TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерер се намачи со Гофан за четвртфинале во Шангај

Sport 1 - 10.10.2019

Најтрофејниот тенисер на денешницата, Швајцарецот Роже Федерер, се пласираше во четвртфиналето на мастерсот во Шангај, откако славеше во дуелот против Белгиецот Давид Гофан со 2-0 во сетови (7-6, 6-4).

Федерер спаси пет сет топки, па рутински го потврди пласманот во четвртфиналето (Видео)

Дерби - 10.10.2019

Рожер Федерер го победи Давид Гофан и обезбеди место меѓу осумте најдобри на АТП Мастерсот од серијата 1000 во Шангај. На легендарниот швајцарски ас му беа потребни скоро два часа за да дојде до посакуваниот резултат против денешниот противник кој ...

Гофин го намачи Федерер, но недоволно за изненадување во Шангај

Gol.mk - 10.10.2019

Можеби не на така доминантен начин каков што сме навикнати да го гледаме, Роџер Федерер успеа да обезбеди место меѓу осумте најдобри на Мастерсот во Шангај. По сигурната победа над Винолас пред два дена, швајцарскиот ас денес се судри со својот ...

Федерер спаси пет сет топки, па го преслуша Гофан

Екипа - 10.10.2019

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Шангај, откако во осминафиналната фаза во тежок меч го совлада Белгиецот Давид Гофан со 2-0, по сетови (7-6 и 6-4).

Ѓоковиќ го скроти Изнер за четвртфинале во Шангај (Видео)

Дерби - 10.10.2019

Најдобриот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ ја продолжува трката по 34 АТП Мастерс титула во кариерата и тоа во Шангај каде обезбеди емсто меѓу најдобрите осум со денешната победа над Џон Изнер.

Федерер преку Гофан до 87 мастер победа во кариерата и четвртфинале во Шангај

SportMedia - 10.10.2019

Роџер Федерер го осигура своето место во четвртфиналето на Мастерсот во Шангај, откако со 7:6 (9:7), 6:4 во сетови славеше над Белгиецот Давид Гофан во осминафиналната фаза. Гофан имаше одличен прв сет, па дури и шанса за водство од 1-0 во сетови, ...

Ѓоковиќ избори четвртфинале на турнирот во Шангај

Кајгана - 10.10.2019

Шангај, 10 октомври 2019 (МИА) – Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во Шангај, откако попладнево го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше поуспешен со ...

Ѓоковиќ и Федерер четвртфиналисти во Шангај

Слободен Печат - 10.10.2019

Првиот светски рекет го елиминираше Изнер, додека швајцарскиот великан „Федекс“ беше подобар од Гофан. Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во Шангај, откако го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло.

Ѓоковиќ без поголеми проблеми го совлада Иснер и се пласираше во 1/4 финалето во Шангај

СуперСпорт - 10.10.2019

Првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ денес се пласираше во 1/4 финалето на Мастерсот во Шангај. ТОј во средбата од 1/8 финалерот го порази 17. тенисер во светот Американецот Џон Иснер со 2-0 во сетови.

Ѓоковиќ продолжува победнички во Шангај, преку Иснер стигна до четвртфиналето

МКД - 10.10.2019

Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми со 2-0 во сетови го совлада Џон Иснер и се пласира меѓу осумте најдобри на турнирот во Шангај. Откако се врати од повредата Ѓоковиќ се уште нема загубено сет, релативно лесно му беше и на денешниот меч против Џон ...

Ѓоковиќ без многу мака преку Изнер до четвртфиналето во Шангај

Sport 1 - 10.10.2019

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во четвртфиналето на мастерс тенискиот турнир во Шангај откако денеска го совлада Џон Изнер. Србинот славеше против Американецот во два сета со 7-5 и 6-3.

Ѓоковиќ изгледа незадржливо, Иснер без шанси против расположениот српски ас

Gol.mk - 10.10.2019

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ стигна до лесна победа во дуелот со Џон Иснер (7-5, 6-3) во осминафиналето на Мастерс турнирот во Шангај. Американецот, кој е познат по својот сервис, немаше одговор на играта на српскиот тенисер и можеше само да ...

Надал: Засега немам проблеми, очекувам да го почитувам распоредот

Gol.mk - 10.10.2019

Поради ситни проблеми, Рафаел Надал одлучи да направи мала пауза од тенисот. Слободното време ќе го искористи за да се врати во форма и да се подготви за последните неколку месеци во сезоната.

Ѓоковиќ во два сета го мина и Изнер за четврфинале во Шангај

SportMedia - 10.10.2019

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, успешно ја мина и осминафиналната рунда на АТП Мастерсот од серијата 1000 во Шангај. Утрово Србинот во два сета беше подобар од Американецот Џон Изнер обезбедувајќи место во четврфиналната ...

Брилијантна партија на Ѓоковиќ против Изнер

TopSport - 10.10.2019

Првиот носител на Мастерсот во Шангај, Новак Ѓоковиќ, избори пласман во четврт-финалето. Бранителот на трофејот за 74 минути го победи 17 играч на АТП листата, Џон Изнер, со 7/5, 6/3. Ѓоковиќ во 12 меѓусебен дуел ја забележа десеттата победа над ...

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето во Шангај

SportMedia - 09.10.2019

Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во осминафиналето на Мастерсот во Шангај, откако денеска го победи Канаѓанецот Денис Шаповалов во два сета. Победата беше обезбедена за нешто повеќе од еден час игра – 6: 3, 6: 3.

Федерер: Сè уште се сеќавам како се чувствував по тој пораз од Винолас

Gol.mk - 09.10.2019

Роџер Федерер не така лесно како што се очекуваше го совлада Алберто Рамос Винолас и обезбеди второ коло на Мастерсот во Шангај. Оваа победа на швајцарскиот ас беше еден вид на одмазда за поразот од пред четири години, по кој како што вели Федерер ...

Ѓоковиќ прозборе кинески во Шангај и ги воодушеви навивачите

Оff.net - 09.10.2019

Откако го совлада Шаповалов и се пласираше во 1/8 финалето од мастерсот во Шангај, светскиот рекет број 1 одговори на барањето на водителот да каже збор-два на ...

Ѓоковиќ доминантно го започна Шангај: За час време го „збриша“ Шаповалов

Gol.mk - 09.10.2019

Новак Ѓоковиќ продолжува со одличните игри по повредата на рамото. Откако на перфектен начин, без загубен сет триумфираше во Токио, денес беше фантастичен и на првиот меч на Мастерсот во Шангај.

Ѓоковиќ без грешка до осминафиналето во Шангај (Видео)

Дерби - 09.10.2019

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ своите добри партии од Токио ги продолжи и на Мастерсот во Шангај каде денеска забележа чиста победа над Денис Шаповалов од Канада. Ноле минатиот турнир го освои без ниту еден изгубен сет, а таа низа ја продолжи ...

Ѓоковиќ лесно против Шаповалов до осминафинале во Шангај

Екипа - 09.10.2019

Првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми стигна до осминафиналето на Мастерсот во Шангај, откако во второто коло го совлада Канаѓанецот, Денис Шаповалов со 2-0 по сетови (6-3 и 6-3).

Ѓоковиќ го збриша Шаповалов во Шангај

TopSport - 09.10.2019

Новак Ѓоковиќ му се придружи на Роџер Федерер во третото коло на Мастерс турнирот во Шангај. Бранителот на титулата за 70 минути игра го победи Канаѓанецот Денис Шаповалов со 6/3, 6/3. Формата од турнирот во Токио, каде во неделата ја освои ...

Иснер го мина Пуј и чека на победа на Ѓоковиќ за дерби во осминафиналето во Шангај

Gol.mk - 09.10.2019

Американскиот тениски „џин“, Џон Иснер обезбеди осминафинале на Мастерсот во Шангај, откако утрово на сигурен начин славеше над Лукас Пуј од Франција со 2-0 во сетови (7-5, 6-3). По нешто повеќе од час борба искусниот американски тенисер успеа да ја ...

Мареј пријави настап на Австралија опен следната година

Gol.mk - 09.10.2019

Некогашниот светски рекет број еден, британскиот тенисер Енди Мареј го пријави својот настап на првиот Грен слем следната година, Австралија опен. За шкотскиот тенисер ова ќе биде прв Грен слем турнир по операцијата на колкот.

Енди Мареј не можеше да го издржи зборувањето на Фоњини (ВИДЕО)

Канал5 - 08.10.2019

Фабио Фоњини по маратонскиот меч го победи Енди Мареј и се пласира во осмина финалето на АТП турнирот во Шангај. Со 2: 1 , во сетови 7: 6, 2: 6 и 7: 6 Италијанецот беше подобар од поранешниот прв светски тенисер.

Несекојдневна сцена на турнирот во Шангај: Фоњини одлепи, Мареј едвај се исконтролира! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2019

По маратонскиот натпревар, Фабио Фоњини се пласираше во осминафиналето на АТП турнирот во Шангај, откако со 2-1 во сетови (7-6, 2-6, 7-6) славеше против поранешниот прв рекет - Енди Мареј.

Мари и Фоњини имаа бесно соочување на мрежата: Замолкни! (Видео)

Дерби - 08.10.2019

Енди Мари на двапати сервираше за меч во феноменалниот дуел со Фабио Фоњини на Мастерсот во Шангај, но откако не ги искористи своите шанси, убедливо загуби во завршниот тајбрејк кој го одиграа во одлучувачкиот трети сет.

Фоњини доби два тај-брејка и го елиминира Мареј во Шангај

Gol.mk - 08.10.2019

Британецот Енди Мареј пропушти две можности за победа и на крај беше поразен од Фабио Фоњини од Италија (7-6/4, 2-6, 7-6/1) во второто коло на Мастерсот во Шангај. Поранешниот светски рекет број еден во голема борба го загуби воведниот сет, но успеа ...

Енди Мареј збесна на Фоњини: Замолчи, постојано го правиш тоа (Видео)

СуперСпорт - 08.10.2019

Фабио Фоњини се пласира во третото коло на Мастерс турнирот во Шангај откако со 2:1 по сетови (7:6, 2:6, 7:6) го совлада Енди Мареј. Во третиот сет шкотскиот тенисер два пати сервираше за победа, меѓутоа не успеа да го совлада италијанскиот тенисер.

Фоњини лудуваше во Шангај, а Мареј не можеше да се смири (ВИДЕО)

СуперСпорт - 08.10.2019

Фабио Фоњини обезбеди пласман во осминафиналето на турнирот во Шангај, откако со 2-1 во сетови, односно 7-6, 2-6 и 7-6 го победи Енди Мареј. Двајцата тенисери во еден момент жестоко се скараа на теренот, а ниту откако седнаа на своите клупи, Фоњини ...

Мекинро: Ѓоковиќ треба да прифати дека е „лошиот“ во споредба со Федерер и Надал

TopSport - 08.10.2019

Седумкратниот гренд слем шампион, Џон Мекинро вели дека Новак Ѓоковиќ едноставно мора да прифати дека е помалку популарен кај тениските фанови од Роџер Федерер и Рафаел Надал и во тој факт да најде сила и мотивација.

Му „пукна“ филмот на Мареј: Зборувам со судијата, „ЗАМОЛЧИ“! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.10.2019

Фабио Фоњини го елиминираше нервозниот Енди Мареј од Мастерс турнирот во Шангај (Кина)... Во текот на мечот од 1/16 финалето помеѓу италијанскиот и британскиот тенисер имаше и тензични моменти.

Драма во Шангај, Мареј близу до сензација со Фоњини, не успеа во тај-брејк

TopSport - 08.10.2019

Екс-најдобриот светски тенисер, Британецот Енди Мареј пропушти можност по исцрпувачки меч кој траеше над 3 часа да слави победа на Мастерс турнирот во Шангај. Мареј загуби со 2-1 (по сетови 7-6 2-6 и 7-6) од 10-тиот носител на турнирот, Италијанецот ...

ДЕЛИРИУМ ВО ШАНГАЈ: Силно обезбедување за Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.10.2019

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ пристигна во Шангај и предизвика вистински хаос во овој кинески град. Првиот светски рекет е навистина популарен во Кина, па не треба да чуди фактот што илјадници Кинези го „окупираа“ тенискиот центар во ...

ВИДЕО: Мареј поразен од Фоњини, во третиот сет имаше драма на зборови меѓу двајцата

Спортклуб - 08.10.2019

Енди Мареј неодамна се врати на терените по сериозните повреди кои ги имаше. Во првото коло од турнирот во Шангај, Мареј запиша победа во прво коло, но во второто беше запрен од Фоњини. Италијанскиот тенисер го освои првиот сет со 7:6, но Мареј ...

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

Либертас - 08.10.2019

– Швајцарецот Роџер Федерер го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос Вињолас со 6:1, 7:6, и се пласираше во третото коло на Мастерс 1000 турнирот во Шангај. Федерер беше доминантен во првиот сет, а во вториот имаше и неизвесност, но сепак искусниот ...

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

+инфо - 08.10.2019

Швајцарецот Роџер Федерер го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос Вињолас со 6:1, 7:6, и се пласираше во третото коло на Мастерс 1000 турнирот во Шангај. Федерер беше доминантен во првиот сет, а во вториот имаше и неизвесност, но сепак искусниот ...

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

Вечер - 08.10.2019

Швајцарецот Роџер Федерер го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос Вињолас со 6:1, 7:6, и се пласираше во третото коло на Мастерс 1000 турнирот во Шангај. Федерер беше доминантен во првиот сет, а во вториот имаше и неизвесност, но сепак искусниот ...

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

1tv - 08.10.2019

Швајцарецот Роџер Федерер го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос Вињолас со 6:1, 7:6, и се пласираше во третото коло на Мастерс 1000 турнирот во Шангај. Федерер беше доминантен во првиот сет, а во вториот имаше и неизвесност, но сепак искусниот ...

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

А1 On - 08.10.2019

Швајцарецот Роџер Федерер го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос Вињолас со 6:1, 7:6, и се пласираше во третото коло на Мастерс 1000 турнирот во Шангај. Федерер беше доминантен во првиот сет, а во вториот имаше и неизвесност, но сепак искусниот ...

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

Опсервер - 08.10.2019

Швајцарецот Роџер Федерер го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос Вињолас со 6:1, 7:6, и се пласираше во третото коло на Мастерс 1000 турнирот во Шангај. Федерер беше доминантен во првиот сет, а во вториот имаше и неизвесност, но сепак искусниот ...

Мекинро: Ѓоковиќ треба да прифати дека е „лошиот“ во споредба со Федерер и Надал

Макфакс - 08.10.2019

Седумкратниот гренд слем шампион, Џон Мекинро вели дека Новак Ѓоковиќ едноставно мора да прифати дека е помалку популарен кај тениските фанови од Роџер Федерер и Рафаел Надал и во тој факт да најде сила и мотивација.

Енди Мареј се изнервира од зборувањето на Фоњини (ВИДЕО)

Локално - 08.10.2019

Фабио Фоњини по маратонскиот меч го победи Енди Мареј и се пласира во осмина финалето на АТП турнирот во Шангај. Со 2: 1 , во сетови 7: 6, 2: 6 и 7: 6 Италијанецот беше подобар од поранешниот прв светски тенисер.

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

MakPress - 09.10.2019

Швајцарецот Роџер Федерер го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос Вињолас со 6:1, 7:6, и се пласираше во третото коло на Мастерс 1000 турнирот во Шангај. Федерер беше доминантен во првиот сет, а во вториот имаше и неизвесност, но сепак искусниот ...

Брилијантна партија на Ѓоковиќ против Изнер

Макфакс - 10.10.2019

Првиот носител на Мастерсот во Шангај, Новак Ѓоковиќ, избори пласман во четврт-финалето. Бранителот на трофејот за 74 минути го победи 17 играч на АТП листата, Џон Изнер, со 7/5, 6/3. Ѓоковиќ во 12 меѓусебен дуел ја забележа десеттата победа над ...

Ѓоковиќ во четвртфинале на турнирот во Шангај

+инфо - 10.10.2019

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, ќе игра во четвртфиналето на турнирот во кинески Шангај, откако попладнево го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го добие првиот сет со 7:5, во вториот беше поуспешен со 6:3.

Ѓоковиќ избори четвртфинале на турнирот во Шангај

Независен - 10.10.2019

Кина– Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во кинески Шангај, откако попладнево го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го добие првиот сет со 7:5, во вториот беше поуспешен со 6:3.

Ѓоковиќ избори четвртфинале на турнирот во Шангај

А1 On - 10.10.2019

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во кинески Шангај, откако попладнево го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го добие првиот сет со 7:5, во вториот беше поуспешен со 6:3.

Ѓоковиќ избори четвртфинале на турнирот во Шангај

Опсервер - 10.10.2019

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во кинески Шангај, откако попладнево го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го добие првиот сет со 7:5, во вториот беше поуспешен со 6:3.

Ѓоковиќ избори четвртфинале на турнирот во Шангај

Локално - 10.10.2019

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во кинески Шангај, откако попладнево го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го добие првиот сет со 7:5, во вториот беше поуспешен со 6:3.