TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За само 15 минути: Најбрзиот трик за печење на компир во кора

Курир - 30.01.2023

Обичните компири се неисцрпен извор на кулинарска инспирација – ги вариме, пржиме, динстаме и печеме. Ако сакаме термички да го обработиме за кратко време – на пример за околу 20 минути го сечеме на помали парчиња, додека за печење во едно парче во ...

За само 15 минути: Најбрзиот трик за печење на компир во кора

Вистина.мк - 30.01.2023

Обичните компири се неисцрпен извор на кулинарска инспирација – ги вариме, пржиме, динстаме и печеме. Ако сакаме термички да го обработиме за кратко време – на пример за околу 20 минути го сечеме на помали парчиња, додека за печење во едно парче во ...