TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од понеделник ВМРО-ДПМНЕ ќе ја започне кампањата

Слободен Печат - 18.01.2020

Под мотото „Обновата пред вашиот дом“, ВМРО-ДПМНЕ од понедленик ќе ја започне изборната кампања. Како што соопшти генерланиот секретар на партијата Игор Јанушев, партиски тимови ќе одат во села и градови и ќе имаат средба и ќе разговараат со ...

Јанушев: Од понеделник почнуваме со кампања „Обновата пред вашиот дом“

ТВ21 - 18.01.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на прес-конференција денеска уште еднаш ја обвини власта за владеењето во изминатите три години. Напомена дека по 12. април се ќе се смени. „Три години Зоран Заев.

Јанушев: Тргнуваме на терен, обновата пред вашиот дом, Мицкоски меѓу народот, ќе кажеме дека Македонија има шанса

Курир - 18.01.2020

Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира. Економијата е далеку од ветените 5% раст. Администрацијата е партизирана.

Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО ДПМНЕ пред вашиот дом, Мицкоски со граѓаните, ќе кажеме дека Македонија има шанса

24Инфо - 18.01.2020

Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира. Економијата е далеку од ветените 5% раст. Администрацијата е партизирана.

Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО ДПМНЕ пред вашиот дом, Мицкоски со граѓаните, ќе кажеме дека Македонија има шанса

Опсервер - 18.01.2020

Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира. Економијата е далеку од ветените 5% раст. Администрацијата е партизирана.

Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО ДПМНЕ пред вашиот дом, Мицкоски со граѓаните

А1 On - 18.01.2020

Од понеделник, ВМРО-ДПМНЕ почнува со кампања „Обновата Пред вашиот дом“, при што тимови од партијата ќе ги посетуваат граѓаните по дома, во сите населени места. -Ќе разговараме со секој еден од Вас.

Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО ДПМНЕ пред вашиот дом

Алсат-М - 18.01.2020

Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира, рече на денешната прес конференција генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и додаде: „Зоран Заев и СДСМ наместо на развој ...

ВМРО-ДПМНЕ од понеделник започнува со кампања ,,Обновата пред вашиот дом”

Нетпрес - 18.01.2020

„Три годинини Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира. Економијата е далеку од ветените 5% раст. Администрацијата е партизирана.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ од понеделник започнува со кампањата ,,Обновата пред вашиот дом”

Макфакс - 18.01.2020

„Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира.Економијата е далеку од ветените 5% раст. Администрацијата е партизирана.

Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО ДПМНЕ пред вашиот дом, Мицкоски со граѓаните, ќе кажеме дека Македонија има шанса

Канал5 - 18.01.2020

Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира. Економијата е далеку од ветените 5% раст. Администрацијата е партизирана.

Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО ДПМНЕ пред вашиот дом, Мицкоски со граѓаните, ќе кажеме дека Македонија има шанса

Либертас - 18.01.2020

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира. Економијата е далеку од ветените 5% раст. Администрацијата е партизирана.