TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi Mi 11 Pro ќе има 120х зум и супер процесор

Телефони.мк - 20.01.2021

Xiaomi чува голем адут во ракавот кој планира да го претстави наскоро за да се спротистави во премиум класата со одличен сетап на иновации и најнови технологии. Тоа ќе се материјализира впреку новиот најдобар нивни модел Xiaomi Mi 11 Pro кој според ...

Xiaomi Mi 11 Pro може да има камера со 120x зум

USB - 20.01.2021

Xiaomi го претстави својот прв уред со Snapdragon 888 чипсет во форма на моделот Mi 11. Иако многумина очекуваа дека и Mi 11 Pro ќе биде објавен заедно со Mi 11, тоа не се случи, но сега се сугерира дека наскоро споменатиот модел ќе биде ...

Xiaomi го претстави лаптопот Mi Notebook 14

Кајгана - 20.01.2021

Компанијата Xiaomi го претстави новиот Mi Notebook 14 со интегрирана веб-камера. Xiaomi ги продава моделите Mi Notebook без камери, но тоа не е баш идеална опција во време на пандемија на коронавирус кога повеќето луѓе работат од дома и кога ...

Новиот Mi Notebook 14 има интегрирана веб-камера

USB - 19.01.2021

Xiaomi продава некои од своите Mi Notebook лаптопи без камера, што во моментов е далеку од идеално, кога имаме ситуација кога сè повеќе корисници работат или учат од дома. Сега кинеската компанија објави нова верзија на Mi Notebook 14 лаптопот, кој ...

Xiaomi Mi Note 10 Lite глобално добива надградба со Android 11

Телефони.мк - 19.01.2021

Xiaomi го објави MIUI 12.5 корисничкиот интерфејс во декември, но се уште не е тестиран до крај. Затоа корисниците сега добиваат само надградба со Android 11, но без MIUI 12.5. Новиот Android 11 за Xiaomi Mi Note 10 Lite тежи 2,3GB и содржи многу ...