TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy Tab A 8.4 (2021) се појави на CAD рендери

USB - 24.01.2021

Заедно со моделот Galaxy Tab S7 Lite, кој се појави нешто порано, Samsung работи на уште еден таблет уред со достапна цена. Станува збор за Galaxy Tab A 8.4 (2021), наследник на моделот Galaxy Tab A 8.4 (2020), кој беше објавен во март минатата ...

Samsung подготвува три варијанти на Galaxy Tab S7 Lite таблетот

USB - 23.01.2021

Инсајдерски извори сугерираат дека Samsung работи на наследникот на минатогодишниот Galaxy Tab S6 Lite таблет, кој ќе пристигне во три варијанти и може да се појави во првата половина од оваа година.