TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕСМ вели дека булдожерите на „Марковски Компани“ ќе работат по потреба, ВМРО бара ЈО да го испита милионскиот договор!

Фокус - 03.12.2023

Откако „Фокус“ пред 2 дена пишуваше за новиот тендер што го доби битолската „Марковски Компани“ од АД „ЕСМ“ за „ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во РЕК Битола“ во вредност од 566 милиони денари или 9 милиони ...

„Марковски Компани“ склучи нов договор со ЕСМ, 12 булдожери ќе копаат во РЕК Битола за 9 милиони евра!

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: ЕСМ наместо политички одговори да си го погледне својот договор каде еден булдожер за еден час копање ...

Курир - 03.12.2023

Освен политички инсинуации државната ЕСМ ништо не негираше од наводите кои ги изнесе потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Николоски за супер големиот скандал со компанијата Марковски и ископот во РЕК, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: ЕСМ да си го погледне својот договор каде еден булдожер за еден час копање заработува 253 евра, цените се три пати поголеми од реалните

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: ЕСМ наместо политички одговори да си го погледне својот договор каде еден булдожер за еден час копање заработува 253 евра

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: ЕСМ наместо политички одговори да си го погледне својот договор

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Освен политички инсинуации, државната ЕСМ ништо не негираше од наводите на Николоски

Локално

Власта на заминување се утепа од крадење: Компанијата Марковски наплаќа 16.253 денари од час за изнајмување булдожери, ...

Lider - 03.12.2023

Јавноста мора да биде свесна дека милиони евра одат во приватни џебови преку државни тендери, вели Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, иако оваа власт носи закони за поткуп со кои се потценува населението за 500 или 1000. денари.

Николоски: Владата руши рекорди во крадење, омилената фирма на власта Марковски ќе заработува 63 илјади евра на ден од само 10 булдожери од РЕК Битола

4NEWS

Николоски: Владата руши рекорди во крадење, омилената фирма на власта Марковски ќе заработува 63 илјади евра на ден од само 10 булдожери од РЕК Битола

Опсервер

(Видео) Николоски: Омилена компанија на власта за година ипол ќе инкасира 9.2 милиони евра за ангажман во РЕК Битола

Фокус

Николоски: Омилената фирма на власта, Марковски, ќе заработува 63 илјади евра на ден

Канал5

Николоски обвинува: Компанијата Марковски ќе заработува 63 илјади евра на ден од само 10 булдожери од РЕК Битола

Локално

(ВИДЕО+ФОТО) Николоски: Владата руши рекорди во крадење

Press24

Нетпрес MakPress 24Инфо МКД Во Центар Денешен А1 On Либертас