TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали за падот на „мигот“ во Бугарија: остатоците испратени на анализа (ВИДЕО)

МКД - 10.06.2021

Во тек е ДНК анализа на остатоците најдени за време на потрагата по бугарскиот МиГ-29 кој вчера се урна во Црното Море. Остатоците се лоцирани на длабочина од 70 метри, а потрагата по црната кутија е во тек.

Бугарски политичар: Авионот МиГ-29 можеби е соборен, итно да се прекинат сите вежби на НАТО

Локално - 10.06.2021

Лидерот на бугарската вонпарламентарна партија „Атака“, Волен Сидеров, смета дека авионот МиГ-29 што се урна вчера за време на вежбите во Црното Море, можеби бил соборен. „Би сакал да кажам неколку зборови за мислењето на партијата „Атака“за ...

Пронајден е биолошки материјал и остатоци од бугарскиот авион што се урна во Црното Море

Press24 - 10.06.2021

Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. Остатоците од авионот, наводно, биле лоцирани на длабочина од 70 метри.

Пронајдени делови од телото на пилотот и остатоци од бугарскиот Миг-29 што се урна во Црното Море

24Инфо - 10.06.2021

Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. Остатоците од авионот, наводно, биле лоцирани на длабочина од 70 метри.

Видео: Пронајден е биолошки материјал и остатоци од бугарскиот авион што се урна во Црното Море

Точка - 10.06.2021

Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. Остатоците од авионот, наводно, биле лоцирани на длабочина од 70 метри.

Видео: Пронајден е биолошки материјал и остатоци од бугарскиот авион што се урна во Црното Море

Курир - 10.06.2021

Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. Остатоците од авионот, наводно, биле лоцирани на длабочина од 70 метри.

ВИДЕО| Пронајден биолошки материјал и остатоци од бугарскиот ловец кој се урна во Црното Море

Нетпрес - 10.06.2021

Во тек е анализата на остатоците пронајдени во текот на операцијата за спасување и потрага по бугарскиот воен ловец од типот „MиГ-29“, кој во ноќта кон средата се урна во Црното Море. Остатоците од авионот, наводно, биле лоцирани на длабочина од 70 ...

Видео: Пронајден е биолошки материјал и остатоци од бугарскиот авион што се урна во Црното Море

Zoom - 10.06.2021

Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. Остатоците од авионот, наводно, биле лоцирани на длабочина од 70 метри.

Во Бугарија продолжуваат со потрагата по пилотот на воениот авион што се урна вчера

24 Вести - 10.06.2021

Втор ден продолжува потрагата по бугарскиот пилот кој со воен авион на бугарските ВВС се урна во Црно Море за време на воена вежба. Пронајдени беа вчера остатоци од авионот, но засега нема трага од мајорот Валентин Теризев кој управувал со МиГ-29, ...

Бугарија ја продолжува потрагата по пилотот на авионот кој се урна во Црно Море

Слободен Печат - 10.06.2021

Втор ден продолжува потрагата по бугарскиот пилот кој со воен авион на бугарските ВВС се урна во Црно Море за време на воена вежба. Вчера беа пронајдени остатоци од авионот, но засега нема трага од мајорот Валентин Теризев кој управувал со МиГ-29, ...

Во Бугарија продолжуваат со потрагата по пилотот на воениот авион што се урна вчера

MakPress - 10.06.2021

Втор ден продолжува потрагата по бугарскиот пилот кој со воен авион на бугарските ВВС се урна во Црно Море за време на воена вежба. Пронајдени беа вчера остатоци од авионот, но засега нема трага од мајорот Валентин Теризев кој управувал со МиГ-29, ...

Се урна бугарски МиГ-29, судбината на пилотот сè уште не е позната

Курир - 09.06.2021

Бугарскиот Миг-29 се урна за време на вежба над Црното Море, потврди бугарскиот министер за одбрана Георги Панајотов. Вежбата „Шабла 2021“, во која учествуваат и српски авиони е прекината.