TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Какви се подобрувањата во Apple Watch 4?

Популарно - 14.09.2018

Четвртата серија на Apple Watch е долгоочекуваниот нов паметен часовник кој ги нуди првите големи промени во дизајнот од премиерата на оригиналниот модел, кој излезе во 2015-та. Уредот има дисплеј со минимална рамка, помоќен хардвер и е за околу 30 ...

Apple става крај на iPhone 6, iPhone SE, iPhone X и Watch 1 серијата

Стандард - 14.09.2018

Официјалната премиера на новите смартфони на Аpple допрва ќе покаже дали компанијата има потенцијал да се натпреварува успешно со последните модели на Android производителите. Може и да не сте претпоставиле, но трите нови модели на компанијата ќе ...

Со новите телефони на Apple нема да добиете Lightning адаптер

Точка - 14.09.2018

Од Apple повеќе нема да доставуваат Lightning адаптер за 3,5 мм слушалки со новите модели на Ајфон кои што беа претставени во средата. На листата со спецификациите на новите модели на Ајфон, го нема адаптерот меѓу дополнителните производи кои што се ...

Како новите уреди на „Епл“ ќе ви го подобрат животот?

Факултети - 14.09.2018

Новиот ајфон „Х“ на „Епл“ беше претставен деновивте, ветувајќи им на клиентите поголем, побрз, посилен, па дури и поевтин паметен телефон. „Епл“ ги лансира ајфон „X“, „Xs Маx“ и поевтината верзија „XR“.

Настанот на Apple за iPhone објаснет во осум минути

Friday.mk - 14.09.2018

Од отворањето на iPhone XS, XS Max и XR за прикажување на новата верзија на Apple Watch, ви претставуваме се што се случи на Септемврискиот настан на Apple низ осумминутно едукативно видео.

Тим Кук: Apple цели за да „служи на сите“ со новите iPhone-и

Телефони.мк - 14.09.2018

Apple iPhone е сега многу поевтин, но го има и во ултра скапа верзија, која варира од 750 долари до 1.450 долари. Меѓутоа, цените во Европа ќе бидат повисоки. Извршниот директор на Apple, Тим Кук, изјави дека цените на Apple паднаа и објаснува зошто ...

Apple го претстави првиот 7 нанометарски чип – A12 Bionic

IT.mk - 13.09.2018

На настанот одржан на 12 септември Apple го претстави првиот 7 нанометарски чип за паметен телефон, A12 Bionic . Ова е само донекаде точно, A12 ќе биде првиот процесор кој ќе излезе во продажба, но првата презентација на 7nm процесор ја направи ...

Најинтересните карактеристики на iPhone Xs, iPhoneXs Max и iPhone Xr

Кајгана - 13.09.2018

Купертино, 13 септември 2018 (МИА) - Apple официјално ги претстави своите нови паметни телефони, кои се нарекуваат iPhone Xs, Xs Max и Xr. Компанијата се погрижи да понуди голем број хардверски подобрувања.

Apple ја претстави четвртата генерација од нивниот паметен часовник

Smartportal - 13.09.2018

На вчерашниот настан кој го одржа Apple, покрај трите нови iPhone модели , го претстави и Apple Watch Series 4. Овој паметен часовник, кој е помеѓу поуспешните на пазарот, ја добива својата четврта генерација која донесува низа на подобрувања кои го ...

Што навистина нуди новиот iPhone Xs Max за 1099 долари?

Кајгана - 13.09.2018

Apple синоќа ја претстави новата генерација на смартфони, меѓу кои беше и iPhone Xs Max – најголемиот iPhone досега произведен. Но, цената сугерира дека разликата помеѓу нив и старите модели и новите модели не е само во големината.

Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега

Макфакс - 13.09.2018

Ајфон XS, ајфон XS Max и ајфон XR се новите паметни телефони од „Епл“ за 2018 година. Нивната продажба ќе започне на 21 септември, а најевтин од овие три модели е XR со почетна цена од 749 долари.

Кој прв го нападна Apple по промоцијата на iPhone Xs?

Телефони.мк - 13.09.2018

Вообичаеното ривалство меѓу Apple и Samsung засега се чини дека е во мирување, па затоа нов предизвикувач на компанијата од Купертино побрза да стапи на сцената по вчерашната обемна презентација на iPhone Xs и сите мобилни новитети.

Што им недостасува на новите iPhone смартфони?

Телефони.мк - 13.09.2018

Apple вчера имаше многу солидна презентација на трите нови iPhone Xr, Xs и Xs Max смартфони кои работат со импресивниот 7nm A12 Bionic процесор кој обезбедува подобро менаџирање на батеријата, а со тоа и подолго искористување на енергетските ...

Apple открива нов микс на бои за Apple Watch Series 3 и 4

Телефони.мк - 13.09.2018

Веднаш после најавувањето на Apple Watch Series 4 , Apple ги откри и новите бои на Apple Watch. За време на септемврискиот евент Apple ги откри новите бои и стилови на ременчиња од смартчасовникот.

Гледајте го целиот вчерашен Apple настан

Smartportal - 13.09.2018

Apple вчера го одржа својот „Gather Around“ настан на кој ги претстави најавуваните iPhone модели, како и нова генерација од Apple Watch. Новите телефони се во три варијанти, односно iPhone XS, XS Max и iPhone XR.

Видеа за новите iPhone модели и Apple Watch Series 4

Телефони.мк - 13.09.2018

Apple официјално ги откри своите три нови iPhone модели: 5.8-инчениот iPhone XS, 6.5-инчениот iPhone XS Max и 6.1-инчениот LCD iPhone XR. Во надополна, Apple Watch Series 4 беше претставен исто така.

Не попуштија со цените! Го имаме најскапиот Ајфон досега

Friday.mk - 13.09.2018

Една од најважните работи кои што сакавме да ги слушнеме на вчерашната пресконференција на Apple, е дефинитивно цената на новите мобилни телефони. Имаше доста гласини дека ќе го имаме најскапиот Ајфон до сега и тоа и се случи.

Apple го промовираше најголемиот iPhone во својата историја (ВИДЕО)

Локално - 13.09.2018

Како што очекувавме, денес Apple претстави три нови модели паметни телефони iPhone и два од нив се наследници на минатогодишниот iPhone X. Меѓу нив е и најголемиот паметен телефон во историјата на серијата.

Не размислиле на тоа: Поради еден детаљ, интернетот се потсмева на новиот iPhone

Точка - 13.09.2018

Apple вчеравечер ги претстави новите три модели на iPhone и новата генерација на паметниот часовник Apple Watch. Претставувањето не беше ништо револуционерно бидејќи оваа е т.н. "Година S" или година во која Apple по стариот обичај објавува нешто ...

iPhone Xr – чипсет A12 Bionic, 6,1-инчен „исечен“ LCD дисплеј и Face ID за 849 евра

Локално - 13.09.2018

Заедно со iPhone Xs и Xs Max, Apple претстави и трет паметен телефон кој се нарекува iPhone Xr и ќе се обиде да ги освои корисниците со пониска цена. Моделот нуди 6.1-инчен „исечен“ LCD екран, кој го зазема поголемиот дел од предниот панел и има ...

Претставен е Apple Watch Series 4 со поголем екран (ВИДЕО)

USB - 13.09.2018

Apple ја претстави новата верзија на паметниот часовник на компанијата, што е сериозна надградба во скоро сите аспекти. Уредот има надграден дизајн и нуди 30% поголем дисплеј со заоблени агли, кој го покрива речиси целиот негов преден дел и покажува ...

Новите модели на iPhone ќе имаат вртоглаво високи цени во Европа

Точка - 13.09.2018

Паметните телефони на Apple никогаш не биле ефтини, а сега изгледа дека Пандорината кутија повторно е отворена бидејќи новите iPhone XS, XS Max ќе бидат уште поскапи и тоа драстично. Цените на новите уреди во Европа ќе бидат многу повисоки за ...

Кои се цените на iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа?

Стандард - 13.09.2018

Познати се цените на новите iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа. Како и обично, задоволството да се има најсовремен iPhone или Apple Watch за нас Европејците излегува доста солено – поради разликата во цената на доларот и ...

Новите iPhone уреди не доаѓаат со бесплатен адаптер за слушалки

USB - 13.09.2018

По отстранувањето на стандардниот аудио приклучок од iPhone X, 8, 8 Plus, 7 и 7 Plus, Apple додаде бесплатен адаптер на уредот, овозможувајќи им на корисниците да ги користат своите стари жичaни слушалки со нивните нови телефони.

(ВИДЕО) СТИГНАА НОВИТЕ АЈФОНИ: Погледнете што можат новите телефони, што е ново и која е цената

Фактор - 13.09.2018

По многу гласини, кончено пред себе имаме се што не интересира во врска со новите Ајфон телефони, но и нова генерација на паметниот телефон на Епл. На настан во Калифорнија, Епл претстави нови производи за 2018 и 2019-та година, а како што веќе ...

Apple става крај на iPhone 6, iPhone SE, iPhone X и Watch 1 серијата

Локално - 15.09.2018

Официјалната премиера на новите смартфони на Аpple допрва ќе покаже дали компанијата има потенцијал да се натпреварува успешно со последните модели на Android производителите. Може и да не сте претпоставиле, но трите нови модели на компанијата ќе ...

Најинтересните карактеристики на iPhone Xs, iPhoneXs Max и iPhone Xr

Популарно - 14.09.2018

Apple официјално ги претстави своите нови паметни телефони, кои се нарекуваат iPhone Xs, Xs Max и Xr. Компанијата се погрижи да понуди голем број хардверски подобрувања. Моделите го користат 7-нанометарскиот процесор Apple A12 кој е побрз од ...

Големи промени во новиот Apple Watch Series 4 (ВИДЕО)

Локално - 13.09.2018

Apple го започна денешниот настан со премиерата на новата верзија на паметниот часовник на компанијата, што е сериозна надградба во скоро сите аспекти. Уредот има надграден дизајн и нуди 30% поголем дисплеј со заоблени агли, кој го покрива речиси ...

Најновите модели на iPhone со имаат вртоглаво високи цени во Европа

ЗаЗабава - 14.09.2018

Паметните телефони на Apple никогаш не биле ефтини, а сега изгледа дека Пандорината кутија повторно е отворена бидејќи новите iPhone XS, XS Max ќе бидат уште поскапи и тоа драстично. Цените на новите уреди во Европа ќе бидат многу повисоки за ...

Кои се цените на iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа?

Локално - 13.09.2018

Познати се цените на новите iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа. Како и обично, задоволството да се има најсовремен iPhone или Apple Watch за нас Европејците излегува доста солено – поради разликата во цената на доларот и ...

Новите iPhone модели не вклучуваат бесплатни 3.5mm адаптери

Локално - 13.09.2018

По отстранувањето на стандардниот аудио приклучок од iPhone X, 8, 8 Plus, 7 и 7 Plus, Apple додаде бесплатен адаптер на уредот, овозможувајќи им на корисниците да ги користат своите стари жичени слушалки со нивните нови телефони.

Колку ќе чинат новите iPhone уреди во Европа?

USB - 14.09.2018

Познати се цените на новите iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr и Apple Watch 4 за Европа. Како и обично, задоволството да се има најсовремен iPhone или Apple Watch за нас Европејците излегува доста солено – поради разликата во цената на доларот и ...