TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со мотоцикл удрил пешак, па избегал: Тешко е повредена жена од Скопје

Курир - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 15:00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.(44) од Скопје.

Прегазена жена оставена среде улица во Скопје - Се бара возачот

Press24 - 24.03.2019

Во 15,00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот , по што возачот го оставил да лежи и избегал. МВР информира дека 44-годишниот М.Ј.

Со мотоцикл удрил пешак и избегал

Скопје1 - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 15,00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.

Со мотоцикл удрил пешак, па избегал: Тешко е повредена жена од Скопје

Скопје инфо - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 15:00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.(44) од Скопје.

Мотоциклист прегазил жена и побегнал

Макфакс - 24.03.2019

(Фото: Илустрација) Вчера на улицата Пере Тошев, мотоцикл со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во 44-годишнен пешак и го напуштил местото на настанот. МВР соопшти дека прегазено е женско лице со иницијали М.Ј.

Моторциклист удри во пешак

24Инфо - 24.03.2019

Вчера во 15 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Пере Тошев” мотоцикл „Јиајуе” со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.(44) од Скопје и по незгодата го напуштил местото на настанот. М.Ј.

Мотоциклист прегазил жена и побегнал

Точка - 24.03.2019

Вчера на улицата Пере Тошев, мотоцикл со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во 44-годишнен пешак и го напуштил местото на настанот. МВР соопшти дека прегазено е женско лице со иницијали М.Ј.

Мотоциклист прегазил жена и побегнал

Centar - 24.03.2019

Вчера на улицата Пере Тошев, мотоцикл со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во 44-годишнен пешак и го напуштил местото на настанот. МВР соопшти дека прегазено е женско лице со иницијали М.Ј.

Со мотоцикл прегазена жена во Скопје, возачот побегнал

Сител - 24.03.2019

Вчера во 15,00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.(44) од Скопје и по незгодата го напуштил местото на настанот. М.Ј.

Удрил во пешак и избегал

А1 On - 24.03.2019

Вчера во 15 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.(44) од Скопје и по незгодата го напуштил местото на настанот. М.Ј.

Тешка сообраќајка во Скопје: Со мотоцикл удрил во жена и побегнал

еМагазин - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 15,00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Пере Тошев“ мотоцикл „Јиајуе“ со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.

Со мотоцикл удрил жена па избегал

МКД - 24.03.2019

Вчера во 15:00 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Пере Тошев" мотоцикл „Јиајуе" со скопски регистерски таблици управуван од непознато лице удрил во пешакот М.Ј.(44) од Скопје. По незгодата го напуштил местото на настанот. М.Ј.