TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сирискиот претседател и неговата сопруга имаат корона

Канал5 - 08.03.2021

Претседателот н Сирија Бапар Ал Асад и неговата сопруга Асма се заразени со коронавирусот, но се добро и нивната состојба е стабилна, објави денес претседателството, додека во земјата расте бројот на заразени.

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на ковид-19

Слободен Печат - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на ковид-19, но добро се чувствуваат и нивната состојба е стабилна, објави денеска Претседателството на земјата во која расте бројот на заразени .

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на коронавирус

Независен - 08.03.2021

Сирија– Сирискиот претседател Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на коронавирусот, но се во добра здравствена состојба, се наведува во соопштението од сириското претседателство, пренесува ДПА.

Башар ал Асад и неговата сопруга позитивни на коронавирус

24Инфо - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на тестот за коронавирусот, беше објавено денес од кабинетот на претседателот. Двајцата, наводно, биле тестирани бидејќи покажале благи симптоми на зараза.

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на коронавирус

Опсервер - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на коронавирусот, но се во добра здравствена состојба, се наведува во соопштението од сириското претседателство, пренесува ДПА.

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на коронавирус

Слободен Печат - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на коронавирусот, но се во добра здравствена состојба, се наведува во соопштението од сириското претседателство, пренесува ДПА.

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на коронавирус

MakPress - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на коронавирусот, но се во добра здравствена состојба, се наведува во соопштението од сириското претседателство, пренесува ДПА.

Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на коронавирус

Курир - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на коронавирусот, но се во добра здравствена состојба, се наведува во соопштението од сириското претседателство, пренесува ДПА.

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата позитивни на коронавирус

Вечер Прес - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на коронавирусот, но се во добра здравствена состојба, се наведува во соопштението од сириското претседателство, пренесува ДПА.

Башар ал Асад и неговата сопруга позитивни на коронавирус

Press24 - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на тестот за коронавирусот, беше објавено денес од кабинетот на претседателот. Двајцата, наводно, биле тестирани бидејќи покажале благи симптоми на зараза.

Башар ал Асад и неговата сопруга позитивни на коронавирус

Точка - 08.03.2021

Сирискиот претседател Башар ал Асад и неговата сопруга Асма се позитивни на тестот за коронавирусот, беше објавено денес од кабинетот на претседателот. Двајцата, наводно, биле тестирани бидејќи покажале благи симптоми на зараза.

Сирискиот претседател и неговата сопруга имаат корона

Република - 08.03.2021

Претседателот на Сирија Бапар Ал Асад и неговата сопруга Асма се заразени со коронавирусот, но се добро и нивната состојба е стабилна, објави денес претседателството, додека во земјата расте бројот на заразени.