TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тамара за приемот кај Заев по „Евросонг“: Неговите зборови многу ми значеа

Expres - 13.06.2019

Претставничката на Северна Македонија на „Евросонг“, Тамара Тодевска, во интервју за фансајтот на музичката манифестација ги споделува впечатоците од приемот кај премиерот Зоран Заев по освоеното седмо место во Тел Авив.

На Тамара ќе и биде врачен трофеј за најдобар женски артист на Евровизија

Фокус - 12.06.2019

Нашата евровизиска претставничка Тамара Тодевска се закити со уште едно признание од музичката манифестација. Таа е прогласена за најдобар женски артист на Евровизија 2019 од страна на ЕСЦ Радио, и освоила 23,3 проценти од гласовите.

Тамара Тодевска е најдобриот женски вокал на овогодинешната Евровизија, а „Proud“ е на петтото место за најдобра песна!

Среќа.mk - 12.06.2019

Овогодинешната Евровизија која се одржа во Тел Авив, остави особен впечаток кај нас поради успехот кој го постигна нашата претставничка Тамара, но песните, изведбите и вокалните способности на пејачите сѐ уште се коментираат и рангираат.

ФОТО: Има на што да биде горда - Тамара доби уште едно признание на Евровизија

Press24 - 12.06.2019

Македонската претставничка на овогодинешната Евровизија, Тамара Тодевска по гласањето на жирито освои прво место, а според гласовите на публиката го освои седмото место. Сега, Тамара освои уште едно признание, односно прогласена е за најдобар женски ...

Има на што да биде „Proud“: Тамара Тодевска доби уште едно признание на „Евровизија“

Вистина.мк - 12.06.2019

Оваа година „Избор за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел. Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен вокал растури на европската сцена.

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија 2019

Црнобело - 12.06.2019

Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставија силен впечаток на евровизиската сцена во Тел Авив. Од 1-ви до 10-ти јуни слушателите на радиото ESC (Eurovision Song Contest) гласаа за најдобар женски изведувач, ...

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

А1 On - 11.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Тамара се закити со признание: Избрана за најдобар женски вокал на Евровизија!

Магазин - 11.06.2019

Македонската претставничка Тамара Тодевска, го доби признанието за најдобар годинашен женски евровизиски вокал. Ова е прв трофеј за Македонија на ова натпреварување. Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на ...

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Слободен Печат - 11.06.2019

Тамара сосема заслужено се закити со нов трофеј, таа е прогласена за најдобар женски евровизиски вокал на овогодинешната Евровизија. Тамара Тодевска благодарение на моќниот вокал и прекрасниот настап на Евровозија оваа година се закити со уште еден ...

Тамара доби награда за најдобар женски изведувач на Евровизија

ТВ21 - 12.06.2019

Тамара Тодевска, овогодинешната претставничка на Евровизија, доби признание од музичката манифестација. Таа е прогласена за најдобар женски изведувач на изданието на Евросонг кое се одржа во Тел Авив (Израел).

Има за што да бидеме горди – Тамара Тодевска е најдобар евровизиски вокал

Убавина и Здравје - 12.06.2019

Оваа година „Изборот за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел. Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен вокал растури на европската сцена.

Тамара e најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Вечер Прес - 11.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Големо признание: Тамара најдобар женски вокал на Евровизија

Независен - 11.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

+инфо - 11.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Тамара е најдобар женски вокал на Евровизија 2019

Кајгана - 11.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал ѝ го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Република - 11.06.2019

Дури 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал ѝ го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

MTM - 11.06.2019

Во категоријата за најдобра песна, наградата и припадна на победничката „Аркада" во изведба на Данкан Лоренс од Холандија. Лука Хани од Швајцарија победи во категоријата за најдобар машки изведувач, оставајќи го победникот Данкан на второто и ...

Големо признание: И официјално Тамара e најдобар годинешен женски евровизиски вокал

Скопје24 - 11.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Либертас - 11.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Опсервер - 12.06.2019

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување.

Tамара е најдобриот годинашен женски евровизиски вокал

Скопје1 - 13.06.2019

23, 3 % од гласачите својот глас за најдобар женски вокал го дале за македонската претставничка Тамара Тодевска. Зад Тамара се КејтМилер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и’ припадна на ...