TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со нив не седнувајте во автомобил: Еден хороскопски знак е најлош возач

Lady - 21.01.2022

Ако познавате некоја Вага, замолете ја да се помести од возачкото седиште и никој нема да настрада… Секако, ова би требало да биде шега на еден канадски интернет портал кој е во потрага по хороскопски знак кој е најдобар возач.

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најдобрите татковци: Ако вашиот партнер е на овој список, вие сте права среќничка!

Убавина и Здравје - 20.01.2022

Астролозите велат дека ако вашиот партнер е роден во некој од овие три знака, вие сте вистинска среќничка За чувствителниот Рак, семејството секогаш е на прво место. Од првиот ден на бременоста, тој постојано ќе биде со вас, ќе ве чува и ќе ви ...

Сите совршени жени се родени во еден хороскопски знак: Кој е тој?

Убавина и Здравје - 20.01.2022

Не постои совршенство, но жените родени во овој хороскопски знак најмногу се доближуваат до овој поим. Според астрологијата, станува збор за жената родена во знакот на Девица. Издвојуваме 10 одлични особини кои ги красат Девиците: 1.

Четири хороскопски знаци кои имаат шанса да се збогатат

Точка - 20.01.2022

Различни особини се поврзани со хороскопските знаци. Некои имаат среќа во љубовта, некои се многу зборливи, а некои се сметаат за хумористични. Сепак, постои листа на хороскопски знаци за кои се смета дека имаат големи шанси да се збогатат.

Дневен хороскоп за 20.01.2022: Девици – безброј обврски, Ваги – почитувајте ги правилата на работа

Црнобело - 20.01.2022

Кого го очекува романтична вечера со партнерот, а кој ќе ја освои личноста што му се допаѓа? Што предвидува астрологијата за ...

Што треба да направи секој хороскопски знак оваа година

Екран - 19.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астрологот Ема Хаварт смислила водич за новогодишните цели за секој хороскопски знак.

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најдобрите татковци: Ако вашиот партнер е помеѓу нив, вие сте вистинска среќничка

Точка - 19.01.2022

Астролозите велат дека сте вистинска среќничка доколку вашиот партнер е роден во некој од овие 3 хороскопски знаци бидејќи тие се сметаат за најдобри татковци. Еве за кои знаци на Зодијакот станува збор: Рак За сензитивниот Рак семејството е секогаш ...