TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој го донесе Мицкоски во забранета кафана за да стане топ тема на неодговорност?

Centar - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советникот на Чулев и екс директор на УБК, кој важи за близок до Мијалков и токму бил негов избор во 2015 за директор на УБК, денеска ни обелодени дека тој, лично барал да се отвори кафеаната ,,Чардак”. Убајни..

Андоновски: Моја беше организацијата на дружбата на ,,Боемска‘‘, не сме се криеле од инспекција

Сител - 29.06.2020

Христијан Мицкоски не дојде во полициска станица за случајот со кафеаната на боемска улица , наместо него дошол неговиот адвокат. Тој е повикан на разговор за настанот од 03 јуни кога тој седел во затворен дел од угостителскиот објект иако тоа беше ...

Мицкоски не се појави во ПС Беко – Андоновски: „Јас побарав да се отвори кафеаната“

ТВ21 - 29.06.2020

Полициските службеници го чекаа Мицкоски уште во 10 часот изутрината за да даде исказ околу случајот со кафеаната на Боемска улица. Но, тој не се појави, а наместо него, како што дознаваме, дошла неговата адвокатка која побарала одложување, со ...

Мицкоски не се појави на распит во полиција, испратил адвокат

24 Вести - 29.06.2020

Наместо да дојде да објасни зошто во време на пандемија на Ковид 19 и покрај забраната лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски бил затекнат во кафеана во скопско Дебар Маало тој денеска не дојде на информативен разговор во Полициската станица ...

Мицкоски поради изборни активности го прескокна распитот за кафеаната во Боемска, полицијата уште не ги кани партиските ...

Телма - 29.06.2020

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски не дојде на повик на полицијата во станицата Беко за неговата посета во затворениот дел на винарија на улица Боемска поради изборни активности. Во станицата Беко дојде екс директорот на УБК и советник на ...

Мицкоски не се појави на распит во полицијата, СДСМ вели дека е ист како и неговиот шеф од Будимпешта

Независен - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не се појави денеска на распит во полициската станица „Центар“ околу неговиот престој во ресторан кога тоа беше забрането со здравствените протоколи.

Мицкоски не се појави на информативен разговор во полиција, за случајот „Боемска улица“

Алсат-М - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска не се појави на информативен разговор во полициска станица за случајот „Боемска улица“, кога спротивно на законот седеше во затворен дел од кафеана.

Советникот на Чулев во одбрана на Мицкоски: Јас побарав да ја отворат винарницата

360 степени - 29.06.2020

Мицкоски утрово не се појави на распит во полиција за случајот со кафеаната во Дебар Маало, каде што беше затекнат како седи во внатрешноста на објектот, спротивно на протоколите за заштита од ковид-19.

Мицкоски не дојде на распит во „Беко“, советникот на Чулев, Љупчо Андоновски презема одговорност за „Боемска“

Мета - 29.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше повикан на распит во полициската станица „Центар“, но тој не се појавил на разговорот. Наместо него, на распитот се појавил негов правен застапник.

Чулев: Мицкоски и мојот советник Андоновски ја признаа грешката

Фокус - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев истакна дека тоа што Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската партија којашто го предложила за министер за внатршени работи и неговиот советник Љупчо Андоновски, се повикани на разговор во полициска ...

Чулев: Кој се огрешил од законот, ќе биде повикан од полицијата

360 степени - 29.06.2020

Тоа што лидерот на опозициската партија којашто мене ме предложила за министер за внатршени работи и мојот советник се повикани на разговор во полициска станица , зборува за неселектитен пристап, вели министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

12 ПОЧИНАТИ денеска, 15 отсто ПОЗИТИВНИ, МИНУС 27 во индустријата, но главна вест е дали Мицкоски се појавил во ...

Денешен - 29.06.2020

Додека денеска бележиме 12 починати од Ковид, 15 отсто позитивни од вчера тестираните, додека ДЗС објавува дека индустриското производство паднало во мај за 27 отсто, главна вест на телевизиите е дали Мицкоски се појавил во ПС за седењето во кафеана ...

Поради изборни активности: Мицкоски не дојде на распит во полициска станица

Локално - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не се појавил денеска на распит во полициската станица „Центар“ околу неговиот престој во ресторан на Боемска улица кога тоа беше забрането со здравствените протоколи.

Чулев: Мицкоски и Андоновски ја признаа грешката

ТВ21 - 29.06.2020

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи истакна дека тоа што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот советник Љупчо Андоновски, се повикани на разговор во полициска станица, зборува за неселектитен пристап.

Чулев: Повикувањето на Мицкоски и на мојот советник во полиција e неселективна правда

+инфо - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен објкет, ...

(ВИДЕО) Советникот на Чулев го правда Мицкоски: Јас се договорив да ја отворат винаријата за да седнеме

А1 On - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советник на министерот Наќе Чулев, кој го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кафеаната на Боемска улица даде исказ во полициска станица. Андоновски пред медиумите го правдаше Мицкоски, велејќи дека тој ...

Андоновски во одбрана на Мицкоски: Јас се договорив со еден од сопствениците да ја отворат винаријата

Локално - 29.06.2020

Актуелниот советник на министерот Наќе Чулев, Љупчо Андоновски, по распитот во полициска станица „Беко“ изјави дека тој побарал од сопствениците да ја отворат кафеаната на „Боемска“ за да седне со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Чулев: Мицкоски и Андоновски ја прекршија владината уредба и ја признаа грешката

Локално - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес -конференцја истакна дека тоа штолидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски, којашто го предложила за министер за внатршени работи и неговиот советник Љупчо Андоновски, се повикани ...

Во стилот на неговиот ментор Груевски, Мицкоски крши закони и бега од правдата, но од одговорност нема да побегне

24Инфо - 29.06.2020

Христијан Мицкоски денеска покажа дека свесно и намерно ги крши забраните заради заштита од коронавирусот, но и дека свесно и намерно бега од правдата. Неговото денешно непојавување во полициска станица за случајот со неговото кршење на мерките и ...

Чулев: Мицкоски и мојот советник Андоновски ја признаа грешката

24Инфо - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен објкет, ...

СДСМ: Режимска матрица на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски крши закони и бега од правдата

Frontline - 29.06.2020

Дури и советникот на Наќе Чулев, Љупчо Андоновски кој заедно со Мицкоски ги кршел забраните се обиде да го извади својот шеф, преземајќи целосна одговорност, со што влезе во улогата на возачот на Диме ...

Андоновски: Јас ја договорив средбата со Мицкоски, замолив еден од сопствениците на кафеаната да отвори

Макфакс - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советник на министерот Наќе Чулев, кој го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кафеаната на Боемска улица даде исказ во полициска станица. Андоновски пред медиумите го правдаше Мицкоски, велејќи дека тој ...

Андоновски: Има многу позначајни работи кои се случуваат во државава, но интересот го привлече тоа дека сум бил на ...

Скопје1 - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советник на министерот Наќе Чулев, кој го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кафеаната на Боемска улица даде исказ во полициска станица. Андоновски пред медиумите го правдаше Мицкоски, велејќи дека тој ...

Андоновски: Јас ја договорив средбата со Мицкоски, замолив еден од сопствениците на кафеаната да отвори

MTM - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советник на министерот Наќе Чулев, кој го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кафеаната на Боемска улица, даде исказ во полициска станица. Андоновски пред медиумите го правдаше Мицкоски, велејќи дека тој ...

Советникот на Чулев во одбрана на Мицкоски: Јас побарав да ја отворат винаријата

Либертас - 29.06.2020

оветникот на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, Љупчо Андоновски по распитот во полициска станица изјави дека тој побарал од сопствениците да ја отворат кафеаната на „Боемска“ за да седне со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Андоновски во одбрана на Мицкоски: Јас побарав да ја отворат винаријата

Фокус - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советникот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, по денешниот информативен разговор во полициска станица изјави дека тој побарал да се отвори кафеаната на „Боемска“ за да седнат со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Советникот на Чулев во одбрана на Мицкоски: Јас побарав да ја отворат винаријата

24Инфо - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советник на министерот Наќе Чулев, кој го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кафеаната на Боемска улица денеска даде исказ во полициската станица Центар.

Чулев: Повикувањето на разговор на Мицкоски и на мојот советник показател за неселективна правда

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува ...

Чулев: Повикувањето на разговор на Мицкоски и на мојот советник показател за неселективна правда

Скопје инфо - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен ...

Чулев: Повикувањето на Мицкоски и на мојот советник во полиција e неселективна правда

Нетпрес - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен објкет, ...

Чулев: Повикувањето на разговор на Мицкоски и на мојот советник показател за неселективна правда

Канал5 - 29.06.2020

На прашањето дали Андоновски ќе биде разрешен, министерот Чулев рече дека треба да се види како ќе заврши постапката. Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни ...

Чулев: Повикувањето на Мицкоски и мојот советник на разговор е показател за неселективна правда

Слободен Печат - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен ...

Чулев: Мицкоски и Андоновски ја признаа грешката

Независен - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен ...

Чулев: Мицкоски и мојот советник Андоновски ја признаа грешката

Република - 29.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев истакна дека тоа што Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската партија којашто го предложила за министер за внатршени работи и неговиот советник Љупчо Андоновски, се повикани на разговор во полициска ...

СДСМ: Во стилот на неговиот ментор Груевски, Мицкоски крши закони и бега од правдата, но од одговорност нема да побегне

Бриф - 29.06.2020

„Христијан Мицкоски денеска покажа дека свесно и намерно ги крши забраните заради заштита од коронавирусот, но и дека свесно и намерно бега од правдата. Неговото денешно непојавување во полициска станица за случајот со неговото кршење на мерките и ...

Чулев: Повикувањето на разговор на Мицкоски и на мојот советник показател за неселективна правда

Press24 - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен ...

Андоновски тврди дека тој договорил да се отвори затворениот дел и со Мицкоски да седнат во кафеаната

МКД - 29.06.2020

Љупчо Андоновски, советник на министерот Наќе Чулев, кој го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кафеаната на Боемска улица, даде исказ во полициска станица, објави Макфакс.

Чулев: Повикувањето на разговор на Мицкоски и на мојот советник е показател за неселективна правда

МКД - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен ...

Чулев: Во координација со ЈО е повикан Мицкоски, тоа е доказ дека ќе се залагаме за неселективна правда

MakPress - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен ...

СДСМ за непојавувањето на Мицкоски во полиција: Свесно и намерно бега од правдата

360 степени - 29.06.2020

Христијан Мицкоски денеска покажа дека свесно и намерно бега од правдата, реагираат од СДСМ откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска не се појави во полициска станица на разговор во врска со случајот „Боемска“ кога беше фатен како седи во затворен дел ...

Чулев: Повикувањето на разговор на Мицкоски и на мојот советник показател за неселективна правда

Денешен - 29.06.2020

Повикувањето на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидер на партијата што ме предложила за министер за внатрешни работи, и на мојот советник на разговор затоа што прекршиле владина одлука со која се забранува престој во затворен ...

Чулев: Мицкоски и Андоновски ја признаа грешката

4NEWS - 29.06.2020

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи истакна дека тоа што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот советник Љупчо Андоновски, се повикани на разговор во полициска станица, зборува за неселектитен пристап.

Советникот на Чулев во одбрана на Мицкоски: Јас побарав да ја отворат винарницата

iPortal - 29.06.2020

Мицкоски утрово не се појави на распит во полиција за случајот со кафеаната во Дебар Маало, каде што беше затекнат како седи во внатрешноста на објектот, спротивно на протоколите за заштита од ковид-19.

Андоновски: Моја беше организацијата на дружбата на ,,Боемска‘‘, не сме се криеле од инспекција

4NEWS - 30.06.2020

Христијан Мицкоски не дојде во полициска станица за случајот со кафеаната на боемска улица , наместо него дошол неговиот адвокат. Тој е повикан на разговор за настанот од 3 јуни кога тој седел во затворен дел од угостителскиот објект иако тоа беше ...