TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со блокада на патниот правец Куманово- Демир Капија вработените во Веибо си ги бараат парите

Сител - 13.02.2018

По двочасовна блокада на патниот правец Куманово Крива Паланка Деве Баир, од страна на вработените на Веибо груп, сообраќајот е нормализиран. Блокадата следува по неисполнетите ветрувања од страна на менаџментот, неисплатените 3 плати, прекувремени ...

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово

Телма - 13.02.2018

Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради неисплатени плати работници од „Веибо“ и минатата недела ...

Заврши блокадата од поранешните вработени на „Веибо груп“ на магистралата А2 кај Крива Паланка

Либертас - 13.02.2018

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Куманово – Крива Паланка – ГП Деве Баир. по двочасовната блокада кај месноста Грамаѓе, од страна на поранешните вработени во текстилната фабрика „Веибо груп“.

Блокиран патот Крива Паланка-Куманово поради протести

Фактор - 13.02.2018

50 вработени во фабриката „Виебо“, го блокираа патот Крива Паланка-Куманово кај местото Грамаѓе поради неисплатени плати, информираат од АМСМ. Патот е блокиран во двата правци. Работниците го блокираа патот Крива Палнка-Куманово и минатата недела.

Нов протест на вработените во Веибо груп

Канал 77 - 13.02.2018

Околу сто вработени во поранешната фабрика за текстил Веибо гармент во Крива Паланка денес повторно излегоа на протести. Бидејќи и понатаму ,како што велат се игнорирани од газдите од Турција да им објаснат што и како планираат со нив и нивните ...

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово поради неисплатените плати

Курир - 13.02.2018

Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради неисплатени плати работници од „Веибо“ и минатата недела ...

Блокиран патниот правец Куманово – Крива Паланка

Кумановски м. - 13.02.2018

loading... Патниот правец Крива Паланка – Куманово кај населбата Грамаѓе е блокиран во двата правци, околу 50 вработени во фабриката “Виебо“ го блокираат патот поради неисплатена плата, информираат од Авто мото сојузот на Македонија.

Работниците од „Веибо“ на протест, менаџментот „глув“ на нивните барања

Алфа - 12.02.2018

Нема крај за работничката голгота во „Веибо груп“. Сметките на работниците од фабриката за текстил во Крива Паланка и натаму се без денар. Од менаџментот молк. Нема крај за работничката голгота во „Веибо груп“.

Продолжува протестот на поранешните вработени од „Веибо Груп”, се најавуваат радикални чекори

Слободен Печат - 12.02.2018

Поранешните вработени од „Веибо Груп” во Крива Паланка и денеска, втора недела по ред, протестираа пред погонот на фабриката искажувајќи револт кон раководството. Погонот на фабриката не работи од 1 февруари, откако 210 вработени по истекот на ...

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово

Република - 13.02.2018

Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради неисплатени плати работници од „Веибо“ и минатата недела ...

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка - Куманово

+инфо - 13.02.2018

Поради неисплатени плати работници од „Веибо“ и минатата недела го блокираа патот Крива Паланка - Куманово. Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени ...

Продолжува протестот на поранешните вработени од „Веибо Груп“

Стандард - 12.02.2018

Поранешните вработени од „Веибо Груп” во Крива Паланка и денеска, втора недела по ред, протестираа пред погонот на фабриката искажувајќи револт кон раководството. Погонот на фабриката не работи од 1 февруари, откако 210 вработени по истекот на ...

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка - Куманово

Алфа - 13.02.2018

Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран ...

Протестират поранешно вработените од „Веибо Груп“, најавуваат радикални чекори...

Н.Македонија - 12.02.2018

Протестират поранешно вработените од „Веибо Груп“, најавуваат радикални чекори Поранешно вработени жители на Крива Паланка и денеска, втора недела по ред, протестираа пред погонот на фабриката „Веибо Груп" искажувајќи револт кон раководството.

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово

Нетпрес - 13.02.2018

Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради неисплатени плати работници од „Веибо“ и минатата недела ...

Продолжува протестот на поранешните вработени од „Веибо Груп“, се најавуваат радикални чекори

Либертас - 12.02.2018

Поранешните вработени од „Веибо Груп” во Крива Паланка и денеска, втора недела по ред, протестираа пред погонот на фабриката искажувајќи револт кон раководството. Погонот на фабриката не работи од 1 февруари, откако 210 вработени по истекот на ...

Работници од „Веибо“ поввторно го блокираа патот Крива Паланка – Куманово

Стандард - 13.02.2018

Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради неисплатени плати работници од „Веибо“ и минатата недела ...

Поранешните вработени на „Веибо Груп“ најавуваат радикализација на протестот

+инфо - 12.02.2018

Менаџерката на „Веибо Груп“, Кристина Јакимова, од Иницијативниот одбор на работници, побара правен документ за застапување на работниците. Поранешните вработени од „Веибо Груп" во Крива Паланка и денеска, втора недела по ред, протестираа пред ...

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка - Куманово

Сител - 13.02.2018

- Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради неисплатени плати работници од „Веибо“ и минатата ...

Продолжува протестот на поранешните вработени од „Веибо Груп“, се најавуваат радикални чекори

ТВ21 - 12.02.2018

Поранешните вработени од „Веибо Груп” во Крива Паланка и денеска, втора недела по ред, протестираа пред погонот на фабриката искажувајќи револт кон раководството. Погонот на фабриката не работи од 1 февруари, откако 210 вработени по истекот на ...

Двочасовна блокада на влезот во Крива Паланка, поранешните вработени на Веибо револтирани, властите не реагираат

Курир - 13.02.2018

Патот Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата. Поранешни вработени во фабриката Веибо груп во Крива Паланка денеска со двочасовна блокада на ...