TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Red Bull прави хибриден хиперавтомобил so 1.233 КС што чини 6 милиони долари

24auto - 30.06.2022

Актуелните шампиони во Ф1, Red Bull се доминантни на патеката над ривалите како Ferrari, McLaren и Mercedes AMG, a сега се подготвуваат да го направат тоа и на пазарот на суперавтомобили. Компанијата откри дека работи на хиперавтомобил вреден 6 ...

Red Bull објави детали за својот патен болид RB17

Додај Гас - 30.06.2022

За погонот ќе биде задолжен V8 хибрид кој ќе развива повеќе од 1.100 КС, а многу компоненти ќе бидат преземени од Formula 1 Red Bull конечно ги објави деталите за својот долгоочекуван хиперавтомобил кој го најавува со години.

Red Bull подготвува хиперавтомобил со 1.250 КС

Авто Плус - 29.06.2022

Има нов играч меѓу производителите на хиперавтомобили и неговото име е Red Bull Advanced Technologies, а за оние кои не знаат, станува збор за инженерскиот оддел на Red Bull Racing Group F1 тимот на Red Bull, откако се покажа како сериозна ...

Red Bull RB17 ќе биде хибриден хиперавтомобил со 1.100 КС

Кајгана - 28.06.2022

Одделот за напредна технологија на Red Bull објави дека ќе дизајнира, развива и произведува сосема нов хиперавтомобил кој ќе понуди супериорно возачко искуство на патеката. Новиот хиперавтомобил ќе се вика RB17, откако Ред Бул Рејсинг „мистериозно“ ...