TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претседателот на ЗЕЛС Ѓорѓиевски во Јегуновце: Сликата овде е многу страшна, да се држиме и да си помогнеме кога сме во ...

Курир - 24.06.2024

Да се држиме и да си помогнеме кога сме во неволја-упати порака Претседателот на ЗЕЛС Орце Ѓорѓиевски, кој, откако заедно со екипите од општината ги санираа последиците од невремето во Кисела Вода, се упати кон тетовскиот регион.

Општините Аеродром и Кисела Вода апелираат граѓаните да пријават штети од невремето

МКД - 23.06.2024

Силното невреме проследено со пороен дожд што попладнево го зафати Скопје предизвика значителна материјална штета во општините Аеродром и Кисела Вода при што беа паднати неколку дрвја, на повеќе места беа искршени гранки и беа поплавени дел од ...

Орце Ѓорѓиевски на терен по силното невреме: Да ги санираме штетите, сите кои имате проблем јавете се на овие броеви

Курир - 23.06.2024

Драчево и околината на Кисела Вода денес ги зафати силно невреме проследено со обилни врнежи од град кои направија штета, не голема, но доволно за интервенција, порача вечерва градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски кој излезе на терен по ...

Градоначалникот Ѓорѓиевски разговараше телефонски со 50 жители на Кисела Вода: „Мојот тим ги запишува барањата“

Макфакс - 22.06.2024

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денот го поминал во својот кабинет каде телефонски разговарал со повеќе од 50 граѓани за нивните проблеми, потреби и идеи Информираше дека барањата се евидентирани и веднаш ќе се пристапи кон решавање, ...

Градоначалникот Ѓорѓиевски разговараше телефонски со 50 жители на Кисела Вода: „Мојот тим ги запишува барањата“

Опсервер - 22.06.2024

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денот го поминал во својот кабинет каде телефонски разговарал со повеќе од 50 граѓани за нивните проблеми, потреби и идеи Информираше дека барањата се евидентирани и веднаш ќе се пристапи кон решавање, ...

50-тина жители на Кисела Вода телефонски разговараа со градоначалникот Ѓорѓиевски за своите проблеми

Курир - 22.06.2024

Работна сабота во Општина Кисела Вода. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денот го помина во својот кабинет каде телефонски разговараше со повеќе од 50 граѓани за нивните проблеми, потреби и идеи.

Ѓоргиевски телефонски разговараше со 50-тина жители на Кисела Вода за нивните проблеми

Нетпрес - 22.06.2024

Работна сабота во Општина Кисела Вода. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денот го помина во својот кабинет каде телефонски разговараше со повеќе од 50 граѓани за нивните проблеми, потреби и идеи.

Градоначалникот Ѓорѓиевски телефонски разговарааше со жители од Кисела Вода за нивните проблеми

Канал5 - 22.06.2024

Работна сабота во Општина Кисела Вода. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денот го помина во својот кабинет каде телефонски разговараше со повеќе од 50 граѓани за нивните проблеми, потреби и идеи.

Градоначалникот Ѓорѓиевски разговараше телефонски со 50 жители на Кисела Вода

Независен - 22.06.2024

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денот го поминал во својот кабинет каде телефонски разговарал со повеќе од 50 граѓани за нивните проблеми, потреби и идеи Информираше дека барањата се евидентирани и веднаш ќе се пристапи кон решавање, ...

Ѓорѓиевски телефонски ги слушнал проблемите на над 50 граѓани

Вечер Прес - 23.06.2024

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, во саботата остварил телефонски разговор со над 50 граѓани, кои имале потреба или оставиле свој контакт на службите од општината. -Мојот тим ги запишува барањата и веднаш пристапуваме кон нивно решавање.

Градоначалникот Ѓорѓиевски на терен со екипите за расчистување на штетите по невремето

Канал5 - 23.06.2024

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и екипите за расчистување на теренот по големото невреме што го зафати Скопје, а не ја поштеди ни општина Кисела Вода, вечерва активно работат на санација на штетите.

Орце Ѓорѓиевски, претседателот на ЗЕЛС, во поплавените подрачја на Тетово

МКД - 24.06.2024

Да се држиме и да си помогнеме кога сме во неволја-упати порака претседателот на ЗЕЛС Орце Ѓорѓиевски, кој, откако заедно со екипите од општината ги санираа последиците од невремето во Кисела Вода, се упати кон тетовскиот регион.