TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Самит на претседателите на САД и Русија

Глас на Америка - 07.12.2021

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе има виртуелен самит со рускиот колега Владимир Путин среде масивно концентрирање на руски трупи по должина на украинската граница. Претседателот Бајден се очекува да покрене серија дипломатски прашања ...

Бајден и Путин на видео средба за Украина

Сител

Џо Бајден лично ме испрати во Москва да упатам загриженост за состојбата со Украина! Шефот на ЦИА ја обвинува Русија за дестабилизација на Украина !?

Во Центар

Видеоконференциска средба Бајден- Путин: Ќе има ли договор за Украина?

Канал5

„Нуклеарна опција“ и санкции кои светот никогаш не ги видел: Планот на Бајден за Путин

Слободен Печат

Шефот на ЦИА признал: "Ми обеле косата поради Русите"

Точка

Што се очекува од видео средбата Бајден – Путин?

Телма

МКД Нетпрес Независен Deutsche Welle Слободен Печат Р.С.Европа Р.С.Европа Н.Македонија

Почна средбата Бајден – Путин

Канал5 - 07.12.2021

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот американски колега Џо Бајден денеска почнаа билатерални разговори преку видео конференциска врска. Како што беше претходно најавено, се очекува лидерите да разговараат за ситуацијата во Украина, ...

Почна средбата Бајден – Путин

Слободен Печат

Почна средбата Бајден – Путин

Либертас

Путин и Бајден почнаа билатерални разговори

Бизнис Вести

Почна средбата Бајден – Путин

Сител

Почна средбата Бајден – Путин

24Инфо

Почна средбата Бајден – Путин

Опсервер

Независен

Украинскиот отпор на руската агресија

Опсервер - 07.12.2021

Во 2014 година, Руската Федерација (РФ) започна официјално необјавена војна против Украина. Откако изврши нелегална окупација и обид за анексија на полуостровот Крим, Кремљ премина во следната фаза од својата вооружена агресија во украинскиот Донбас.

Западните сили застанаа зад Украина пред денешниот состанок бајден-путин и ѝ се заканија на Русија со економски санкции

Сакам да кажам

ПЕТ САНКЦИИ КОИ ЈА ЧЕКААТ РУСИЈА АКО ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА Економски колапс и прекин на „Северен тек 2“ се дел од нив

+инфо

Спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

Бизнис Вести

Спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

Независен

Спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

24Инфо

Ова се спорните прашања за кои ќе разговараат Бајден и Путин

Курир

Нова ТВ Опсервер Кајгана Сител Нетпрес Канал5 24 Вести Слободен Печат