TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев за „Монструм“: Не сум споменал кој е виновен, доколку имав информации ќе ги кажев

ТВ21 - 24.01.2021

„Јас никогаш не сум спомнал дека некој друг е виновен“. Со овие зборови премиерот Зоран Заев одговори на прашањето – Дали мисли дека уште невини лица се во затвор во случајот Монструм? Како што изјави при објавувањето на бомбите во 2015 година.

Заев: Никогаш не сум посочил дека друго лице е виновно за „Монструм“

Алсат-М

Заев: Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно за „Монструм“

Фокус

Заев за „Монструм“: Никогаш не сум посочил друго лице е виновно, последниот збор го има правосудството

ТВ21

КОЛУМНА НА ЈАНЕВСКИ: Кој ќе лежи во Идризово за повторувањето на „Монструм“ без нови докази?

Денешен

Заев: Сите детали што ги имав за „Монструм“ беа споделени со СЈО

Алсат-М

Заев: Ако имав информации за други лица вмешани во “Монструм” ќе ги посочев

Алфа

Слободен Печат Expres Фактор Република PressingTV Акцент Нетпрес 24 Вести

Милошоски: Заев свесно го злоупотреби случајот Монструм. Заев: Никогаш не сум кажал дека други лица се виновни за овој ...

МКД - 24.01.2021

Свесно го злоупотребил „Монструм“, ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско, намерно ја манипулирал јавноста за да шири меѓуверска омраза и гнев, смислено пласирал лажни вести за политички нарачатели на егзекуцијата.

Заев за „Монструм“: Никогаш не сум посочил дека други лица се виновни

360 степени

Заев: Секогаш кога сум зборувал за „Монструм“ сум оставал резерва

Press24

Заев: Никогаш не сум посочил дека друго лице е виновно за „Монструм“, последниот збор ќе го има правосудството

Press24

Заев: Никогаш не сум посочил оти други лица се виновни за случајот „Монструм“

Опсервер

Заев: Никогаш не сум посочил оти други лица се виновни за случајот „Монструм“

А1 On

Заев: Никогаш не сум посочил оти други лица се виновни за случајот „Монструм“

Локално

Независен 24Инфо Денешен Либертас +инфо Бриф ММС Frontline

ВМРО-ДПМНЕ: Вистинскиот монструм во „Монструм“ е Зоран Заев

+инфо - 24.01.2021

Заев, каде ќе ти оди душата, што манипулираше за да шириш омраза и намерно пласираше лажни вести за политички бенефит?, се вели во партиското соопштение. Вистинскиот монструм во случајот „Монструм“ е Заев, брутален лажго и крвопиец на туѓата ...

Милошоски: Зоран Заев е монструм

Република

Милошоски: Зоран Заев е монструм, свесно ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско

Курир

Вистинскиот монструм во „Монструм“ е Зоран Заев

Опсервер

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Вистинскиот монструм во „Монструм“ е Зоран Заев

Акцент

Вистинскиот монструм во „Монструм“ е Зоран Заев

24Инфо

Милошоски: Зоран Заев е монструм, свесно ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско

Нетпрес

Вечер Опсервер MakPress MakPress