TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси или Роналдо? 380.000 фудбалски навивачи гласаа…

Friday.mk - 15.03.2019

Лионел Меси и Кристијано Роналдо доминираа во Лигата на шампионите оваа недела. Роналдо со неверојатен хет-трик против Атлетико Мадрид го однесе Јувентус во четвртфиналето. Виртуозните настапи на Меси и Роналдо неизбежно ја оживуваат вековната ...

ВИДЕО: Минута по минута, година по година - кој е поголема гол-машина Меси или Роналдо?

Gol.mk - 15.03.2019

Два фудбалски вонземјани и деновиве се главна тема во кулоарите, медиумите, навивачите. Меси и Роналдо и во осминафиналето на Лигата на шампионите беа најзаслужни за победите на своите екипи.

Капело: Има само тројца фудбалски генијалци, Роналдо не е еден од нив

Кајгана - 14.03.2019

Славниот италијански тренер Фабио Капело во моментов е невработен и вишокот слободно време го поминува како гостин во ТВ-емисии во кои зборува за фудбал. Кристијано Роналдо во вторникот сам го разби Атлетико Мадрид и го донесе Јувентус во ...

„Постојат тројца генијалци, Роналдо не е меѓу нив“

Sport 1 - 14.03.2019

Кристијано Роналдо со хет-трикот против Јувентус одново го „одврза“ прашањето за најдобриот фудбалер на светот, легендарниот Фабио Капело смета дека во фудбалот има тројца фудбалски генијалци, а Португалецот не е меѓу нив.

Се огласи Капело: Роналдо можеби е еден од најдобрите, но никогаш нема да биде во ТОП 3 генијалци…

СуперСпорт - 14.03.2019

Италијанскиот фудбалски тренер, Фабио Капело истакна дека играчот на Јувентус, Кристијано Роналдо е „исклучителен и шампион“, но дека не е еден од „тројцата фудбалски генијалци“. Роналдо со три погодоци во вторникот го однесе Јуветнус во ...

Капело: Роналдо е шампион, Меси е гениј

Екипа - 14.03.2019

Кристијано Роналдо и Лионел Меси ги одбележаа реванш средбите од осминафиналето во Лигата на шампионите. Португалецот во вторникот со три гола го одведе Јувентус меѓу осумте најдобри во Европа, а Аргентинецот со два гола и две асистенции беше ...

Капело: Меси е гениј, Роналдо не е

СуперСпорт - 14.03.2019

Италијанскиот тренер Фабио Капело имаше што да каже после натпреварите од Лигата на шампиони што се одиграа оваа недела. Вторникот навечер го обележа Кристијано Роналдо, а средата Лео Меси.

(ФОТО) Цел свет му се восхитува на Роналдо за еден натпревар, а Меси сезонава го гази во секој поглед

Спортклуб - 14.03.2019

Кристијано Роналдо одигра еден добар натпревар сезонава во дресот на Јувентус и цел свет побудале, тресејќи епитети од ракав. Статистиката вели дека Лионел Меси го гази во секој поглед оваа сезона и е далеку пред него во најважните работи.

Тоа што го направи Роналдо е импресивно, беше магичен

Вечер - 14.03.2019

Во вторникот Кристијано Роналдо постигна хет-трик за Јувентус со кој го уништи Атлетико (М), а следниот ден Лионел Меси постигна два погодока и запиша две асистенции во убедливиот триумф од 5:1 кој Барселона го забележа на реванш 1/8 финалниот дуел ...

Го прашаа за Роналдо, а тој почна да зборува за Меси...

Точка - 14.03.2019

Фудбалерите на Барселона синоќа го декласираа француски Лион со 5:1, а Лионел Меси одигра уште една блескава партија во дресот на каталонскиот клуб. По натпреварот, новинарите побараа коментар од Жерар Пике, а меѓу другото, тие го запрашаа за ...

Пике доби прашање за хет-трикот на Роналдо, а почна да зборува за Меси

Спортски - 14.03.2019

Барселона вчера го победи Лион со 5:1, а еден од погодоците беше дело на дефанзивецот Жерар Пике. После натпреварот стоперот на Каталонците се пошегува со тренерот Ернесто Валверде и му порача да го проба на друга позиција.

Фабио Капело има интересен коментар на споредбата меѓу Меси и Роналдо

Дерби - 14.03.2019

Искусниот стратег Фабио Капело во интервју за „Скај Спортс Италија“ даде одговор на вечното прашање во модерниот фудбал, кој е подобар, Роналдо или Меси? Поранешниот тренер на Реал Мадрид истакна дека Лионел Меси е гениј, а за разлика од него ...

Капело: Роналдо од себе направи шампион, но не е гениј како Меси

Спортски - 14.03.2019

Италијанскиот тренер Фабио Капело имаше што да каже после натпреварите во Лигата на шампионите во вторникот и средата. Вечерта во вторникот ја обележи Кристиано Роналдо. Португалецот ги постигна сите три гола во победата на Јувентус против Атлетико ...

Пике со неверојатна реакција: Доби прашање за Роналдо, а почна да зборува за Меси!

Sport 1 - 14.03.2019

Жерар Пике синоќа го постигна својот седми погодок во сезоната во дуелот против Лион во Лигата на шампиони, па така ја потврди нивната убедлива победа од 5-1 на „Камп ноу“. По мечот, стоперот на Каталонците се пошегува со тренерот Ернесто Валверде и ...

Капело направи фантастична споредба меѓу Роналдо и Меси

Sport 1 - 14.03.2019

Италијанскиот тренер Фабио Капело имаше што да каже по натпреварите во Лигата на шампиони, кои се одиграа неделава. Во вторникот блесна Кристијано Роналдо, кој постигна хет-трик против Атлетико Мадрид и му обезбеди пласман понатаму на Јувентус, а ...

Капело: Меси е гениј, Роналдо не е

TopSport - 14.03.2019

Фабио Капело, ги коментирал настапите на најголемите ѕвезди во осмина-финалето во Лигата на шампионите. Фудбалскиот свет најмногу го коментира хет-трикот на Кристијано Роналдо против Атлетико.

Гулит го посочи Роналдо како најдобар на сите времиња и откри зошто не мисли така за Меси

Дерби - 14.03.2019

Поранешниот легендарен фудбалер на Милан и репрезентативец на Холандија, Руд Гулит гостуваше во студиото на „БеИн Спортс“ за време на вчерашните натпревари од Лигата на шампионите. Во една прилика Гулит го посочи Кристијано Роналдо како најдобар ...

Капело: Меси е генијалец, Роналдо не е

24Фудбал - 14.03.2019

Фабио Капело вели дека Кристијано Роналдо е исклучително добар фудбалер, но не и генијалец, според него такви има само тројца а Португалецот не е меѓу нив. Роналдо имаше импресивен настап против Атлетико Мадрид со што само уште еднаш потврди колку е ...

Капело го растури Кристијано: Меси е гениј, Роналдо – не е!

Спортклуб - 14.03.2019

Двата дена во Лигата на шампионите оваа недела ги одбележаа двајцата најдобри фудбалери на денешнината Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Меси даде два гола и две асистенции против Лион, а Роналдо со хет-трик го исфрли Атлетико Мадрид.

Меси: Роналдо беше импресивен, имаше магична ноќ

МКД - 14.03.2019

По денешниот меч против Лион, Лео Меси имаше пофалби и за Кристијано Роналдо кој синоќа му донесе голема победа на Јувентус над Атлетико Мадрид. Барселона убедливо го победи Лион со 5-1, а Меси учествуваше во четири погодоци, даде два гола, имаше ...

Меси конечно отворено за Роналдо: Против Атлетико беше надреален!

Екипа - 14.03.2019

Кристијано Роналдо беше незапирлив против Атлетико Мадрид, уште еднаш покажувајќи ја својата класа. Па, на негова адреса стигнаа бројни честитики. Една од нив и од неговиот најголем ривал, Аргентинецот Лионел Меси кој беше сосема јасен… „Тоа што го ...

Меси: Сити и Јуве се силни…Кристијано беше импресивен

TopSport - 14.03.2019

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси, рекол дека пред неговиот тим се наоѓаат потенцијално опасни ривали во четврт-финалето во Лигата на шампионите. Барселона меѓу најдобрите осум се пласираше со победата 5:1, над Лион, во осмина-финалниот ...

Меси отворено говореше за партијата на Роналдо против Атлетико

СуперСпорт - 14.03.2019

Одличниот португалец Кристијано Роналдо со хет-трик го одведе Јувентус во 1/4 финалето од ЛШ. Роналдо беше незапирлив против Атлетико Мадрид и уште еднаш ја докажа својата класа. На негова адреса пристигнаа бројни пофалби, а една од нив беше и од ...

И Меси му симна капа на Роналдо

SportMedia - 14.03.2019

Кристијано Роналдо беше фантастичен против Атлетико Мадрид, уште еднаш докажа зошто е меѓу најдобрите фудбалери. На неговата адреса стигнаа бројни честитки и пофалби, а меѓу нив е Лионел Меси.

Меси го преслуша Лион, па даде интересен коментар за изданието на Роналдо против Атлетико

Дерби - 14.03.2019

Лионел Меси забележа два гола и две асистенции во победата која ја оствари Барселона над Лион, па со ова блескаво издание експресно му одговори на Кристијано Роналдо кој само една вечер претходно го потопи Атлетико Мадрид во Торино.

Ова не се случува често: Меси со големи пофалби за Роналдо!

Спортски - 14.03.2019

Одличниот Португалец Кристиано Роналдо во вторникот со хет-трик го одведе Јувентус во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Роналдо беше незапирлив против Атлетико Мадрид и така уште еднаш ја покажа својата класа.

Марадона: Ние Аргентинците сме горди на Меси, ама Роналдо е ѕвер

Локално - 13.03.2019

Фантастичниот настап на Кристијано Роналдо против Атлетико Мадрид го импресионираше и фудбалскиот великан Диего Марадона. Роналдо ги постигна трите победнички голови за Јувентус против Атлетико за пласман во четвртфиналето од Лигата на шампиони.

Марадона: Аргентинците се горди на Меси, ама Роналдо е животно

+инфо - 13.03.2019

Волшебната партија на Роналдо против Атлетико го имресионира и големиот Диего Марадона. Легендарниот Аргентинец ги спореди Меси и Роналдо, со наклонетост кон Португалецот. – Двајцата се играчи кои играат како во рака да имаат волшебно стапче.

Претседателот на Барселона: Се подготвуваме за живот без Меси

Нетпрес - 13.03.2019

Претседателот на Барселона – Хосеп Мариа Бартомеу признава дека во редовите на каталонскиот гигант веќе се подготвуваат за живот без својата жива легенда – Лионел Меси. -Ние не можеме вечно да сметаме на Лео.

Марадона: Ние Аргетнинците сме горди на Меси, но Роналдо е животно!

ММС - 13.03.2019

Кристијано Роналдо синоќа во мечот меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид потврди дека станува збор за еден од најдобрите играчи на сите времиња. Португалецот постигна хет-трик и така од Лигата на шампионите го елиминираше омилениот „пациент“ Атлетико и ...

Фабио Капело има интересен коментар на споредбата меѓу Меси и Роналдо

Точка - 14.03.2019

Искусниот стратег Фабио Капело во интервју за „Скај Спортс Италија“ даде одговор на вечното прашање во модерниот фудбал, кој е подобар, Роналдо или Меси? Поранешниот тренер на Реал Мадрид истакна дека Лионел Меси е гениј, а за разлика од него ...

Гулит го посочи Роналдо како најдобар на сите времиња и откри зошто не мисли така за Меси

Точка - 14.03.2019

Поранешниот легендарен фудбалер на Милан и репрезентативец на Холандија, Руд Гулит гостуваше во студиото на „БеИн Спортс“ за време на вчерашните натпревари од Лигата на шампионите. Во една прилика Гулит го посочи Кристијано Роналдо како најдобар ...

Капело: Меси е генијалец, Роналдо не е

МКД - 14.03.2019

Фабио Капело вели дека Кристијано Роналдо е исклучително добар фудбалер, но не и генијалец, според него такви има само тројца а Португалецот не е меѓу нив. Роналдо имаше импресивен настап против Атлетико Мадрид со што само уште еднаш потврди колку е ...

Меси го преслуша Лион, па даде интересен коментар за изданието на Роналдо против Атлетико

Точка - 14.03.2019

Лионел Меси забележа два гола и две асистенции во победата која ја оствари Барселона над Лион, па со ова блескаво издание експресно му одговори на Кристијано Роналдо кој само една вечер претходно го потопи Атлетико Мадрид во Торино.

Првиот човек на Барселона признава: Се подготвуваме за живот без Меси

Независен - 13.03.2019

Жосеп Мариа Бартомеу признава дека во редовите на каталонскиот гигант веќе се подготвуваат за живот без својот најдобар играч во клупската историја и жива легенда – Лионел Меси. -Ние не можеме вечно да сметаме на Лео.

Меси го преслуша Лион, па даде интересен коментар за изданието на Роналдо против Атлетико

24Инфо - 14.03.2019

Лионел Меси забележа два гола и две асистенции во победата која ја оствари Барселона над Лион, па со ова блескаво издание експресно му одговори на Кристијано Роналдо кој само една вечер претходно го потопи Атлетико Мадрид во Торино.

Шефот на Барселона: Се подготвуваме за живот без Меси

+инфо - 13.03.2019

Претседателот на Барселона – Хосеп Мариа Бартомеу признава дека во редовите на каталонскиот гигант веќе се подготвуваат за живот без својата жива легенда – Лионел Меси. – Ние не можеме вечно да сметаме на Лео.

Барселона се подготвува за „животот после Меси“

Алфа - 13.03.2019

Претседателот на Барселона – Жозеп Мариа Бартомеу признава дека во редовите на каталонскиот гигант веќе се подготвуваат за живот без својата жива легенда – Лионел Меси. „Ние не можеме вечно да сметаме на Лео.

Претседателот на Барселона: Се подготвуваме за живот без Меси

MTM - 13.03.2019

Претседателот на Барселона – Хосеп Мариа Бартомеу признава дека во редовите на каталонскиот гигант веќе се подготвуваат за живот без својата жива легенда – Лионел Меси. - Ние не можеме вечно да сметаме на Лео.