TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Песков: Конфликтот со НАТО е неизбежен ако западни војници влезат во Украина

МКД - 27.02.2024

Не зборуваме за веројатност, туку за неизбежност на конфликтот, порача Москва откако францускиот претседател Емануел Макрон објави дека нема консензус за испраќање војници од европските земји во Украина, но нагласи дека „ништо не треба да се ...

Германија, Велика Британија и Шпанија против испраќање војници во Украина

Нетпрес

ПЕСКОВ МУ ВОЗВРАТИ НА МАКРОН, СЕ ЈАВИ И СТОЛТЕНБЕРГ „Тоа ќе значи неизбежна војна“

+инфо

За Песков е можен конфликт со НАТО ако Алијансата испрати свои војници во Украина, Столтенберг ги отфрла можностите

360 степени

Песков: Појавувањето на војници на НАТО во Украина ќе доведе до директен судар со Русија

Бизнис Вести

Кремљ со остра реакција- војната со НАТО ќе биде неизбежна, се огласи и Столтенберг

Канал5

Кремљ: Ако Франција испрати војници во Украина, директен конфликт со НАТО е неизбежен

Макфакс

Фокус Денар 24Инфо Опсервер Слободен Печат Канал5 Сител А1 On

Европските лидери побрзаа да се оградат од сугестијата на Макрон да се пратат војници да му помогнат на Киев

МКД - 27.02.2024

Сојузничките лидери побрзаа да се оградат од изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека „ништо не треба да се исклучи“ во однос на опцијата Западот да испрати војници да се борат во Украина, а и самиот предлог предизвика гневна реакција ...

Се огласи и Шпанија, не се согласува со испраќање војници во Украина

А1 On

Кремљ предупредува на судир со НАТО доколку сојузниците испратат војници во Украина, Макрон жестоко критикуван во Франција

Нетпрес

Колку е реално Европа да испрати копнени трупи во Украина? - Кремљ: директен конфликт меѓу Русија и НАТО

Фактор

Унгарија е против испраќање војници и оружје во Украина

Нетпрес

Испраќањето сили во Украина е глупост што води до Трета светска војна, вели француската опозиција

Кумановски м.

Ле Пен: Макрон се игра воен лидер

Бизнис Вести

Кумановски м. Пулс24 4NEWS Во Центар +инфо Слободен Печат Канал5 Денешен

Макрон не исклучува испраќање западни војници во Украина

Канал5 - 27.02.2024

Иако се уште далеку од консензус, веста дека дел од западните сојузници размислуваат да испратат воени трупи во Украина, ги разбранува страстите и во Русија и во европските земји. Ваквата опција, ја изнесе францускиот претседател Макрон на ...

Стано: ЕУ нема донесено одлука за испраќање војници во Украина

Бизнис Вести

ВИДЕО | Андоновиќ: Eвропски трупи во Украина?

Слободен Печат

Мицотакис: Грција е против испраќање европски или НАТО-сили во Украина

Макфакс

Макрон ги повика сојузниците на подготвеност од руски напад и поголема помош за Киев

Нетпрес

„Не можеме да ја исклучиме можноста за испраќање на војници од Европа во Украина, Русија мора да ја загуби војната, порача Макрон

Скопје1

Макрон: Во Европа постои консензус за можен руски напад

Локално

Опсервер Centar Република MTM МКД Точка Кајгана Кумановски м.

Велика Британија нема да распоредува војска во Украина

А1 On - 27.02.2024

Велика Британија не планира да распореди борбени трупи во Украина, изјави денеска портпаролот на британскиот премиер Риши Сунак. Запрашан од новинарите да ја коментира изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека не треба да се отфрли ...

Војна во Украина: Макрон не исклучува испраќање на западни копнени трупи

Deutsche Welle

ВИДЕО: Макрон не исклучува испраќање западни трупи во Украина

А1 On

Не треба да се исклучи можноста за испраќање западни трупи во Украина, кажа Макрон

Сакам да кажам

Париска конференција: Украина и натаму ќе добива помош од ЕУ

Телма

Макрон размислува да испрати француски војници во Украина: Русија не смее да ја добие војната

360 степени

Во војна не можете ништо да исклучите, вели францускиот премиер

Кумановски м.

Мета Независен Слободен Печат Р.С.Европа 24Инфо Сител Либертас Во Центар

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Локално - 27.02.2024

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина. „Се разговараше за тоа што е договорено меѓу сојузниците од почетокот и за иднината, а тоа е дека на територијата на Украина ...

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Бизнис Вести

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Макфакс

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Опсервер

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Бриф

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Рацин

Шолц ги смири тензиите: Европските земји и НАТО нема да испраќаат војска во Украина

Канал5

Денешен 24 Вести Либертас Слободен Печат Centar Вечер Прес А1 On 365

Макрон беше домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме да ја поддржуваме Украина

Макфакс - 26.02.2024

Лидерите на повеќе од 20 европски земји, се собраа денеска во Париз на покана на францускиот претседател Емануел Макрон да испратат порака дека се решени да продолжат да ја поддржуваат Украина, две години по почетокот на руската инвазија.

Европските лидери се собраа во Париз и испратија порака до Путин и Украина: „Русија не смее да победи“

Независен

Европски лидери се состанаа во Елисејската палата на покана на Макрон, кој повика на поголема поддршка за Украина

Локално

Меѓународна конференција за Украина во Париз

24 Вести

Во Париз собир на европските лидери за Украина

Кумановски м.

Меѓународна конференција за Украина во Париз

Бизнис Вести

Меѓународна конференција за Украина во Париз

MakPress

Слободен Печат Фокус А1 On Опсервер Точка Канал5 24Инфо Нетпрес