TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос во Мјанмар, безбедносните сили пукаат во демонстрантите (ВИДЕО)

МКД - 03.03.2021

Најмалку девет лица се убиени во пукање на безбедносни сили во продемократските демонстранти во Мјанмар каде воената хунта притвори најмалку шест новинари и фотограф на агенцијата Асошиејтед прес обвинувајќи ги за криминал.

Најмалку 13 лица загинаа на протестите во Мјанмар

Опсервер

Протести во Мјанмар, најмалку 13 загинати лица

Курир

Најмалку 13 лица загинаа на протестите во Мјанмар

Слободен Печат

Најмалку 13 лица загинаа на протестите во Мјанмар

24Инфо

Најмалку 13 лица загинаа на протестите во Мјанмар

MakPress

Во Мјанмар обвинети пет новинари и еден фоторепортер

Опсервер - 03.03.2021

– Властите во Мјанмар обвинјија пет новинари и еден фоторепортер на Асошиејтед прес за кршење на Законот за јавен поредок и ако бидат прогласени за виновни би можеле да бидат осудени на три години затвор.

Во Мјанмар обвинети пет новинари и еден фоторепортер

24Инфо

Во Мјанмар обвинети пет новинари и еден фоторепортер

MakPress

Повторно немири во Мјанмар, ранети четворица демонстранти

Н.Македонија - 02.03.2021

Полицијата во Мјанмар пукаше за да ги растера демонстрантите што протестираат против воениот удар, информираат светките агенции. Според нив, четири лица се ранети пред состанокот на шефовите на дипломатии на соседните држави со претставници на ...

Повторно немири во Мјанмар, ранети четворица демонстранти

Точка