...

Тројца повредени во превртен автобус во Куманово

Република - 17.06.2021

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Според очевидци автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот пат кон Крива Паланка од ...

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС ВО КУМАНОВО: Три лица повредени

Курир - 17.06.2021

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Според очевидци автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот пат кон Крива Паланка од ...

Се преврте турски автобус во Куманово, трoјца повредени

Либертас - 17.06.2021

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Од СВР Куманово соопштуваат дека несреќата се случила во 17 часот, кога автобус на туристилка агенција со турски ...

Тројца повредени во превртен автобус во Куманово

Lider - 17.06.2021

„Според првичните информации три лица се здобиле со полесни повреди, но одбиле лекарска помош“, велат од кумановската полиција. Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно ...

Се преврте турски автобус во Куманово

МКД - 17.06.2021

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Од СВР Куманово соопштуваат дека несреќата се случила во 17 часот, кога автобус со турски национални ознаки излетал од ...

Сe преврте автобус во Куманово, повредени три лица

Нетпрес - 17.06.2021

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Според очевидци автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот пат кон Крива Паланка од ...

Се преврте турски автобус во Куманово, три лица повредени

iPortal - 17.06.2021

Автобус со турски национални ознаки се преврте попладнево во Куманово, во населбата Долно Којнаре, јавува САКАМДАКАЖАМ.МК Порталот јавува за три повредени лица, а автобусот во моментот на излетувањето од патот, бил полн со патници.

Турски автобус со патници се превртел на крстосницата на автопатот Куманово - Белград

24 Вести - 17.06.2021

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел кај населбата Долно Коњаре на крсотсницата на автопатот Куманово - Белград. Според првичните информации три лица се здобиле со полесни повреди.

Се преврте турски автобус во Куманово, три лица повредени

24Инфо - 17.06.2021

Автобус со турски национални ознаки се преврте попладнево во Куманово, во населбата Долно Којнаре, јавува САКАМДАКАЖАМ.МК Порталот јавува за три повредени лица, а автобусот во моментот на излетувањето од патот, бил полн со патници.

Турски автобус се превртел кај Долно Коњаре, три лица се полесно повредени

360 степени - 17.06.2021

Од СВР Куманово соопштуваат дека несреќата се случила во 17 часот, кога автобус на туристичка агенција со турски национални ознаки излетал од патот Турски автобус полн со патници попладнево се превртел кај населбата Долно Коњаре на крстосницата на ...