TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонецот Јада последен на квалификациите на олимпијада

Фокус - 13.02.2018

Македонскиот претставник на Зимските олимписки игри во Пјонг Чанг, Јужна Кореја, Ставре Јада, го освои последното место во квалификациите за спринтерската трка со класичен стил. Тој ја помина патеката за 4:23,85 минути, односно последен од 79 – те ...

ЗОИ 2018: нордиецот Ставре Јада последен на спринтот од 1.4 км,германија водечка После 4.ден

Телма - 13.02.2018

Ставре Јада ја мина целта на последното 80-то место во машкиот спринт со класичен стил на Олимпијадата во Јужна Кореја,но заврши како 79-ти поради дисквалификација на кинезот Сун.Македонскиот натпреварувач и знаменосец на отварањето на Игрите во ...

ЗОИ 2018: Сите освојувачи на медали од четвртиот ден во Пјончанг

+инфо - 13.02.2018

На квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. Ставре Јада заврши на 80. место. Четвртиот натпреварувачки ден на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг донесе големи возбудувања, откако репрезентативците на Канада, Холандија и Олимписките ...

Крос-кантри на ЗОИ 2018: Јада последен во спринтот на 1,6 километри

Нова ТВ - 13.02.2018

Ставре Јада ја почувстува суровата реалност на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Македонскиот знаменосец од дефилето на свеченото отворање го освои последното 80 место во квалификациската спринт трка на 1,6 километри во крос кантри.

Настапи на македонските олимпијци

Алсат-М - 13.02.2018

Македонските олимпијци денеска настапија на 23 – те Олимписки игри кои се одржуваа во Јужна Кореја. Прв настапи Ставре Јада во класичен спринт кој заврши на последното место, но откако беше суспендиран Кинезот Чингаи Сун, Македонецот се пласираше на ...

Ставре Јада потфрли при својот прв настап во Пјонгчанг

Дерби - 13.02.2018

Првиот македонски учесник на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг 2018, Ставре Јада не се прослави со својот настап. Тој од вкупно 80 натпреварувачи успеа да заврши на 79. место и мина на целта со заостанување од една минута и 15 секунди позади ...

Грчко македонската битка во Пјонгчанг

Оff.net - 13.02.2018

Ставре Јада имаше неславно деби на Зимските Олимписки игри каде заврши како последен во нордијско скијање, а во еден момент беше подобар од грчкиот претставник кој потоа го бришна нашиов без никакви проблеми.

Првиот настап за Македонија во Пјонгчанг неславен, Јада убедливо последен на спринтот

МКД - 13.02.2018

Знаменосецот Ставре Јада имаше слаб настап во спринтот во класичен стил, македонскиот нордиец мина последен низ целта на денешните квалификации Првиот настап на Македонија на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг помина неславно.

Денеска прв настап на македонските олимпијци на ЗОИ 2018...

Н.Македонија - 13.02.2018

Во трката на 1,6 км утринава треба да настапи нордиецот Ставре Јада, а во следните денови се предвидени и трките на нордијката Викторија Тодоровска и на алпинецот Антонио Ристевски Ставре Јада е првиот од тројцата македонски олимпијци што ќе ...

Ставре Јада изненади: Не заврши на последното 80. место поради дисквалификација

Дерби - 13.02.2018

Првиот македонски учесник на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг 2018, Ставре Јада не се прослави со својот настап. Тој од вкупно 80 натпреварувачи успеа да заврши на 79. место и мина на целта со заостанување од една минута и 15 секунди позади ...

Ај што беше последен, еден Грк го престигна Јада како брз воз! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.02.2018

Ставре Јада имаше неславно деби на Зимските Олимпијади, завршувајќи последен на квалификациите во спринтот во класичен стил, на натпреварите во нордиско скијање. Тој имаше стартна позиција 79, од 80 пријавени.

Ставре Јада изненади: Не заврши на последното 80.место поради…

Дерби - 13.02.2018

Првиот македонски учесник на Зимските Олимписки Игри во ПјонгЧанг 2018, Ставре Јада не се прослави со својот настап. Тој од вкупно 80 натпреварувачи успеа да заврши на 79. место i помина со заостанување од една минута и 15 секунди позади ...

Динески: Конкуренцијата пресилна за Јада...

Н.Македонија - 13.02.2018

Динески: Конкуренцијата пресилна за Јада Селекторот и тренер на македонските нордијци Ѓоко Динески ни изјави дека размуслувал Јада да не настапи во спринтот која и не не негова дисципlина.

Само Ставре Јада заостана една минута на олимпискиот спринт

Сакам да кажам - 13.02.2018

Македонскиот знаменосец Ставре Јада убедливо го освои последното место во квалификациите за спринтерската трка со класичен стил, што беше негов прв настап на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

Ставре Јада заврши последен на спринтот во Пјонгчанг

Оff.net - 13.02.2018

Првиот Македонец кој продефилираше на Зимските Олимписки Игри 2018 воопшто не се прослави во нордиско спијање. Македонскиот натпреварувач кој беше и знаменосец на отворањето на Олимписките игри го освои 79-то место од можни 80 натпреварувачи, но со ...

Јада: Не сум задоволен, в петок ќе биде многу подобро...

Н.Македонија - 13.02.2018

Јада: Не сум задоволен, в петок ќе биде многу подобро Не сум задоволен од постигнатото време и од резултатот, но со оглед на тоа дека не тренирам класика, кога се ќе споредам и добро сум поминал.

Знаменосецот Јада последен на целта во ПјонгЧанг

СуперСпорт - 13.02.2018

Првиот македонски претставник кој се појави на ЗОИ во ПјногЧанг, Ставре Јада не помина баш најдобро и го освои последното место во квалификационата трка во дисциплината спринт. Јада заврши на 79 позиција од вкупно 80 натпреварувачи со заостанување ...

Лош настап на Ставре Јада во спринт трката

TopSport - 13.02.2018

Ставре Јада прв од тројцата македонски преставници настапи на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Момчето кое на отворањето на Игрите го носеше македонсктоо знаме не се прослави со својт настап на спринт трката во класичен стил.

Ставре Јада виде, почувствува како е да се биде олимпиец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 13.02.2018

Македонскиот олимписки нордиец, Ставре Јада заврши како последнопласиран во квалификациите во спринтот, клаасичен стил. Јада имаше време од 4:23,84 минути, што беше доволно за 79 место од вкупно 80 пријавени ...

ФОТО: Првиот настап на ЗОИ за заборав – Јада заврши последен

Спортклуб - 13.02.2018

Денес македонските спортиси на ЗОИ во Пјонгчанг го имаа првиот настап откако Ставре Јада во спринтот долг 1,4 километри и го освои убедливо последното, 80. место. Јада постигна време од 4:23.85 минути со заостанување зад побеникот 1:15.31 минута ...

ЗОИ: Јада шансата ќе ја бара на 15 километри, Македонецот убедливо последен на спринтот

Спортски - 13.02.2018

Ставре Јада не помина добро на првиот свој настап во Пјонгчанг. Македонцот заврши на 79 место од 80 натпреварувачи, но еден од натпреварувачите беше дисквалификуван, па така Јада е последен.

Јада последен на спринтот на ЗОИ во Пјонгчанг

SportMedia - 13.02.2018

Македонскиот олимписки нордиец, Ставре Јада заврши како последнопласиран во квалификациите во спринтот, клаасичен стил. Јада имаше време од 4:23,84 минути, што беше доволно за 79 место од вкупно 80 пријавени учесници.

Знаменосецот Јада последен низ целта во Пјонгчанг

Екипа - 13.02.2018

Ставре Јада имаше слаб настап во дисциплината „спринт“ во нордиско скијање, откако првиот македонски претставник на ЗОИ во Пјонгчанг мина последен низ целта на денешните квалификации. Од вкупно 80 натпреварувачи Јада, кој беше и македонски ...

Ставре Јада убедливо последен на спринтот во Пјонгчанг!

Sport 1 - 13.02.2018

Првиот настап на Македонија на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг помина неславно. Ставре Јада го осови 79. место од 80 натпреварувачи, но еден беше дисквалификуван, што значи Македонецот е последен.

ЗОИ 2018: Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот

Слободен Печат - 13.02.2018

Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. и заврши на 80.место.

Скијачите од Македонија отпорни на студот во Кореја, максимални подготовки за првиот настап на ЗОИ

ТВ21 - 12.02.2018

Олимписката експедиција на Македонија во Пјонгчанг, Јужна Кореја се подготвува за својот прв настап на Зимските олимписки игри. На минусни теператури од 10 до 20 степени под нулата, Ставре Јада, Викторија Тодоровска и Антонио Ристевски максимално се ...

Студот им прави проблеми и на македонските олимпијци

Слободен Печат - 12.02.2018

Зимските олимписки игри во Пјонгчанг стартуваа во петокот, а првиот македонски натпреварувач што ќе настапи е нордиецот Ставре Јада, кој денеска го очекува натпреварот во спринт во дисциплината нордиско трчање.

Првиот настап за Македонија во Пјонгчанг неславен, Јада убедливо последен на спринтот

Скопје инфо - 13.02.2018

Првиот настап на Македонија на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг помина неславно. На денешните квалификации во спринт во класичен стил, Ставре Јада беше убедливо последен. Нашиот знаменосец го освои 79.

Ставре Јада потфрли при својот прв настап во Пјонгчанг

Точка - 13.02.2018

Првиот македонски учесник на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг 2018, Ставре Јада не се прослави со својот настап. Тој од вкупно 80 натпреварувачи успеа да заврши на 79. место и мина на целта со заостанување од една минута и 15 секунди позади ...

Само Ставре Јада заостана минута на олимпискиот спринт

Локално - 13.02.2018

Македонскиот знаменосец Ставре Јада убедливо го освои последното место во квалификациите за спринтерската трка со класичен стил, што беше негов прв настап на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

Знаменосецот Јада последен во квалификациите на спринтот...

Н.Македонија - 13.02.2018

Знаменосецот Јада последен во квалификациите на спринтот Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 ...

Јада убедливо последен на спринтот

Стандард - 13.02.2018

Македонскиот нордиец Ставре Јада мина последен низ целта на денешните квалификации во спринтот во класичен стил. Тој го освои 79. место од 80 натпреварувачи, но еден беше дисквалификуван. Јада имаше време од 4 минути, 23 секунди и 85 стотинки, и ...

Првиот настап за Македонија во Пјонгчанг неславен, Јада убедливо последен на спринтот

Канал 77 - 13.02.2018

Првиот настап на Македонија на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг помина неславно. На денешните квалификации во спринт во класичен стил, Ставре Јада беше убедливо последен. Нашиот знаменосец го освои 79.

Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот

Курир - 13.02.2018

Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгјанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. и заврши на 80.место.

Ставре Јада последен на првиот олимписки настап во Пјонгчанг

Тера - 13.02.2018

Македонскиот нордиец Ставре Јада мина последен низ целта на денешните квалификации во спринтот во класичен стил. Тој го освои 79. место од 80 натпреварувачи, но еден беше дисквалификуван. Јада имаше време од 4 минути, 23 секунди и 85 стотинки, и ...

Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот на Игрите во Пјонгчанг

Република - 13.02.2018

Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. и заврши на 80.место.

Ставре Јада последен на крос-кантри спринтот во Пјонгчанг

Шеталиште - 13.02.2018

Македонскиот нордиец Ставре Јада мина последен низ целта на денешните квалификации во спринтот во класичен стил. Тој го освои 79. место од 80 натпреварувачи, но еден беше дисквалификуван. Јада имаше време од 4 минути, 23 секунди и 85 стотинки, и ...

ЗОИ 2018: Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот

ТВ21 - 13.02.2018

Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. и заврши на 80.место.

ЗОИ 2018: Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот

МРТ - 13.02.2018

Македонецот на целта стигна со време 4:23.85 минути, односно 1:15.31 минута побавно од првопласираниот. Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг.

Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот

Нетпрес - 13.02.2018

Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. и заврши на 80.место.

Македонскиот знаменосец Јада последен во квалификациите

Сител - 13.02.2018

Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. и заврши на 80.место.

Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот на ЗОИ

+инфо - 13.02.2018

Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км и заврши на 80. место. Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг.

ЗОИ 2018: Ставре Јада последен во квалификациите на спринтот

24 Вести - 13.02.2018

Симболичен беше денешниот настап на Ставре Јада, првиот Македонец кој се појави на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Јада се појави на стартот на квалификациската трка спринт класично на 1,4 км. и заврши на 80.место.