TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инспириран од минатото, дизајниран за иднината – Nissan Z Proto / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 17.09.2020

Nissan Z е попривлечен и поатрактивен од кога било досега Сегашниот 370Z на пазарот дојде во 2009 година, поради што може да се каже дека е вистински автомобилски „метузалем“. Токму затоа, од компанијата го добивме првиот увид во очекуваниот ...

Ретро! „Nissan“ го претстави „Z Proto“ – наследникот на „370Z“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 16.09.2020

Автомобилот со кој „Nissan“ го најавува наследникот на актуелниот „370Z“ има твин-турбо „V6“ мотор и мануелен менувач, кој ќе ги воодуштеви традиционалистите. „Nissan 370Z“ дебитираше пред повеќе од една деценија, па љубителите во спортските ...

Нисан го претстави моделот „Z Proto“, наследникот на „370Z“

Канал5 - 16.09.2020

Автомобилот со кој Нисан го најавува наследникот на актуелниот „370Z“ има твин-турбо „V6“ мотор и мануелен менувач, што ќе ги израдува традиционалните возачи. Нисан „370Z“ дебитираше пред повеќе од една деценија, па вљубениците во спортски ...

Nissan ја најавува иднината на спортските автомобили со Z Proto

CARClub - 16.09.2020

Nissan Z Proto е замена за веќе праисторискиот 370Z – и доаѓа со твин-турбо V6 и мануелен менувач! Од Nissan се прилично директни и кажуваат дека Z Proto е „целосно модерен спортски автомобил“ кој истовремено оддава почит на 50 години историја зад ...

Nissan го претстави новиот Z Proto

Авто Плус - 16.09.2020

Nissan 370Z беше претставен пред една деценија и веќе одамна ги помина своите најдобри години, а сега пристигнува нов Z автомобил во компанијата Иако продажбата можеби не е како некогаш, Nissan не е подготвен да се откаже од легендарниот Z автомобил.