TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емина открива: За жал не можам да ги запрам сите шпекулации

Идивиди - 20.03.2018

Веста за разводот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал предизвика голем интерес како кај балканските, така и кај турските медиуми. И додека сите шпекулираат околу тоа што точно се случило, Емина по втор пат го искористи својот Instagram профил за да се ...

Емина Јаховиќ со солзи во очите открива колку и тешко и каде ќе живее со децата по разводот

Женски магазин - 20.03.2018

Eмина Јаховиќ и се обрати на јавноста по пат на Инстаграм на темата развод од Мустафа Сандал, со кој има две деца. Пејачката се огласи и напиша дека многу работи за кои се пишува се невистина и демантираше дека со децата се сели во Нови Пазар.

По разводот, Емина поради Мустафа преживува пекол

Убавина и Здравје - 20.03.2018

Емина Јаховиќ ја изненади јавноста кога соопшти дека таа и турскиот пејач Мустафа Сандал одлучиле да се разведат по 14 години заеднички живот. Како што самата појасни, причината не е трето лице, туку згаснување на нивната љубов, во која претходно се ...

Со солзи во очите ја соопшти вистината, Емина откри каде ќе живее по разводот

Курир - 20.03.2018

Пејачката Емина Јаховиќ им се обрати на обожавателите преку Инстаграм. Со солзи во очите таа рекла дека не може да се избори со медиумскиот притисок и демантираше дека се преселила во Нови Пазар.

Емина Јаховиќ проговори: Ова е вистината за моето преселување во Нови Пазар и разводот од Мустафа

Сител - 20.03.2018

Емина Јаховиќ се огласи денеска на Инстаграм сакајќи да ја открие вистината за нејзиниот развод и се што последниве недели се пишува за неа. -Драги мои, сите мои фанови и сите кои ме саката и поддржувате во овие тешки мигови, сакам да ви кажам дека ...

Емина низ солзи проговори колку е тешко да живее со децата по разводот

Репортер - 20.03.2018

Емина Јаховиќ стави точка на приказната дека со децата ќе се исели од Турција и ги објасни причините за својата одлука. Пејачката им се обрати на фановите на „Инстаграм“ на тема разводот од Мустафа Сандал, со кого има две деца.

Кога Емина вежба со мајка си, тоа изгледа вака!

Убавина и Здравје - 19.03.2018

Поп-пејачката Емина Јаховиќ често објавува видеоклипови и фотографии од своите тренинзи во вежбалница, но најновиот е малку поразличен од претходните, бидејќи на него ја гледаме и мајка и’ Сенија , која тренира на подвижна лента.

После разделбата, пејачката нема мир: Мустафа и мести афера на Емина?

Сител - 19.03.2018

Емина Јхаовиќ нема мир откако соопшти дека се разведува од сопругот Мустафа Сандал. Поп ѕвездата не ни насетувала дека животот ќе и се претвори во вистински пекол. Имено како што се дознава од извори блиски на пејачката, таа минува низ вистинска ...

Со солзи во очите ја соопшти вистината, Емина откри каде ќе живее по разводот

Вечер - 20.03.2018

Пејачката Емина Јаховиќ им се обрати на обожавателите преку Инстаграм. Со солзи во очите таа рекла дека не може да се избори со медиумскиот притисок и демантираше дека се преселила во Нови Пазар.

Емина се отвори: Не е вистина дека се селам во Нови Пазар, а ова е причината за разводот

Exclusive.mk - 20.03.2018

Емина Јаховиќ се огласи на Инстаграм сакајќи да ја открие вистината за нејзиниот разводи и за се што се пишува во изминатава недела за неа. „Драги мои, сите мои фанови и сите вие кои ме сакате и поддржувате во овие тешки моменти, сакам да ви кажам ...

Јаховиќ погоди од слободен удар (Видео)

Макфакс - 18.03.2018

Македнскиот интернационалец Адис Јаховиќ постигна нов гол во турскиот шампионат. Јаховиќ го постигна вториот гол за Коњаспорт во победата над Кајзериспорт 2:0. Јаховиќ во игра влезе во 72.минута на местото на Камерунецот Ето, а голот го постигна во ...

Емина нема дом

Репортер - 18.03.2018

Проблемите на Емина допрва почнуваат, Мустафа ја смени одлуката. Иако Емина сметаше дека разумно ќе се разведат со Мустафа Сандал па поранешниот сопруг ќе и ја остави куќата во Истанбул каде би живеела со децата, Мустафа се премисли.

После разделбата, пејачката нема мир: Мустафа и мести афера на Емина?

Вечер - 19.03.2018

Емина Јхаовиќ нема мир откако соопшти дека се разведува од сопругот Мустафа Сандал. Поп ѕвездата не ни насетувала дека животот ќе и се претвори во вистински пекол. Имено како што се дознава од извори блиски на пејачката, таа минува низ вистинска ...

После разделбата, пејачката нема мир: Мустафа и мести афера на Емина?

Курир - 19.03.2018

Емина Јаховиќ нема мир откако соопшти дека се разведува од сопругот Мустафа Сандал. Поп ѕвездата не ни насетувала дека животот ќе и се претвори во вистински пекол. Имено како што се дознава од извори блиски на пејачката, таа минува низ вистинска ...

После разделбата, пејачката нема мир: Мустафа и мести афера на Емина

Press24 - 19.03.2018

Емина Јхаовиќ нема мир откако соопшти дека се разведува од сопругот Мустафа Сандал. Поп ѕвездата не ни насетувала дека животот ќе и се претвори во вистински пекол. Имено како што се дознава од извори блиски на пејачката, таа минува низ вистинска ...