TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kрмов искрши мoнитор, микрофон, фрлаше амандмани, а Апасиев удираше печат со чевел

Фактор - 20.11.2023

ЛЕВИЦА НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО Инцидент имаше денеска во Собранието. Пратеникот од Левица Борислав Крмов, фрлаше амандмани врз потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски, со барање да се прекине седницата.

Материјалната штета што ја направи Крмов од Левица ќе си ја плати тој, вели Талат Џафери и потсетува дека околу говорницата пратеник нема имунитет

Сакам да кажам

Собранието го изгласа новиот Деловник, инцидентот со Левица ја „онеспособи“ салата

Р.С.Европа

[ВИДЕО] Агресија и насилство – Пратениците на Левица дивееја во Собрание и физички го нападнаа Мисовски

Рацин

Закани, пцости, и насилство во собраниската сала – изгласан новиот Деловник за работа, ќе важи од наредниот собраниски состав

Телма

Изгласан новиот Деловник, Џафери рече дека собранискиот систем е оштетен, ќе работат во „Купола“

МКД

Изгласан новиот Деловник, Левица го оштети системот за работа во пленарната сала на Собранието

еМагазин

Слободен Печат 24 Вести Пулс24 Република Слободен Печат Lider Курир Фактор

Крмов: Сите пратеници се против Левица, исти сте, важни ви се само функциите

МКД - 20.11.2023

„Прекинете ја седницата, не знам до каде ќе одите, ова нема да оди на арно“, му се обрати пратеникот на Левица, Борислав Крмов на претседавачот на Собранието откако по трет пат излезе на говорницата.

(ВИДЕО) Пратеникот Крмов од Левица искрши монитор, микрофони и фрлаше хартии кон потпретседателот Мисовски

360 степени

Инцидент во Собрание: Пратеници од Левица го нападнаа потпретседателот Мисовски

Р.С.Европа

(Видео) „Прекинете ја седницата“ – Крмов од Левица скрши монитор, со Апасиев фрлаа амандмани кон Мисовски

Макфакс

Крмов го откорна и фрли мониторот на претседавачот на Собранието и го гаѓаше со амандмани (ВИДЕО)

МКД

(ВИДЕО) Левица пак демолираше во Собрание: „На ова пудлициве од ВМРО сите им се лижат оти ќе прават Влада“

А1 On

(Видео) Прекината седницата за измени на Деловникот

Антропол

Антропол А1 On Независен Антропол Н.Македонија Zoom Скопје1 ММС

Најчевска: Поддржувачите на СДСМ многу се загрижија за уништувањето на државниот имот, ама ич не им е гајле што ...

Фактор - 20.11.2023

Левица денеска направи инцидент во Собранието, откако нивните пратеници Борислав Крмов и Димитар Апасиев фрлија амандмани, скршија монитор и микрофон. Потоа дел од пратениците се пожалија преку медиумите дека нивните колеги од Левица оставиле хаос ...

Хаос во Собранието: Крмов искрши монитор и микрофони, па со Апасиев фрлаа хартии кон Мисовски

Канал5

Пратеникот Крмов искрши монитор и микрофон во Собранието, лут што не беа прифатени амандманите на Левица за Деловникот

Сакам да кажам

Инцидент во Собрание: Апасиев и Крмов скршија компјутер и фрлаа со листови

Алфа

(ВИДЕО) Пратеникот на Левица – Борислав Крмов го искрши мониторот и го гаѓаше потпретседателот на Собранието со амандмани

Фокус

(видео)Инцидент во Собранието, нападнат заменик претседателот Мисовски, пратеници од Левица го искршија мониторот, ги уништија микрофоните и фрлаа купишта амандмани

Телма

ВИДЕО: Хаос на седницата за измени на Деловникот – Крмов од левица кршеше компјутери, а по Мисовски фрлаше хартија

Либертас

Либертас еМагазин Press24 24Инфо Мета 4NEWS Кумановски м. Lider

Апасиев со чевел им „удираше“ печат на амандманите за измени на Деловникот

Фокус - 20.11.2023

По инцидентот во Собрание и по паузата што беше дадена, на говорница излезе пратеникот од „Левица“, Димитар Апасиев и со чевел им „удираше“ печат на амандманите за измени на Деловникот којпто не им веа прифатени со обрзоложение дека не биле заверени ...

Апасиев: Ако ви треба пародизација на процесот – еве ви го!

Антропол

(ВИДЕО) Апасиев со чевел им ставаше печат на амандманите: „Ова е по сите шверцерски стандарди на ДУИ“

А1 On

НОВ СКАНДАЛ ВО СОБРАНИЕТО: Aпасиев со чевелот удираше печат на амандманите

Фактор

📽 „ЕВЕ ВИ ГО ПРВИОТ, ЕВЕ ВИ ГО ВТОРИОТ. СПАЈАЛИЦА САКАТЕ ИЛИ НЕ?“ Пратеникот Апасиев со чевелот ставаше печати на амандманите

+инфо

(Видео) Апасиев со чевел удираше печат во Собрание

ММС

(Видео) Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Макфакс

Опсервер Lider 24 Вести Точка Н.Македонија 4NEWS

Собранието го донесе новиот Деловник за работа,ќе се применува од следниот парламентарен состав

Канал5 - 20.11.2023

Собранието во рамки на 131. седница вечерва со 83 гласа „за“ и двајца „против“ го донесe новиот Деловник за работа на Парламентот, што ќе се применува од наредниот собраниски мандат. Новиот Деловник е резултат на неколкугодишни разговори меѓу ...

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

ТВ21

Собранието го донесе новиот Деловник за работа – сите го гласаа освен Левица

Локално

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

4NEWS

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

24 Вести

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

Н.Македонија

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

Zoom

А1 On 365 Курир Фокус Вечер Прес +инфо Либертас Press24