TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Два милиони луѓе заработуваат цело богатство преку социјалните мрежи

Во Центар - 17.10.2020

Пазарот на труд целосно се смени со интернетот, а потоа социјалните мрежи создадоа цело едно ново поле за водење бизнис. Повеќе од 50 милиони креативци работат на YouTube, Instagram, Twitch, TikTok и други платформи.

Мајли Сајрус лаже дека е веган - Тајните на славните кои беа откриени на TikTok

Црнобело - 17.10.2020

Моментално TikTok е една од најпопуларните социјални мрежи и овде можете да најдете буквално секакви видеа. Многу луѓе, пак, ја искористија платформата за да го споделат нивното искуство со некоја славна личност.

Snapchat станува „конкурент“ на TikTok

Smartportal - 16.10.2020

Во време кога иднината на TikTok е дискутабилна, Snapchat презема вистински потег и стана директен конкурент со тоа што им овозможи на корисниците да додаваат музика на своите видеа Новата можност на Snapchat, која ја најавија уште на почетокот на ...

TikTok се обидува да го побие тврдењето за небезбедноста на корисничките податоци на нивните сервери

Smartportal - 16.10.2020

Податоците на американските корисници не се чуваат во Кина и од компанијата не би одговориле позитивно на било какво барање од кинеските власти До купување на TikTok сепак не дојде, иако доста сериозни компании беа во преговори, како Microsoft, а на ...

Snapchat станува сериозна конкуренција на TikTok со својот новитет

Кумановски м. - 16.10.2020

Snapchat ова лето објави дека ќе промовира нова опција која ќе се натпреварува со апликацијата TikTok. Вчера (15.10) оваа социјална мрежа ја претстави опцијата „Sounds on Snapchat“! „Ајфон 12 – 5G“ со нов екран и нов изглед (ВИДЕО) Имено, Snaps и ...