TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина вели дека во експлозиите на Крим биле уништени девет руски борбени авиони

Сакам да кажам - 10.08.2022

Украинските воздушни сили кажаа дека девет руски борбени авиони биле уништени во вчерашните експлозии на анектираниот полуостров Крим. Русија негира дека има оштетени авиони и тврди дека немало никаков напад на воздушната база Саки, туку дека ...

Украина: Девет руски воени авиони уништени на Крим

Кумановски м.

Советник на Зеленски: Украина нема никаква врска со експлозиите на Крим

Локално

Зеленски ветува враќање на Крим

Deutsche Welle

Војната во Украина мора да заврши со ослободување на Крим, кажа Зеленски по Вчерашните експлозии

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Зеленски: Војната во Украина мора да заврши со ослободување на Крим

А1 On

Зеленки: Војната мора да заврши со ослободување на Крим

Тера

Фактор Канал5 Вечер Прес Во Центар

Зеленски: Војната мора да заврши со ослободување на Крим

4NEWS - 10.08.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека конфликтот со Русија нема да заврши додека не се ослободи полуостровот на Црното Море, анектиран од Москва, јавија ДПА и БТА. „Крим е украински и никогаш нема да се откажеме од него“, рече ...

Зеленски: Војната на Русија против Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Макфакс

Зеленски: Војната на Русија против Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Точка

Зеленски: Војната на Русија против Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Кајгана

Зеленски: Конфликтот со Русија нема да заврши додека не го ослободиме Крим

Денар

Зеленски: Конфликтот со Русија нема да заврши додека не го ослободиме Крим

Кумановски м.

Зеленски: Војната на Русија против Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Алсат-М

Zoom МКД