TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратениците да кажат конечно и последно „против“ законот за игри на среќа, повикуваат од Асоцијацијата на спортски ...

360 степени - 28.02.2024

Оттаму ги повика пратениците да не го поддржат законот и да одговорат на барањата на АСОМ за отпочнување на дебата преку која заеднички ќе се дојде до вистинско, како што велат, европско законско решение за уредување на оваа област без притоа да се ...

Злоупотреба на европско знаменце како штит: ЕУ и претседателот застанаа против, но законот за игри на среќа упорно се турка поради приватни интереси – милиони ќе завршат на странски сметки, вели АСОМ

Lider

АСОМ: Нејасна е упорноста со која се турка носењето на Законот за игрите на среќа и покрај претседателското и европско „Не“

Фокус

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

А1 On

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

Макфакс

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

Опсервер

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

Н.Македонија

Точка Скопје1 +инфо Нетпрес Денешен

АПИС до пратениците: Не се станува ЕУ член со селективно почитување на европските стандарди

А1 On - 28.02.2024

На 13 февруари, Претседателот на Републиката не го потпиша указот за стапување во сила на Законот за изменување и дополнување на законот за игри на среќа, кои денес се повторно на дневен ред на пленарната собраниска седница.

АПИС до пратениците: Не се станува ЕУ член со селективно почитување на европските стандарди

Курир

ТАКА НЕ СЕ СТАНУВА ЧЛЕНКА НА ЕУ Затворањето на легалните игри на среќа ќе предизвика страшни последици, реагираат од АПИС

+инфо

АПИС до пратениците: Не се станува ЕУ член со селективно почитување на европските стандарди

Press24

АПИС до пратениците: Не се станува ЕУ член со селективно почитување на европските стандарди

Либертас

АПИС до пратениците: Не се станува ЕУ член со селективно почитување на европските стандарди

4NEWS

АПИС до пратениците: Не се станува ЕУ член со селективно почитување на европските стандарди

Фокус

Нетпрес

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот ...

Фактор - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ за стапување во сила ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот на едно партиско самоволие!

Бизнис Вести

ПЛАНОТ Е ПРВО ДА НЀ ЗАТВОРАТ, ПА ПОСЛЕ ДА ОТВОРАТ ПОДОБНИ ОБЛОЖУВАЛНИЦИ Здружението Сакам да работам ги повика пратениците да не гласаат за Законот за игри на среќа

+инфо

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10.000 семејства, туку ќе застанете на патот на едно партиско самоволие!

Нетпрес

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот на едно партиско самоволие

А1 On

„Сакам да работам“ до пратениците: Која ЕУ директива предвидува оставање 10 илјади вработени на улица?

Сител

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот на едно партиско самоволие

Press24

Либертас Фокус Сител МКД