TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ах, тие луди турски навивачи „лансираа“ пиротехнички проектили, па го прекинаа дербито

Sport M - 28.09.2020

Турските навивачи се познати ширум светот по нивното однесување, а тоа е видено на дербито Галатасарај-Фенербахче. Мечот се одигра на „Турк Телеком Арена“, а група на навивачи на домашпниот тим пред стадионот успеа да го реализира замисленото.

(ВИДЕО) Турците дефинитивно се луди: Иако нема публика, лансираа бакли и го прекинаа дербито

Спортклуб - 28.09.2020

Турските навивачи се познати како најфанатичните на светот, што можеше да се види вчера кога се играше дербито Галатасарај – Фенербаче. Натпреварот се одигра во Арената „Турк телеком“, а група навивачи на „лавовите“ се собраа пред стадионот и ...

Лудите Турци лансираа бакљи надвор од стадионот и го прекинаа дербито Галата – Фенер 🎥

Спортски - 28.09.2020

Турските навивачи важат за едни од најлудите во светот и зошто е тоа така се докажа во дербито помеѓу Галатасарај и Фенербахче. Натпрреварот се играше на „Турк Телеком Арената“, а група навивачите на „лавовите“ се собра пред стадионот и успеа да го ...

Ова го има само на Галатасарај-Фенербахче: Факли паѓаа од небо (Видео)

Спортманија - 28.09.2020

Навивачите смислија уникатен начин како да бидат дел од вечното истанбулско дерби. Галатасарај и Фенербахче синоќа одиграа меч без голови во големото истанбулско дерби. Двете екипи имаа шанси за погодок, но ремито како најмногу да им одговараше, па ...