TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од Tesla стигнува и електричен велосипед?

ТВ21 - 08.11.2018

“Електричен велосипед, мислам дека би можеле да направиме електричен велосипед. Но, не ромобил. Некои луѓе сакаа да направат електричен ромобил, но реков не. Му недостасува достоинството“, изјави Маск во интервју за Recode.

Tesla го објави името на нејзиниот нов претседател

Стандард - 08.11.2018

Производителот на електрични возила Tesla објави дека Робин Денхолм, која во моментов е главен финансиски директор на австралискиот телекомуникациски оператор Telstra, ќе го замени Елон Маск на функцијата претседател на компанијата, пренесува ...

Умот зад Tesla, SpaceX, Solar City – Елон Маск на TED

IT.mk - 08.11.2018

Ова е постаро видео на основачот на Tesla, Елон Маск, во кое зборува за потребата од намалување на загадувањето. Иако темата е актуелна, тоа не е единствена причина за објавувањето. Втората причина е одличниот превод на македонски на Џулија Паска ...

Жена на чело на "Tesla" наместо Маск: Успешна директорка го вади гигантот од кал

Точка - 08.11.2018

Произведувачот на електрични автомобили, "Tesla", денес соопштил дека Робин Денхолм, главна финансиска директорка во австралискиот телекомуникациски оператор "Telstra Corp", ќе го замени Илон Маск на местото претседател на управата на компанијата.

Робин Денхолм ќе го замени Маск како претседател на Одборот во Tesla

Бизнис Инфо - 08.11.2018

Фото: Tesla Еден од директорите на Tesla, Робин Денхолм ќе дојде на местото од Илон Маск, односно ќе стане претседател на Одборот на директори во компанијата, јавува Forbes . Со оваа одлука ќе биде исполнето барањето на американската комисија за ...

Жена ќе го замени Илон Маск на чело на компанијата „Тесла“

Макфакс - 08.11.2018

Производителот на електрични автомобили, „Тесла“, денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор „Тестра Корп“, ќе го замени Илон Маск на местото претседател на бордот на компанијата.

Tesla Roadster е во вселената веќе 9 месеци – каде е сега?

Кајгана - 07.11.2018

На 6 февруари SpaceX на Елон Маск ја прати во вселената ракетата Falcon Heavy, заедно со автомобилот на шефот – црвениот Tesla Roadster. Девет месеци по историското лансирање во вселената, црвениот Roadster на Маск и Ѕвездениот човек (Starman) зад ...

7 скапи работи во сопственост на Илон Маск

Црнобело - 07.11.2018

Неговото богатство е проценето на нешто над 20 милијарди долари, а во ова видео ќе откриете 7 скапи работи кои си ги дозволил со тоа ...

Успешна директорка го вади гигантот од калта

Алсат-М - 08.11.2018

Произведувачот на електрични автомобили, “Tesla”, денес соопштил дека Робин Денхолм, главна финансиска директорка во австралискиот телекомуникациски оператор “Telstra Corp”, ќе го замени Илон Маск на местото претседател на управата на компанијата.

Жена ќе го замени Елон Маск на чело на компанијата Tesla

USB - 08.11.2018

Производителот на електрични автомобили, Tesla, денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор „Тестра Корп“, ќе го замени Елон Маск на местото претседател на бордот на компанијата.

Жена ќе го замени Илон Маск на чело на компанијата „Тесла“

Денар - 08.11.2018

Производителот на електрични автомобили, „Тесла“, денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор „Тестра Корп“, ќе го замени Илон Маск на местото претседател на бордот на компанијата.

Жена ќе го замени Илон Маск на чело на компанијата „Тесла“

Centar - 08.11.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор „Тестра Корп“, ќе го замени Илон Маск на местото претседател на бордот на компанијата.

Жена ќе го замени Илон Маск на чело на компанијата „Тесла“

24Инфо - 08.11.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор „Тестра Корп“, ќе го замени Илон Маск на местото претседател на бордот на компанијата.