TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Главчев прво засилување за Работнички

Слободен Печат - 22.07.2019

Најтрофејниот тим во Македонија го ангажира првото засилување за новата сезона. Доскорешниот бек на Блокотехна, Горан Главчев е прво засилување за Работнички и новиот тренер Димитар Мираковски. Главчев (26 години, 191 см.

Главчев прв со потпис за Работнички

Екипа - 22.07.2019

Горан Главчев и Димитар Мираковски минатата сезона имаа бројни дуели во домашното првенство, а екс-капитенот на Блокотехна во новата сезона ќе настапува под водство на младиот стратег, кој ќе го наследи Марин Докузовски на клупата на Работнички.

Работнички го потпиша првото засилување

SportMedia - 22.07.2019

И Работнички се разбуди од „летен сон“. Најтрофејниот кошаркарки колектив го договори првото засилување за новата сезона. Станува збор за Горан Главчев, довчерашниот кошаркар на Блокотехна, кој ќе биде замена за Димитар Мираковски, кој одлучи да ...

ГЛАВЧЕВ: Го избрав Работнички поради Мираковски

Basketball - 22.07.2019

Актуелниот вицешампион меѓу последните тргна по засилувања. Во Градски парк пристигна Горан Главчев, довчерашен играч на Блокотехна. Искусниот плејмејкер за basketball.mk ги објаснува причините поради кои се одлучил за ...

Горан Главчев е првото засилување за новиот Работнички!

Sport 1 - 22.07.2019

Доскорешниот бек на Блокотехна, Горан Главчев (26 год, 191 см), е првото официјално засилување за Работнички во пресрет на новата сезона, откако денеска официјално го парафира договорот со најтрофејниот македонски кошаркарски колектив.

Главчев е нов играч на Работнички

Basketball - 22.07.2019

Најтрофејниот тим во Македонија го донесе првото засилување за новата ...