TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хашим Тачи со милион долари ќе го подобрува имиџот во САД

Канал5 - 13.01.2018

Косовскиот претседател Хашим Тачи постигнал договор со американска лоби компанија која треба да му помогне во подобрување на односите со САД. За ова косовската држава ќе плаќа по 52 илјади долари месечно или над милион долари за две години.

Косово ќе потроши 3 милиони долари за лобирање во САД

А1 On - 12.01.2018

Претседателот на Косово, Хашим Тачи ангажирал американска лоби конпанија која треба да му помогне во подобрувањето на односите со САД. Медиумите информираат дека компанијата е блиска до американскиот претседател Доналд Трамп, а косовската држава ...

Рамуш Харадинај доби албански пасош

Република - 11.01.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај доби албански пасош по итна постапка, откако деновиве не му беше издадена амерканска виза. Како што јави дописникот на МИА, пасошот најверојатно ќе биде предаден денеска во Тирана, каде допатува во ненајавена ...

Харадинај: Благодарен сум за албанското државјанство и пасош

Локално - 11.01.2018

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај денеска потврди дека тој и неговата сопруга минатата година добиле албанско државјанство, од тогашниот албански претседател Бујар Нишани. – Благодарен сум за албанското државјанство и имам исклучителна чест што ...

Тачи ќе потроши милион долари за да му се допадне на Трамп

+инфо - 12.01.2018

Американска лоби компанија за овие услуги ќе наплаќа по 52.000 долари месечно од Косово. Косовскиот претседател Хашим Тачи постигнал договор со американска лоби компанија која треба да му помогне во подобрување на односите со САД.

Хашим Тачи ангажирал лоби компанија за да ги подобри односите со САД

Нова ТВ - 12.01.2018

Косовскиот претседател Хашим Тачи постигнал договор со американска лоби компанија која треба да му помогне во подобрување на односите со САД. Овие услуги за компанијата, за која се смета дека е блиска до американскиот претседател Доналд Трамп, ...

Тачи ќе потроши милион долари за подобрување на односите со САД

Сител - 12.01.2018

Косовскиот претседател Хашим Тачи постигнал договор со амерканска лоби компанија која треба да му помогне во подобрување на односите со САД. Овие услуги за компанијата, за која се смета дека е блиска на американскиот претседател Доналд Трамп, ...

Тачи ќе потроши милион долари за подобрување на односите со САД...

Н.Македонија - 13.01.2018

Тачи ќе потроши милион долари за подобрување на односите со САД Косовскиот претседател Хашим Тачи постигнал договор со амерканска лоби компанија која треба да му помогне во подобрување на односите со САД.

Косово ќе потроши 3 милиони долари за лобирање во САД

Поглед - 13.01.2018

Претседателот на Косово, Хашим Тачи ангажирал американска лоби конпанија која треба да му помогне во подобрувањето на односите со САД. Медиумите информираат дека компанијата е блиска до американскиот претседател Доналд Трамп, а косовската држава ...