TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Морган Фриман се извини по наводите за сексуално вознемирување

Глас на Америка - 25.05.2018

Актерот во соопштение кажа дека никогаш немал намера да направи некој да се почувствува непријатно Актерот Морган Фриман понуди извинување на сите кои ги навредил. Потегот дојде по пријавата дека сексуално малтретирал жени.

Оскаровецот е обвинет од осум жени за сексуално вознемирување, а сега јавно им се извинува: "Никогаш немав таква ...

Точка - 25.05.2018

Славната американска ѕвезда Морган Фримен јавно им се извини на групата жени кои го обвиниле за сексуално вознемирување и неристојно однесување, но и на сите на кои им направил да се чувствуваат непријатно.

Морган Фримен одговори на обвиненијата за сексуално вознемирување

Кајгана - 25.05.2018

Откако неколку жени го обвинија за сексуално вознемирување, актерот Морган Фримен се обрати на јавноста. „Сите кои ме познаваат или работеле со мене, знаат дека никогаш намерно не би повредил некого или би направил да се чувствува непријатно.

Осум жени го обвиниле Морган Фриман за сексуално злоставување

Репортер - 25.05.2018

Осум жени го обвиниле холивудскиот глумец Морган Фриман за сексуално злоставуавње и непримерено однесување. Веста за нивните обвинувања ја објави „Си-ен-ен“. Жените со кои разговарале новинарите на оваа телевизиска станица велат дека 80-годишниот ...

8 жени го обвинија Морган Фримен за сексуално вознемирување

Стандард - 25.05.2018

Холивудската ѕвезда и добитник на „Оскар“, Морган Фримен стана уште една позната личност обвинета за сексуално вознемирување. Актерот се извини јавно. Осум жени го обвинуваат Фримен дека ги преминал границите на добро однесување.

(ФОТО) Дошол ред и на него: Осум жени го обвиниле славниот глумец за сексуално злоставување

Екран - 25.05.2018

Дури осум жени го обвиниле славниот холивудски глумец Морган Фримен за сексуално злоставуавње и непримерено однесување, кое се однесува на непримерено допирање, но и двосмислено коментирање на нивниот изглед.

Морган Фримен обвинет за сексуално вознемирување

МКД - 24.05.2018

Морган Фримен е обвинет за сексуално вознемирување од „неколку жени“, според Си-ен-ен . Медиумот вели дека разговарал со 16 лица за обвинувањата, меѓу кои биле и осум жени што тврделе дека се жртви.

Осум жени го обвинуваат Морган Фриман за непристојно однесување и злоставување

ТВ21 - 24.05.2018

Осум жени го обвинуваат познатиот актер Морган Фримен (80) за несоодветно однесување и сексуално злоупотребување, јавува Си-Ен-Ен. Обвинувањата се појавија денеска кога неименувана жена и кажала на телевизијата Си-Ен-Ен дека таа била злоупотребена ...

Морган Фримен обвинет за непримерно однесување и сексуално злоставување

Н.Македонија - 24.05.2018

Повеќе жени го обвиниле актерот Морган Фримен поради непримерно однесување и сексуално злоставување, објави Си-ен-ен. Обвиненијата се појавија денеска, кога неидентификувана жена изјави за Си-ен-ен дека актерот ја злоставувал во 2015 година кога ...

Могран Фримен обвинет од осум жени за сексуално вознемирување, јавно им се извинува

Локално - 25.05.2018

Славната американска ѕвезда Морган Фримен јавно им се извини на групата жени кои го обвинија за сексуално вознемирување и неристојно однесување, но и на сите на кои им направил да се чувствуваат непријатно.

Фриман го обвинуваат за непристојно однесување и злоставување

Сител - 24.05.2018

Познатиот актер Морган Фримен (80) осум жени го обвинуваат за несоодветно однесување и сексуално злоупотребување, јавува Си-Ен-Ен. Обвинувањата се појавија денеска кога неименувана жена и кажала на телевизијата Си-Ен-Ен дека таа била злоупотребена ...

И Морган Фриман обвинет за сексуално вознемирување, актерот се извини

еМагазин - 25.05.2018

Повеќе жени го обвиниија актерот Морган Фримен поради непримерно однесување и сексуално злоставување, објави Си-ен-ен. Неидентификувана жена изјави за Си-ен-ен дека актерот ја злоставувал во 2015 година кога работела како асистент на продукцијата во ...

Морган Фриман се извини по наводите за сексуално вознемирување

Канал5 - 26.05.2018

Славната американска ѕвезда Морган Фримен јавно им се извини на групата жени кои го обвинија за сексуално вознемирување и неристојно однесување, но и на сите на кои им направил да се чувствуваат непријатно.

Осум жени го обвиниле славниот глумец за сексуално злоставување

24Инфо - 25.05.2018

Осум жени го обвиниле славниот глумец за сексуално злоставување Осум жени го обвинуваат познатиот актер Морган Фримен (80) за несоодветно однесување и сексуално злоупотребување, јавува Си-Ен-Ен.

Морган Фримен се извини за несоодветното однесување

Независен - 25.05.2018

САД- Славниот актер Морган Фримен (80) се извини за несоодветното однесување откако осум жени го обвинија, јавува Си-Ен-Ен. Обвинувањата се појавија вчера кога неименувана жена и кажала на телевизијата Си-Ен-Ен дека таа била злоупотребена од актерот ...