TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рубљев: Единствена моја шанса со Новак е да одиграм најдобар тенис...

Gol.mk - 24.01.2023

Рускиот тенисер Андреј Рубљев ќе го предизвика Новак Ѓоковиќ за место во полуфиналето на Австралија Опен. Иако Србинот е апсолутен фаворит, а тоа Русинот добро го знае, сепак не смее да се откаже и најави дека ќе се бори до крај.

Овој прекар не сме го знаеле: Нова Ѓоковиќ со емотивна порака ѝ го честита роденденот на мајка си

Убавина и Здравје

Предупредување од австралиски лекар за Ѓоковиќ: Само еден погрешен чекор може да му донесе големи проблеми на Новак

Спортманија

Во мои повреди се сомневате, а другите се жртви, на Ѓоковиќ му „пукна“ филмот поради обвинувањата дека лажира повреда

Sport M

Кирјос се чуди: Како јас сум го победил Ѓоковиќ?

Спортски

Кирјиос се чуди: Како сум успеал да го победам Ѓоковиќ!

Gol.mk

Ѓоковиќ: Се сомневаат само кога јас сум повреден, а другите се жртви!

Gol.mk

Точка Спортманија TopSport Курир Макфакс Вечер Прес

Австралиски новинар: Новак Ѓоковиќ треба повторно да го депортираат

Слободен Печат - 24.01.2023

Познатиот австралиски радиоводител Нил Мичел отиде предалеку, откако побара од австралиската држава повторно да го депортира српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ , исто како и минатата година . Нил Мичел беше тешко погоден од поразот на миленикот на ...

Во Австралија им пречи одмаздата на Ѓоковиќ кој со домашниот тенисер го „избриша“ теренот, депортацијата повторно актуелна!

Sport M

Ѓоковиќ: Ќе паднат уште многу маски…

СуперСпорт

Ѓоковиќ: Ќе паднат уште многу маски, само се сомневаат во мојата повреда…

Дерби

ЗАРЕМ СЕ СОМНЕВАТЕ ВО МОИТЕ ПОВРЕДИ? Ѓоковиќ ја врати топката кај Австралиецот Минор

+инфо

Ѓоковиќ со силна емоција за ќерка му Тара

Оff.net

Барбара на луд начин го започна интервјуто со Ноле: Морам да проверам дали си човек (Видео)

Дерби

Нетпрес Слободен Печат Вечер Прес Фактор Спортклуб Спортски Дерби Слободен Печат