TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атика во пламен, пожарот кај Атина надвор од контрола (ВИДЕО)

МКД - 06.08.2021

Грчката провинција Атика е во пламен, а пожарите сериозно се приближуваат кон северните, густо населени делови на Атина. Пожарникарите гасат оган трет ден по ред. Противпожарните бригади и армијата што пристигнаа на помош не се во можност да го ...

Евакуација на предградијата на Атина, по 6.000 евра помош за погодените од пожарите

Канал5

Евакуација на жители на предградија на Атина

Фокус

Атика во пламен, пожарот излезе од контрола, евакуација на жители на предградија на Атина

Вечер Прес

Пожари беснеат низ целиот свет: Најлошото е во Турција, Грција и Калифорнија

Слободен Печат

Граѓаните и туристите во Грција добија СМС предупредување за пожарите

ТВ21

ФОТО/Во Грција испратено итно предупредување, СМС пораката ги исплаши туристите

Вечер Прес

MTM Фактор Точка Нетпрес НМД Deutsche Welle Р.С.Европа Независен

Словенија испраќа 16 противпoжарни возила и 46 пожарникари

Zoom - 05.08.2021

Најдоцна до утре се очекува во земјава да пристигнат 16 противпижарни возила и 46 пожарникари од Словенија за да помогнат во гасењето на пожарите. Помошта од Словенија се реализира по вчерашниот телефонски разговор меѓу министерката за одбрана ...