TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исчистени одроните на патот Кочани – Делчево

Канал5 - 17.02.2019

Исчистени се одроните кои синоќа повторно направија проблеми на патниот правец Кочани – Делчево, во близина на село Истибања. Како што информираат од ЈП „Македонија пат”, веднаш по дојавата, нивна екипа се упатила на терен и пристапила кон чистење ...

Од одрон за малку ќе настрадаа возач со бебе во колата на патниот правец Кочани – Делчево

Слободен Печат - 17.02.2019

Учесниците во сообраќајот ги известиле надлежните од ЈП „Македонија пат“, од каде информираат дека веднаш по дојавата нивна екипа се упатила на терен и ги отстранила пречките на патот, така што моментално сообраќајот на спомнатиот патен правец се ...

Одрони на патот Кочани – Делчево

А1 On - 17.02.2019

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево алармираа за одрони кај селото Истибања.

Исчистени одроните на патот Кочани – Делчево

MTM - 17.02.2019

Исчистени се одроните кои синоќа повторно направија проблеми на патниот правец Кочани – Делчево, во близина на село Истибања. Како што информираат од ЈП „Македонија пат”, веднаш по дојавата, нивна екипа се упатила на терен и пристапила кон чистење ...

Одрон на патот Кочани – Делчево: Со бебе во колата леташе во воздух 20 метри

Република - 16.02.2019

пишува член на Фејсбук групата Ѕид на сообраќајниот срам сведочејки за сообраќајната незгода која се случила вечерва на споменатиот пат. ...

Исчистени одроните на патот Кочани

Сител - 17.02.2019

Исчистени се одроните кои синоќа повторно направија проблеми на патниот правец Кочани – Делчево, во близина на село Истибања. Како што информираат од ЈП „Македонија пат”, веднаш по дојавата, нивна екипа се упатила на терен и пристапила кон чистење ...

Одрони на патот Кочани – Делчево

Канал5 - 17.02.2019

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево алармираа за одрони кај селото Истибања.

Одрон падна врз автомобил на патот Кочани-Делчево, друг удрил во карпите и летнал во воздух

Фокус - 17.02.2019

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево, во близина на селото Истибања. Како што алармираат возачи што минале низ патот, одроните за малку ќе предизвикале и катастрофа, бидејки од нив ...

Одрони на патот Кочани – Делчево

Опсервер - 17.02.2019

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево алармираа за одрони кај селото Истибања.

Избегната нова трагедија кај Делчево: Со бебе во колата летаа во воздух 20 метри, само Господ ги чуваше (ФОТО)

Press24 - 17.02.2019

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани- Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево алармираа за одрони кај селото Истибања.

Одрони на патот Кочани- Делчево: Со бебе во колата летаа во воздух 20 метри, само Господ ги чуваше (ФОТО)

Курир - 17.02.2019

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани- Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево алармираа за одрони кај селото Истибања.

Одрон падна врз автомобил на патот Кочани-Делчево

Либертас - 17.02.2019

Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево, во близина на селото Истибања. Како што алармираат возачи што минале низ патот, одроните за малку ќе предизвикале и катастрофа, бидејки од нив ...

Одрони на патот Кочани-Делчево предизвикале инцидент

Независен - 17.02.2019

Одрони синоќа создале големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево, во близина на селото Истибања. Тие ќе предизвикале и катастрофа, бидејки од нив настрадало возило во кое се возело бебе.

Возач со бебе во колата за малку избегна трагедија поради одрон на патот Кочани – Делчево

ТВ21 - 17.02.2019

Одронот кој се случи вчера на патот Кочани – Делчево во близината на Истибања, за малку ќе завршеше трагично за возач со дете во автомобилот. Очевидци тврдат дека за малку ќе настрадал возачот, кој не ги забележал паднатите карпи, и со возилото ...

Возач со бебе во колата за малку избегна трагедија поради одрон на патот Кочани – Делчево

4NEWS - 17.02.2019

Одронот кој се случи вчера на патот Кочани – Делчево во близината на Истибања, за малку ќе завршеше трагично за возач со дете во автомобилот. Очевидци тврдат дека за малку ќе настрадал возачот, кој не ги забележал паднатите карпи, и со возилото ...