TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куако жестоко го нападнаа Ѓоковиќ: Рафа и Мбапе не можат, но Новак може… Не му верувам

TopSport - 04.02.2023

Енцо Куако, француски тенисер по потекло од Маурициус, проговори за мечот со Новак Ѓоковиќ на неодамна завршениот Австралија опен.Тие двајца се сретнаа во второто коло, а Куако беше единствениот тенисер на првиот Грен слем сезонава кој освои сет ...

Tенисерот што му зеде сет со обвинување: Ноле симулираше дека е повреден

Република - 04.02.2023

Францускиот тенисер , единствениот кој успеа да му одземе сет“на Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен, жестоко се нафрли со изјавата за повредата на Ноле. Куако изјави дека не верува оти Ѓоковиќ воопшто се повредил кога играл против него.

„Оние кои до вчера го плукаа, сега му го бакнуваат задникот“: Еден од најголемите тенисери некогаш испрати брутална ...

Точка - 04.02.2023

Легендарниот американски тенисер Џими Конорс зборувал за критичарите на Новак Ѓоковиќ. Конорс се осврнал на периодот кога многумина „удрија“ по српскиот тенисер поради неговите лични ставови.

Легендарниот Американец за Новак: До вчера го плукаа, а сега му го бакнуваат за*никот!

SportMedia - 04.02.2023

Можеш да го сакаш или да не го сакаш. Но мора да го почитуваш како најголемиот теисер во историјата, и тука нема дилеми. Се разбира дека ова се однесува за Новак Ѓоковиќ, кој според сите параметри, резултати и достигнувања е најдобриот тенисер кој ...

Фоњини: Ѓоковиќ е најсилен, но и најмалку сакан

Дерби - 04.02.2023

Фабио Фоњини во својата кариера имаше можност да игра со тројцата најголеми играчи во историјата и единствено победа има остварено над Рафаел Надал, па правејќи споредба за неповторливото трио во светскиот тенис, имаше проблеми да го опише Новак ...

Легендата го брани Ѓоковиќ: Истите што лани го плукаа, денеска му го бакнуваат задникот

Екипа - 04.02.2023

Американската тениска легенда Џими Конорс јавно застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ откако дел од критичарите повторно се свртеа против Србинот по неговото импресивно издание на Австралија Опен.

Поправете го интернетот – Ѓоковиќ се уште не е најдобриот (ВИДЕО)

Sport M - 04.02.2023

Били Џин Кинг, живата легенда на тенисот, ја покрена иницијативата „Поправи го Интернетот“. Новак Ѓоковиќ неодамна ја освои својата 10. титула на Австралија опен и 22. Грен слем во кариерата, што го враќа на врвот на АТП листата.

Мора да бидете искрени и да признаете дека Новак е најдобар тенисер

Спортманија - 04.02.2023

Австрискиот тенисер Доминик Тим изјави дека јавноста мора да биде искрена и да признае дека Новак Ѓоковиќ во моментов е најдобар тенисер на светот. Новак со победата во финалето над Стефанос Циципас со 3:0 во сетови и тоа со 6:3,7:6,7:6, по десетти ...

Легендарната тенисерка покрена кампања против Ѓоковиќ порачувајќи: Тој не е рекордер!

SportMedia - 04.02.2023

Лансирана е новата кампања „Коригирај го интернетот“ чија цел е да ги исправи неправдите и преку попрецизно информирање и подобро известување да го стави женскиот спорт на еднаква основа со машкиот спорт.

Федерер се враќа на Вимблдон, не како тенисер, туку како коментатор

Спортманија - 04.02.2023

Рожер Федерер, кој минатата година се пензионира со 20 освоени грен-слем титули, би можел да се појави на Вимблдон годинава, но не како играч, туку како коментатор и стручен аналитичар. Англиските медиуми пишуваат дека Швајцарецот се наоѓа пред ...

Страшен напад врз Ѓоковиќ: “тој е како Сите срби! глумат жртви, Сите се против нив, А Тие направиле геноцид”!?

Во Центар - 04.02.2023

„Гледав неколку документарни филмови за Сребреница и видов како Србите извршиле геноцид таму. Австралијката Рене Стабс (51) во свое време беше најдобра тенисерка на светот, но во парови. Таа освои пет Грен слем титули.

Две славни жени се здружија во жесток напад на Новак Ѓоковиќ и Србите: „Глуми синдром на жртва, дека сите се против ...

Еспресо - 03.02.2023

Цел свет знае за српскиот тенисер и најголем шампион на тенисот – Новак Ѓоковиќ, некои велат дека е контроверзна личност, некои го слават, други не го сакаат…Една од нив е петкратната победничка на Гренд Слем и поранешна најдобра светска тенисерка ...

НАДАЛ КОНЕЧНО ПРИЗНА: Ѓоковиќ е најдобар!

Пулс24 - 03.02.2023

Србинот се израмни со Рафаел Надал на вечната листа со 22 грен слем титули. Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер во светот. Тоа го знаат сите што макар и површно го следат „белиот спорт“, а конечно го призна и Тони Надал .

Може да го надминат и „Васко жабата“, бугарски дует со нов мега хит за Новак Ѓоковиќ (Видео)

Спортманија - 03.02.2023

Десеттата титула на Новак Ѓоковиќ на Австралијан опен, и 22-ра на гренслемите во неговата кариера, беше повод за бугарскиот дуел „Драшо“ да смисли една песна со смешен текст посветена на српскиот тенисер.

Tенисерот што му зеде сет со обвинување: Ноле симулираше дека е повреден

PressingTV - 04.02.2023

Францускиот тенисер Енцо Куако , единствениот кој успеа да му одземе сет“на Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен, жестоко се нафрли со изјавата за повредата на Ноле. Куако изјави дека не верува оти Ѓоковиќ воопшто се повредил кога играл против него.

Куако жестоко го нападнаа Ѓоковиќ: Рафа и Мбапе не можат, но Новак може… Не му верувам

Макфакс - 04.02.2023

Енцо Куако, француски тенисер по потекло од Маурициус, проговори за мечот со Новак Ѓоковиќ на неодамна завршениот Австралија опен.Тие двајца се сретнаа во второто коло, а Куако беше единствениот тенисер на првиот Грен слем сезонава кој освои сет ...