TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Галерија: Невремето направи хаос и во Свети Николе - откорнати гранки по улиците

Press24 - 13.06.2018

Невремето направи хаос и во Свети Николе. Искршени гранки и вода по улиците е сликата која може да се види на фотографиите на Ѕидот на сообраќајниот ...

МВР: Поранешниот градоначалник на Свети Николе незаконски наградил вработени

Фокус - 13.06.2018

Поранешниот градоначалник на Свети Николе Зоран Тасев заработи кривична пријава од страна на полицијата поради постоење сомнение за злоупотреба на службената положба и овластување. „На 21.02.2017 година пријавениот, како градоначалник на општина ...

(Видео) Бајкерски адреналин и рок музика на мото собирот во Свети Николе

Макфакс - 12.06.2018

Супер е, одлично е, многу е убаво, секоја година поубаво … Вакви беа коментарите на оние кои го посетија петиот „Интернационален мото собир“ во Свети Николе. Над 2.000 моторџии и скоро 11.000 посетители го раздвижија малото градче во Овчеполието.

Возач и неговата 5-годишна ќерка повредени во сообраќајка

МКД - 12.06.2018

Кумановец и неговата 5-годишна ќерка биле тешко повредени откако со автомобилот во кој се возеле излетале од патот и се превртеле, вчера на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Поради сериозноста на повредите, возачот и девојчето биле однесени во ...

Страшна сообраќајка на патот Куманово – Свети Николе, тешко повредени татко и ќерка (5)

Курир - 12.06.2018

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15.50 часот се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе. Како што информираат од полицијата патничко моторно возило “Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано ...

МВР: Поранешниот градоначалник на Свети Николе незаконски наградил вработени

iPortal - 13.06.2018

Поранешниот градоначалник на Свети Николе Зоран Тасев заработи кривична пријава од страна на полицијата поради постоење сомнение за злоупотреба на службената положба и овластување. „На 21.02.2017 година пријавениот, како градоначалник на општина ...

Тешка несреќа на патот Куманово-Свети Николе: Татко и 5-годишна ќерка завршија во болница

Press24 - 12.06.2018

Вчера во 15:50 часот на регионалниот пат Куманово - Свети Николе патничко моторно возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано од 24-годишниот Ф.С. од Куманово излетало од патот. Од незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле Ф.С.

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Свети Николе

еМагазин - 13.06.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против З.Т. (51) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, соопшти МВР.

Автомобил излета од патот Куманово - Свети Николе, има повредени

Сител - 12.06.2018

Автомобил излета од патот кај Куманово, повредени две лица. Според информациите на полицијата вчера во 15.50 часот на регионалниот пат Куманово - Свети Николе патничко моторно возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано од Ф.С.

Кумановец и неговата 5-годишна ќерка тешко повредени во сообраќајка

Кумановски м. - 12.06.2018

loading... На 11.06.2018 година во 15.50 часот на регионалниот пат Куманово – Свети Николе патничко моторно возило “Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано од Ф.С.(24) од Куманово излетало од патот.

Автомобил излета од патот Куманово – Свети Николе, има повредени

Република - 12.06.2018

Автомобил излета од патот кај Куманово, повредени две лица. Според информациите на полицијата вчера во 15.50 часот на регионалниот пат Куманово – Свети Николе патничко моторно возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано од Ф.С.

Сообраќајка на патот Куманово – Свети Николе, тешко повредени татко и ќерка (5)

МК News - 12.06.2018

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15.50 часот се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе. Како што информираат од полицијата патничко моторно возило “Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано ...

Татко и петгодишна ќерка поврдени во сообраќајка, откако автомобилот излетал од патот

Фокус - 12.06.2018

Дваесет и четиригодишен кумановец и неговата петгодишна ќерка биле повредени во сообраќајка, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 15.50 часот на регионалниот пат Куманово – Свети Николе патничко моторно возило “Голф“ со кумановски ...

Страшна сообраќајка на патот Куманово – Свети Николе, тешко повредени татко и ќерка (5)

Сител - 12.06.2018

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15.50 часот се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе. Како што информираат од полицијата патничко моторно возило “Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано ...

Сообраќајка на патот Куманово – Свети Николе, тешко повредени татко и ќерка (5)

Република - 12.06.2018

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15.50 часот се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе. Како што информираат од полицијата патничко моторно возило “Голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано ...

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Куманово–Свети Николе

24Инфо - 12.06.2018

Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Куманово–Свети Николе Татко и ќерка се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 15.50 часот се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе.