TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Харадинај пристигнува во прва официјална посета на Македонија

Макфакс - 17.04.2018

Претседателот на косовската влада, Рамуш Харадинај утре за прв пат ќе пристигне во официјална посета на Република Македонија. Од кабинетот на Харадинај, соопштија дека тој ќе се состане со неговиот македонски колега, Зоран Заев, како и со други ...

ХАРАДИНАЈ ОФИЦИЈАЛНО ПРИЗНА: Косовската надворешна политика ја води Америка

Фактор - 17.04.2018

Косовскиот премиер Харадинај отворено изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. Тој вели дека тоа е очигледно, но тешко е да се признае. Исто така Харадинај бил дел од косовскиот тим што го поддржал ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

А1 On - 17.04.2018

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Косовскиот премиер Харадинај утре во прва официјална посета на Македонија

еМагазин - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Бејтуш Гаши нов министер за внатрешни работи на Косово

Н.Македонија - 16.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај за нов министер за внатрешни работи на Косово го именува досегашниот заменик министер на безбедносните сили, Бејтуш Гаши. Според Харадинај, со именувањето на оваа функција, Гаши ќе донесе големо искуство во ресорот.

Заев во среда ќе го пречека Рамуш Харадинај во Скопје

Курир - 16.04.2018

На 18 април (среда) косовскиот премиер Рамуш Харадинај ќе ја одржи својата прва посета на Македонија. Харадинај ќе биде пречекан од македонскиот премиер, Зоран Заев и други високи државни функционери, објави Алсат-М телевизија.

Харадинај: Бог овозможи да се поврзат Скопје, Приштина и Тирана

Независен - 16.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај рече дека Бог дозволил секој дел од земјата да биде поврзан, а главниот град на Приштина да биде поврзан со Пеќ, Ѓаковица, Гњилане, Прешево, Скопје и со Тирана.

Харадинај пристигнува во прва официјална посета на Македонија

Точка - 17.04.2018

Претседателот на косовската влада, Рамуш Харадинај, утре првпат ќе пристигне во официјална посета на Република Македонија. Од кабинетот на Харадинај соопштија дека тој ќе се состане со својот македонски колега Зоран Заев, како и со други високи ...

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе ја посети Македонија

Независен - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Заев во среда ќе го пречека Рамуш Харадинај во Скопје

Република - 16.04.2018

На 18 април (среда) косовскиот премиер Рамуш Харадинај ќе ја одржи својата прва посета на Македонија. Харадинај ќе биде пречекан од македонскиот премиер, Зоран Заев и други високи државни функционери, објави Алсат-М телевизија.

Косовскиот премиер Харадинај утре во прва официјална посета на Македонија

Тера - 17.04.2018

Претседателот на косовската влада, Рамуш Харадинај, утре првпат ќе пристигне во официјална посета на Република Македонија. Од кабинетот на Харадинај соопштија дека тој ќе се состане со својот македонски колега Зоран Заев, како и со други високи ...

Харадинај утре во Македонија на средба со Заев

МКД - 17.04.2018

Kосовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Хaрадинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај утре во посета на Македонија

Курир - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

+инфо - 17.04.2018

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води ...

Харадинај утре во прва официјална посета на Македонија

Фактор - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

Курир - 17.04.2018

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

Сител - 17.04.2018

Косовскиот прeмиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

Сител - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

Локално - 17.04.2018

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

А1 On - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Америка ја води косовската надворешна политика

Н.Македонија - 17.04.2018

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

Слободен Печат - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

Стандард - 17.04.2018

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

CivilMedia - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

24Инфо - 17.04.2018

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка Косовскиот прeмиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

Канал5 - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

24 Вести - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. „Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин. Но, кога е во прашање надворешната политика ние сме дел од ...

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

Локално - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај: Косовската надворешна политика ја води Америка

Алсат-М - 17.04.2018

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа и соработуваме со Брисел и со Берлин.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

24 Вести - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Харадинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Харадинај утре во посета на Македонија

Стандард - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

+инфо - 17.04.2018

Македонскиот премиер Заев на 12 декември престојуваше во Косово, каде домаќинот Харадинај го пречека со највисоки државни почести. Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

Либертас - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре во посета на Македонија

Бриф - 17.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утре ќе престојува во прва официјална посета на Македонија. Како што соопштија од кабинетот на Храдинај, тој освен средбата со својот домаќин, македонскиот премиер Зоран Заев, ќе биде примен и од други високи ...